Jump to content

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

ja bio u mraku 3x u 10 dana. sve sam probao sa menija ali je taj biftek neverovatno iznenadjenje za mene. inace bih isao i na druga mesta ali je vrlo zgodno za one koji su u tranzitu zbog lokacije koja je na 5min od autoputa. 

 

inace sam bio u ladnoj vodi u pirotu. kafana izgleda bolje i autenticnije od bilo cega u skadariliji tipa 3 sesira i ostalo, mada mislim da nije bas 100% na niskom nivou. zapravo sam sticajem okolnosti bio sprecen da jedem odmah ali su mi u tome sto su mi spakovali za poneti video i pomfrit za koji mi se cini da je bio smrznut, sto je tezak no no kod mene.

Edited by yolo
Link to comment

baš je teško loše pojesti u nišu tako da su ovo sad nijanse za one redovne u kraju [emoji99]

Potvrdjujem, Nis je 1 gastronomski raj. Mozda bismo mogli da konkurisemo svetskim kuhinjama ako proglasimo Nis gastronomskom prestonicom Srbije. Uvedemo letove Pariz - Nis, pa kombi do Mraka, tako da ljudi rucaju u Parizu, a veceraju u Nisu i sami procene gde su bolji cevapi i muckalica.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Moze neki tip za dobar restoran u Valjevu ili okolini? Zahvaljujem.

Najpre pozdrav svima. A sad, ako ne kasnim, nekoliko predloga. U samome centru grada, kafane Kraljević Marko, Kod Đure (domaća kuhinja, roštilj), La Piazza (nije klasičan restoran ali jedini nudi nešto italijanske kuhinje i ozbiljniji izbor vina - vinarija Jelić). Nešto dalje od centra (izlaz prema Šapcu) ovde već pominjane Tri lipe. Par kilometara od centra (put ka B.Bašti, Tari) najbolji roštilj u ovom delu Srbije, Kod Bore (ćevapi obavezno, ješniji i gladni slobodno neka pojačaju porcije). Nešto dalje na istom pravcu, ka brani Stubo Rovni, kafana Usput. Pečenje u selu Pričević, 15km od centra na putu ka Loznici, nekoliko kafana pa birati gde je vruće. Na suprotnoj strani, put ka Mionici, isto imate dobro pečenje u kafani Birbi. Uglavnom znači domaća kuhinja, roštilj i bez egzotike, ali su cene svuda više nego pristojne.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...