Jump to content

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

sinoc bio ponovo u mraku u nisu. prvi put u zivotu jeo biftek na jugu, pa to je spektakl jednak bilo cemu od mlevenog mesa. sve po PS, lepo odlezan komad od velikog bifteka (cenim po precniku da nije bio ispod 2.5-3kg ceo), perfektno ispecen za rare to medium narudzbinu. 3cm debelo, po 1 spoljni cm ispeceno, 1cm u sredini zivo, pomalo crusty korica. peceno na cumuru kao i sve drugo tamo. bruka.

 

od ostalog smo jeli porciju ovcijih ustipaka, pitice (to su telece rolnice punjene mislim nekim rizotom sa puno sira, nisam se udubljivao ali je jako ukusno), pola porcije obicnih i pola porcije ovcijih cevapa. doneli su nam na racun kuce ekstra porciju svinjsog vrata sa onim cumurom sto gori na njemu. pre toga smo sabili grilovani sir, pohovani sir, paprike punjene sirom (na zaru), urnebes, moravsku, vitaminsku i ajvar. vruce lepinjice. nismo puno pili, 4-5 flasa kisele, 3 dunje, 1 flasica vina. 2 dezerta i 4 kafe - 8400 din. jelo 6 osoba od toga 2 vegeta, mesa smo pojeli manje od pola, 3 velika doggy baga poneli u bgd.

Edited by yolo
Link to comment

Sutra idem u Dimitrovgrad. Ima li neka brutalna preporuka za tamo ili Pirot kroz koji se mora proci. Naravno mogu jos jednom u Mrak ali bi bilo lepse da probam nesto novo.

Link to comment

... - 8400 din. jelo 6 osoba od toga 2 vegeta, mesa smo pojeli manje od pola, 3 velika doggy baga poneli u bgd.

 

to bi negde na severu bilo +10 do 12.000 više

Link to comment

tako i ja cenim, cak bi i u cuburi sada izaslo na 2500-3000 po glavi

 

btw sad sam podgrejao u mikrotalasnoj doggy bag. ovo je i dan kasnije i podgrejano bolje od 95% bg rostilja.

Link to comment

Ја би у Лукавици сврнуо у Капицу да сам на твом месту.

Опалите по мангулици.

То све ако је друштво иоле фино.

Ако је пак кутак за камионџије прихватљив, кафана Стоп је луда кућа, вилиџ Про на улазу у Сићевачки кањон.

Link to comment

tako i ja cenim, cak bi i u cuburi sada izaslo na 2500-3000 po glavi

 

btw sad sam podgrejao u mikrotalasnoj doggy bag. ovo je i dan kasnije i podgrejano bolje od 95% bg rostilja.

 

a inace je mrak jedno 20-30% skuplji od ostatka nisa. doduse, u skladu sa kvalitetom.

Link to comment

Jel bio neko u Cardaku kod Sapca? Jel i dalje odlicna klopa?

Moze i neka druga preporuka za Sabac ili okolinu

Da odgovorim sam sebi,mozda nekom zatreba.

 

Bio sam u "Gradskoj kafani" u Sapcu, odlicna klopa, cene beogradske.

Link to comment

sinoc bio ponovo u mraku u nisu. prvi put u zivotu jeo biftek na jugu, pa to je spektakl jednak bilo cemu od mlevenog mesa. sve po PS, lepo odlezan komad od velikog bifteka (cenim po precniku da nije bio ispod 2.5-3kg ceo), perfektno ispecen za rare to medium narudzbinu. 3cm debelo, po 1 spoljni cm ispeceno, 1cm u sredini zivo, pomalo crusty korica. peceno na cumuru kao i sve drugo tamo. bruka.

 

od ostalog smo jeli porciju ovcijih ustipaka, pitice (to su telece rolnice punjene mislim nekim rizotom sa puno sira, nisam se udubljivao ali je jako ukusno), pola porcije obicnih i pola porcije ovcijih cevapa. doneli su nam na racun kuce ekstra porciju svinjsog vrata sa onim cumurom sto gori na njemu. pre toga smo sabili grilovani sir, pohovani sir, paprike punjene sirom (na zaru), urnebes, moravsku, vitaminsku i ajvar. vruce lepinjice. nismo puno pili, 4-5 flasa kisele, 3 dunje, 1 flasica vina. 2 dezerta i 4 kafe - 8400 din. jelo 6 osoba od toga 2 vegeta, mesa smo pojeli manje od pola, 3 velika doggy baga poneli u bgd.

ccc, jesi li ti onomad pričao da je biftek dosadan komad mesa? :)

 

mrak je fenomen. jedeš najbolji biftek u srbiji. šta imate od vina? smederevka i vranac, otprilike :)

Link to comment

Chez Rajko en Niš. 4 sata popodne, galerija prazna i zatvorena, dole praznjikavo, svetlo čkiljavo, radi samo jedan konobar praćen Rajkovim prekim pogledom, rebarca hladnija pa se kajmak nije dobro otopio.

 

Uz sve ove falinke i dalje ukusom šije sve beogradske majdane i kakalambe. Sve posluženo i pojedeno za manje od pola sata, neki za stolom bili po prvi put u ovoj kafani i ne veruju da je nekada bilo i bolje od ovoga.

 

Polovine rebaraca, uštipaka i piletine, kkupus, lučana, beli urnebes, šljiva, dva piva, tri kole, lepinje........ total 1900 din.

20151110_162153.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...