Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

u vranju mi se posle visednevne devastacije rostiljom prijelo nesto s kasikom. onda su me svi slali u nekakav hobit koji brate izgleda stvarno unutra kao da si zapao u neku hobitsku brvnaru, etno bez pravih uglova i psiho boje koje napadaju sa svih strana. nesto mi se nije ostajalo unutra pa sam seo u neugledni limeni objekat pored sa kariranim stolnjacima u kome je sedela neka ekipa lokalnih pijanaca. na kraju se ispostavilo kao pun pogodak, ovako dobar pasulj nisam pojeo sigurno jedno 20 godina, mada ga ni ne jedem po bg kafanama upravo zato sto sam se par puta opekao. cene su no comment, suljpa je 150 din (uz repete u vidu jos jedno tanjira gratis koji je usledio kada sam uputio pohvalu), ljute feferonke gratis, spricer 40 dinara. bruka jbte, nemam drugi komentar.

 

83700f7d3437fad039b8a9272347373e.jpg

 

ed8180d83b98e91939cf64f4c95ee8d1.jpg

Edited by yolo
Link to comment

E jbga, pre 5 min sam seo ovde

 

2513fd78ef60748905bbbb52306ca3c6.jpg

 

 

 

Bez obzira na meni nerazjašnjenu misteriju zašto su se Lorel i Hardi kod nas odomaćili pod italijanskim imenima Stanlio i Olio (verovatno je u Titino vreme sve sa zapada dolazilo sa talijanske strane u paketu sa Fijatom), ja želim da odam priznanje vlasniku za inventivnost u davanju imena objektu, jer je Pera Ždera totalno izraubovan pljeskavičarski brend u svakom srpskom naselju sa više od 1000 duša, tako da je Olio prilično duhovit a opet potpuno objašnjavajući izbor.

Link to comment

u vranju mi se posle visednevne devastacije rostiljom prijelo nesto s kasikom. onda su me svi slali u nekakav hobit koji brate izgleda stvarno unutra kao da si zapao u neku hobitsku brvnaru, etno bez pravih uglova i psiho boje koje napadaju sa svih strana. nesto mi se nije ostajalo unutra pa sam seo u neugledni limeni objekat pored sa kariranim stolnjacima u kome je sedela neka ekipa lokalnih pijanaca. na kraju se ispostavilo kao pun pogodak, ovako dobar pasulj nisam pojeo sigurno jedno 20 godina, mada ga ni ne jedem po bg kafanama upravo zato sto sam se par puta opekao. cene su no comment, suljpa je 150 din (uz repete u vidu jos jedno tanjira gratis koji je usledio kada sam uputio pohvalu), ljute feferonke gratis, spricer 40 dinara. bruka jbte, nemam drugi komentar.

 

83700f7d3437fad039b8a9272347373e.jpg

 

ed8180d83b98e91939cf64f4c95ee8d1.jpg

Vade se sa zaradom na NEgaziranim sokovima :-) Edited by vookela
Link to comment

ma brate... to je nis, imas zilion kafana. sanse da pojedes bzvz rostilj su manje nego da ti dovedes pet shop boys u srbiju.

 

mada nadjoh da lokalci hvale olija:

 

http://www.mojakafana.com/Kafane/Nis/Olio.lt.html

i to što kažeš. primamila me ovčetina. bojim se da ne sednem bilo gde, a onda da bude "nemamo jagnje, ovcu, jare", a za svinjom i peradi ne ludim.

dva poslednja puta sam se zeznuo. jeo rebarca na kajmaku kod nekog dojaja ugostitelja, ali ne behu ništa posebno, te ih i ne izjedosmo :(

Link to comment

ima neko preporuku za dobro (i ne preskupo) jelo na putu ns-bg, tj. u povratku za bg

 

ne pravim pitanje, skrenuću donekle sa putanje ako vredi 

 

ja volim zekin salas u krcedinu (pazi da ne stanes u stojsicev na koji prvo nailazis kada ulazis u selo, taj je trash), odmah posle glavne raskrsnice. lalinska kujna, riba, guska, svinja, na sta naletis. lepo sredjeno, kitchy ali cool.

 

navodno ima neka odlicna kafana u surduku no nisam bio, neko drugi ce mozda znati. od ribe do divljaci i kobaja. ne mislim na maligan.

 

a sto ne jedes u novom sadu. ona kafana na ribarcu sto je otvorise proslog leta je super sto se hrane tice, kako se bese zove, piknik? tamo treba ici sad dok ne otvore bastu kada ce postati nesnosno... mislim da je ovo bolja opcija od bilo cega usput.

 

sve ovo ima neke normalne cene, jela 500-800 din, ima vina na tocenje itd.

Edited by yolo
Link to comment

e fala za info

 

pa u ns ne bih, šema je da neka ekipa dođe recimo na pola puta, iz bg, a mi da svratimo u povratku iz ns

 

taj salaš dobro zvuči

 

zanima me i taj surduk ako ne neko zna preciznije

Link to comment

e da, i da li je neko čuo,navodno postoji neki dobar restoran u gladnošu ?

 

oops, ili se restoran zove gladnoš ???

Edited by dùda
Link to comment

Vrelo Knin u Indjiji :D kazu da Vinko ima dobru janjetinu. Mi smo ljetos jeli rostilj jer smo zakasnili na vrucu janjetinu ali je bilo ok. Doduse%

Link to comment

e da, i da li je neko čuo,navodno postoji neki dobar restoran u gladnošu ?

 

oops, ili se restoran zove gladnoš ???

 

pa ima, taj je na starom novosadskom putu. jeo sam jednom tamo u neko letnje doba kad je radila basta ali s obzirom da se ne secam ama bas nicega a nije mi se nikada ponovo islo, nisam siguran da bih preporucio mada lepo izgleda sa puta ta basta. mozda neko da napise nesto pametnije, moje iskustvo datira nekih 5-6 godina unazad, mozda su sad super.

Edited by yolo
Link to comment

Nisam siguran ga Gladnos radi,osim za organizovana veselja tipa svadbe..Vrelo Knina u Indjiji je ok mesto ako ubodete toplu janjetinu,prava kafana,sve muski gosti :) solidna teleca corba od junetine ali ne od teletine,jagnjetina je 1700 din/kg.Ok restoran (bar je bio ) je i  Satelit takodje u Indjiji,svojedobno sam jeo tamo izvrstan pepper steak,ali i tamo caruju svadbari vikendom...O Surduku i Maliganu sam pricao skoro,ostalo zaobici u tom selu

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...