Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

belmuz je jelo koje se sprema ukuvavanjem kukuruznog brasna u sir koji se prethodno rastopi. na kraju se po ukusu dodaje beli luk. vrlo je jako, jedna porcija je dovoljna za ceo sto. neki daleki rodjak kacamaka samo intenzivniji. ide lepo kao side dish uz 3-4 stvari na stolu.
Da, bas jako jelo. A cini mi se da se koristi kozji sir.
Link to comment
to nam tek sad kazes
niko se pre dude nije zalio ;),inace tu foru mi je prodao jedan doktor iz cacka gde smo svratili na putu do crne gore na jagnjetinu, ja se nesto femkao kao treba da vozim a on izvadi kutiju i dade mi tri tablete (drazeje) i kaze ne brini se nista, nas cetvorica smo smo ubili tri kile jagnjetine plus po par jagnjecih sarmica posle svega.u normalnim okolnostima bi bio samo za krevet, ovako sam odvezao do orahovca ko da sam samo salatu rucao, svega mi.
Link to comment
belmuz je jelo koje se sprema ukuvavanjem kukuruznog brasna u sir koji se prethodno rastopi. na kraju se po ukusu dodaje beli luk. vrlo je jako, jedna porcija je dovoljna za ceo sto. neki daleki rodjak kacamaka samo intenzivniji. ide lepo kao side dish uz 3-4 stvari na stolu.
Nešto kao cicvara sa blukom a bez kajmaka?
Link to comment

Dudo ta kafana prekoputa motela dzep nisam saznao kako se zove ali kaze mi drug iz Hana da se ona nalazi na parkingu prekoputa Dzepa tj. na parkingu ima stepenice i njima se stize do kafane. Kaze da hrana sabiva!

Link to comment
belmuz je jelo koje se sprema ukuvavanjem kukuruznog brasna u sir koji se prethodno rastopi. na kraju se po ukusu dodaje beli luk. vrlo je jako, jedna porcija je dovoljna za ceo sto. neki daleki rodjak kacamaka samo intenzivniji. ide lepo kao side dish uz 3-4 stvari na stolu.
i kiselo mleko!
Link to comment
Dudo ta kafana prekoputa motela dzep nisam saznao kako se zove ali kaze mi drug iz Hana da se ona nalazi na parkingu prekoputa Dzepa tj. na parkingu ima stepenice i njima se stize do kafane. Kaze da hrana sabiva!
bila u toj kafani (okasnili sa polaskom pa nismo imali vremena za neke druge varijante, ipak, nedovoljno okasnili da bi u vreme ručka bili u mrzencima) i teško baš da bih upotrebila izraz da hrana ''sabiva''.rekla bih, standardna krajputaška kafana, vešalica je bila ok, nije bila suva nego lepa, softna, mućkalica prosečna, kobasice ne bih preporučila, salata standardna.lepinje odlične, pečene negde na drva, po svoj prilici.higijena na prihvatljivom nivou, uključujući i toalet.mesto deluje rupasto ali je ipak prijatno. terasa je pod orahom (tako se kafana i zove), vetrić pirka, nema muva.sve u svemu, prijatnije od džepa, pre svega jer je intimnije, nekako kao da si svratio kod poznanika na terasu.i da, jeftino :Di
Link to comment

ja u povratku iz grcka svratio sa zenom i klincem u leskovac na rucak. nisam znao kuda, pa stao kod prvog pandura i pitao ga za preporuku. poslao me u restoran cije sam ime zaboravio (mozda koliba ali stvarno nisam siguran...) - mesto na kraju leskovca, lepa basta sa puno drveca.hrana je bila dobra (corba, posle razna rostiljanja i salate), cene vrlo niske (ceh za dvoje odraslih + dete, uz po 2-3 pica) je bio nesto oko 1200 dinara ako se dobro secam.ono sto je bilo kriminalno i sto me nateralo da se pokajem sto sam sisao sa auto puta je usluga. razumem ja orijentalnu lezernost ali onoliku sporost ne mogu nikako da oprostim (vise smo od sat vremena proveli u raznim cekanjima). pogotovo sto smo ocito bili jedini gosti koji nisu iz lokala (mogli su da pretpostave da sutra mozda uputimo jos neke putnike namernike na njihov objekat) i pogotovu sto su 2 stola od nas sedeli neki lokalni bakiji kojima jedno 3 konobara nisu izlazila iz bulje. generalno, bas onako tuzan utisak. zali boze vremena. sledeci put cu radije pojesti shugavi sendvic na benzinskoj pumpi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...