Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

Ajmo direktori preporuke za roštilj u Zaječaru.Kobaje, ćevapi, mešano meso...sve se broji.
Kafana Meda, blizu centra, nedaleko od Pozorista.Jedini problem je sto nema mnogo mesta u njoj pa je mozda potrebno da se najavis. Mozda ti mogu pronaci i broj telefona, a ako zatreba mogu ti dati i detaljnija uputstva kako da je nadjes. U jednoj od glavnih ulica je, mada je sada ta ulica nesto raskopana valjda menjaju instalacije sta li.Porcije ogromne, vrhunski kvalitet. Medina pljeskavica objasnjava.
Link to comment
Kafana Meda, blizu centra, nedaleko od Pozorista.Jedini problem je sto nema mnogo mesta u njoj pa je mozda potrebno da se najavis. Mozda ti mogu pronaci i broj telefona, a ako zatreba mogu ti dati i detaljnija uputstva kako da je nadjes. U jednoj od glavnih ulica je, mada je sada ta ulica nesto raskopana valjda menjaju instalacije sta li.Porcije ogromne, vrhunski kvalitet. Medina pljeskavica objasnjava™.
Aj sibni broj na pmHvala unapred
Link to comment

u zajecaru se fenomenalno jede. fenomenalno i za dzabe.nisam bio u medi, ali sam sasvim slucajnom metodom bio u dve zajecarske kafane u poslednje vreme i oba puta zamalo overio od kolicine i kvaliteta mesa. a sasvim mi realno deluje da to uopste nije najbolje tamo, neko iz lokala ce bolje znati.jedno je hajduk veljkov konak u ulici ljube nesica, kada od centra (tj raskrsnice u centru) produzis pravcem za knjazevac pa nekih 150m sa leve strane. svi znaju za tu kafanu, to postoji vec 50 godina. jedan od najboljih tradicionalnih kafanskih ambijenata u srbiji. sve sa rostilja ubija, ja volim da iskombinujem tamo ovciji ustipak, punjeno belo i njihovo dimljeno svinjsko meso. kada narucis hranu, odmah se stavlja da se pece lepinja pod sac. cene su maksimum 50% od beogradskih, ili nize.jednom se desilo da konak nije radio zbog nekog porodicnog slavlja pa smo istom ulicom produzili dalje i nekih 500 niz ulicu pronasli kafanu "varos". enterijer je moderniji ali je sve ostalo isto, vruca lepinja, kajmak i skara koji jebe kevu - mozda nije bas kao u nisu ili svrljigu, ali se opasno priblizava tom standardu. u beogradu nista ne prilazi tome, ni cubura.gde god da sednes, ostavi ljudima dobar baksis. i hrana i usluga su vrh.evo nadjoh linkovehttp://www.toozajecar.co.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=249&Itemid=106http://www.toozajecar.co.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=250&Itemid=107

Link to comment
u zajecaru se fenomenalno jede. fenomenalno i za dzabe.nisam bio u medi, ali sam sasvim slucajnom metodom bio u dve zajecarske kafane u poslednje vreme i oba puta zamalo overio od kolicine i kvaliteta mesa. a sasvim mi realno deluje da to uopste nije najbolje tamo, neko iz lokala ce bolje znati.jedno je hajduk veljkov konak u ulici ljube nesica, kada od centra (tj raskrsnice u centru) produzis pravcem za knjazevac pa nekih 150m sa leve strane. svi znaju za tu kafanu, to postoji vec 50 godina. jedan od najboljih tradicionalnih kafanskih ambijenata u srbiji. sve sa rostilja ubija, ja volim da iskombinujem tamo ovciji ustipak, punjeno belo i njihovo dimljeno svinjsko meso. kada narucis hranu, odmah se stavlja da se pece lepinja pod sac. cene su maksimum 50% od beogradskih, ili nize.jednom se desilo da konak nije radio zbog nekog porodicnog slavlja pa smo istom ulicom produzili dalje i nekih 500 niz ulicu pronasli kafanu "varos". enterijer je moderniji ali je sve ostalo isto, vruca lepinja, kajmak i skara koji jebe kevu - mozda nije bas kao u nisu ili svrljigu, ali se opasno priblizava tom standardu. u beogradu nista ne prilazi tome, ni cubura.gde god da sednes, ostavi ljudima dobar baksis. i hrana i usluga su vrh.
Uh taj Hajduk Veljkov konak...ranije je to bila cuvena gradska kafana i u opstinskom vlasnistvu. Kasnije su poceli da daju u zakup svakojakim "ugostiteljima" koji su pravili razne kombinacije i sa mesom i sa higijenom. Ne idem tamo cesto, isao sam zimus i bilo je sasvim prosecno, pa zato nisam ni preporucio. Sto se tice kafane "Varos" relativno je nova, od prosle zime cini mi se, i jos uvek je nisam overio.Meda je po svim mojim standardima najbolja kafana u Zajecaru, pa gazzo overi je sledeci put obavezno :)
Link to comment
Uh taj Hajduk Veljkov konak...ranije je to bila cuvena gradska kafana i u opstinskom vlasnistvu. Kasnije su poceli da daju u zakup svakojakim "ugostiteljima" koji su pravili razne kombinacije i sa mesom i sa higijenom. Ne idem tamo cesto, isao sam zimus i bilo je sasvim prosecno, pa zato nisam ni preporucio. Sto se tice kafane "Varos" relativno je nova, od prosle zime cini mi se, i jos uvek je nisam overio.Meda je po svim mojim standardima najbolja kafana u Zajecaru, pa gazzo overi je sledeci put obavezno :)
Nisam imao srece sa Medom - tog dana su otisli na kolektivni godisnji, a izgleda u dlaku onako kako ja zamisljam idealnu kafanu: mala, jebitacna, sa debelim ladom. Kapiram da je tacno ono sto sam trazio; pri tome, svi u Zajecaru znaju za nju i slazu se da je preporuka bila prava.Umesto Mede, krenuli smo za Bg preko Homolja i prvo udarili na Brestovacku banju. To je 7km od Borskog jezera i izgleda ovako:brestovackabanja.jpgRostilj je prosek, ali priroda, bašta, opuštencija, potok ispod terase, cene simbolika...tu je valjda Miloš Obrenovic privodio, to je valjda dovoljna preporuka. Imam osecaj da je istocna Srbija rajski vrt za kafanske entuzijaste.
Link to comment
Nisam imao srece sa Medom - tog dana su otisli na kolektivni godisnji, a izgleda u dlaku onako kako ja zamisljam idealnu kafanu: mala, jebitacna, sa debelim ladom. Kapiram da je tacno ono sto sam trazio; pri tome, svi u Zajecaru znaju za nju i slazu se da je preporuka bila prava.Umesto Mede, krenuli smo za Bg preko Homolja i prvo udarili na Brestovacku banju. To je 7km od Borskog jezera i izgleda ovako:brestovackabanja.jpgRostilj je prosek, ali priroda, bašta, opuštencija, potok ispod terase, cene simbolika...tu je valjda Miloš Obrenovic privodio, to je valjda dovoljna preporuka. Imam osecaj da je istocna Srbija rajski vrt za kafanske entuzijaste.
100 metara pre ulaza u banju si imao ovo
Da ne zaboravim, Klub RTB u Brestovackoj banji.Dogovoreni meni za slavlje, predjelo, ogromno, corba, gulas sa kacamakom, pljeskavica, ogromna, piletina na rostilju sa slaninom, bela vesalica, salate.600RSD
Link to comment

a jel moze neko od vas timocana ko je pominjao neku kafanu kad se s puta paracin zajecar krene prema boru gde je jeo ovcetinu na rostilju da se opseti tacno gde je to. pre par nedelja sam krenuo tim pravcem i posle jedno 5-6km odustao da trazim posto tamo nema ni zivog maceta a kamoli kafane.

Link to comment

Ja sam se isto cudio toj tvrdnji, ali sam razumeo da se ne skrece prema Boru, vec se nastavi ka Zajecaru, pa tu negde posle borske raskrsnice se silazi sa puta.Probacu da pronadjem post pa javljam.

Link to comment

sutra ranom zorom krećem put grecije.obavezno zaustavljanje kod javor đoke.osim jagnjetine, naručiće se i dupla porcija pečenih paprika koje su čista desetka.

Link to comment

Overih Sidro, ispod mosta kod Beske™.Riblja corba dobra, malo velika cini mi se da je 0.5 litara porcija. Komadi ribe u corbi su stvarno veliki i taman je ljuta koliko treba.Smudja smo jeli u dve varijante. Na zaru i "Orli" (pohovani fileti). Stvarno dobro pripremljena hrana, jedino je smudj na zaru bio malo manje slan nego sto ja volim. Ali nije strasno.Restoran je bio put oko 15h kada smo stigli. Mogli bi vlasnici malo da uloze da srede okolinu. Dovoljno bi bilo samo da ociste malo Dunav ispod terase i da odnesu stare camce i ostalo gvozdje koje se tu nalazi.Sve u svemu, apsolutna preporuka.

Link to comment

meni ovo manje slan preporuka :Dnajmrzim kafansku foru zasoljavanja svega, ne bi li gosti vise popili. lako cu ja dosoliti, ako mi je neslano, a kako da odsolim ako mi je preslano?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...