Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

tamo se po mojim saznanjima jede prilicno bezveze. u debeljaci imas neki ribnjak u kome oni junaci ribolovci u ovecem bazenu pecaju sarane kapitalce, tamo ima neka kafancina gde sam se jednom prilikom okrepio nekim rostiljem da ne crknem od gladi. na istom ovakvom objektu u barandi ima nesto bolja kafana u kojoj sam jeo neki klasicni slaninarski masni riblji paprikas, opet nista cime bih se pohvalio ovde ali ko ce ga znati, mozda su se i popravili. u kovacici nisam jeo niti znam za takav objekat, bila je nekad neka slovacka kafana koja nije radila kada sam tamo bio poslednji put. u vrscu sam jeo na par mesta, opet nigde nista posebno, u vili breg nisam bio a mislim da te ni ne zanima taj novokomponovani kic. zapravo sad se prisecam. u centru ima jedna boemska kafanica, u jednoj zabacenoj ulicici, kada se dodje do centra iz pravca beograda i onda prati neka ulica koja ide poludesno i onda nastavi jos jedno pola kilometra. imaju pec bubnjaru unutra, svirali su neki raspali cigani potpuno van stima i bio je dobar gulas od vepra ali je delovalo toliko ad hoc da bi trebalo da proveris sa nekim bolje obavestenim od mene, najbolje lokalcem, da li to uopste postoji. secam se da su nas jedva pustili unutra posto smo kao dosli kasno, pred zatvaranje, a mislim da nije bilo ni pola 10.ako te put nanese na tu stranu, mada nisi bas blizu, jedno 25km na jug od vrsca, mozes da overis staru palanku koja se nalazi iza banatske palanke. to je mesto iz kojeg krece skela preko dunava za tamo negde oko pozarevca, mislim ram, i tu ima dosta alasa pa se u obliznje 2-3 kafane moze pojesti svez smudj, som i deverika. nazalost spremanje je najtrivijalnije, przenje u ulju, nema nikakvih tragova bilo kakve gastronomije ni u naznakama, ali je barem sveze i relativno jeftino. i ima dobra vrsacka vina tu. po meni je najbolja kafana na samoj obali kanala kada gledas na skelu sa leve strani, mada ni ona prekoputa nje s desne strane nije bitno gora, sve je to isti prosek.

Edited by gazza1
Link to comment

Radi, i jeo i pecao i prošle i ove godine... Praznili su onaj glavni ribnjak prošlo proleće, ali trajalo je kratko.Čak sam naletao i na Telenorove evente i team buildinge tamo (!)...

Link to comment

Gazzo, gresis. Najbolja riba u Staroj Palanci je Djela koji je prva kafana desno kad se spustas. Sto se onog dole levo na kanalu tice izgleda da je zavrsio ugostiteljsku karijeru - bilo zatvoreno pretproslog vikenda

Link to comment

a moze biti da si u pravu, mada to su sve nijanse istog bar sto se tice spremanja ribe. ni levo ni desno nikada nije bilo drugacije spremljene ribe do isprzene u dubokom ulju, sto ce reci OK da jedes ali daleko od bilo kakvog ozbiljnog uzitka. barem meni, mozda gresim. a cudi me to sto pises da su zatvorili, ta levo je uvek bila punija od ove desno...

Link to comment
dscn0081f.th.jpgdscn0077f.th.jpgriblja čorba i somovina na ćumuru, kafana dunavska koliba, golubinje 10 km nizvodno od donjeg milanovca.čorba solidna, somovina odlična.ambijenta nema: 4 stola pored puta, a ja se nadala nekoj terasi iznad dunava. obična drumska mehana sa rasparenim escajgom, ali zato čaše drže u frižideru. jeftino. usluga odlična.htela sam da se nadovežem na frileta i behemotha, ali mi dugme quote ne funkcioniše.
Link to comment

danas sam napravio turneju do kovačice i belocrkvanskih jezera. na putu za kovačicu svratio sam na kafu u www.sekinsalas.comseka mi je rekla da imaju razne gulaše a preporučila barenu šunku u salamuri s renom. probaću u septembru s holandezima koje ložim na kovačičke naivkinje.belocrkvansko veliko jezero je lepo, preporučujem i za dnevni izlet, drum neopterećen, od pančeva do tamo može da se vozi sa prosekom od 90km/h. gomila brzohranljivih restorana. ja sam uspeo da nabodem najgore po ugođaju i ceni.da, kredenac u sekinom salašu. 017rj.jpgShot at 2012-08-13o kakvima smo govorili da drugom topiku

Edited by djordje geprat
Link to comment

evo ovako: vodim neke svoje kolege strance u etno selo vranesa pored kokinog broda da nesto filozofiramo 3 dana. moze li neko da preporuci kafanu/restoran u koji bi jedno vece vredelo otici, najesti se i dramaticno opiti?hvala.

Link to comment

Za početak Vila Jelena na Zlataru (kod hotela Palisad).Recimo da je sasvim pristojno (pečenje ispod sača, palačinke od heljde, usluga, ambijent).Glavni problem je vratiti se do Vraneše, posle jedenja i pijenja.Očekujem da negde u okolini postoje objekti sa boljim pečenjem ili koloritnijim ambijentom, aii ne znam za njih.Za doživljaj kafane pored puta i pastrmke vulgaris, preporučujem kafanu na samom skretanju sa magistrale prema Radoinji i Vraneši. Ne mogu da se setim kako se zove. Kad se iz Vraneše izbije na magistralu i skrene ka Varoši, kafana je prva sa desne strane.

Edited by Frile
Link to comment

ima tu na kokinom brodu kafana ciji vlasnik drzi ribnjak i svakog jutra vadi pastrmke. ne secam se kako se zove ali je na jednom od stajalista za automobile sa strane, neugledna, ruzna, sa ogromnim prozorima sto gledaju na magistralu. pitaj, znaju svi. nosio odatle za beograd pastrmke i pravio uvece, mljac mljac. kad je vadjena riba istog dana kad se i trosi, greske nema.

Link to comment

Gazzo izvini na gresci. Zatvorio je onaj desno - ja parkirao dole pa mi je izgledao da je levo. Dunavski cvet je dakle ziv zdrav i radi. Ja idem do Bele |Crkve sledecih nedelju dana pa cu da ispipam sta ima u Palanci. Pozdrav

Link to comment
Gazzo izvini na gresci. Zatvorio je onaj desno - ja parkirao dole pa mi je izgledao da je levo. Dunavski cvet je dakle ziv zdrav i radi. Ja idem do Bele |Crkve sledecih nedelju dana pa cu da ispipam sta ima u Palanci. Pozdrav
:thumbsup:i meni bilo cudno, ovaj preziveli je uvek bio pun do daske....
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...