Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Poštovani mobilisti, jedno nubovsko pitanje sa malo dužim uvodom:Danas mi je u firmi najavljeno da ću biti bačen u roming tokom zime, 3-4 meseca (pričaću o tome na love/hate kad dođe vreme). Naravno, romingovanje na telefonu se nikako ne isplati. Imajući u vidu da je ovo uređaj koji trenutno posedujem i da mobilni telefon menjam onda kad prethodni postane potpuno neupotrebljiv, kao i to da ne želim nikakve preskupe ultragigamega zezalice, ja ponizno molim za savet i predlog :) Sad ide pitanje:Treba mi najjednostavniji (samim tim i jeftin koliko je to moguće) uređaj koji pored funkcija koje su mi do sada bile potrebne i dovoljne (razgovaranje, prijem i slanje tekstualnih poruka, budilnik i podsetnik) poseduje i mogućnost instaliranja i korišćenja skajpa ili kako se već zove ekvivalentna aplikacija za mobilne telefone... Znači - da mogu da se prikačim na wifi u firmi/stanu/restoranu/gdegod je free, ulogujem se na svoj skype nalog i razgovaram preko skajpa sa svojim kontaktima sa skajpa (glasom). Tu će naravno postojati još neke silne opcije, odnosno uređaj će uz mogućnost skajpovanja posedovati još svaštanešto, ali sve to mi nije zanimljivo, odnosno nije merodavno za izbor.I da, važna napomena: nisam u igri za one kombinacije sa telefonom za 1, 2, 1000, 2000 itd uz taj i taj paket... Znači nešto što mogu da pazarim bez daljih obaveza prema prodavcu. Imam nekih mesec dana fore, pa kad vam bude zgodno da iznesete predloge...Srdačno Vaš,Fanjo

Link to comment

koliko god ti komplikovao u pitanju odgovor ti je jednostavan: smartphonemozes da biras operativni sistem: android telefon, iPhone ili windows phone.najjeftinija varijanta bi trebalo da bude android, ali ko zna, raspitaj se malo... a da. pa ne moras da koristis roaming. mozes kupiti sim karticu u zemlji u koju ides... ali svejedno ipak ti je bolja varijanta smartphone + voip program (kao što si i naumio)

Link to comment

Od nečeg moram da krenem, hvala.Guglao sam ja, ali sam potpuno van te priče, i svi ti androidi, smartfonovi, avioni, kamioni mi ništa ne znače, zato i pitam ovde... Na ovaj operativni sistem može skype, na ovaj ne može, ma može i na ovaj :unsure: Prodavac u radnji će mi prodati nešto za šta će reći da radi to što meni treba, a ja ću na teži način saznati da li to radi ili ne...Da kupim karticu tamo, opet bi bilo međunarodno telefoniranje, druga, treća, peta zona...

Edited by fanjo
Link to comment

ja tokom putovanjia forwardujem pozive sa skajpa na lokalnu karticu + na skype statusu mi stoji broj koji koristim ako neko zeli direktno da zove. to dobro funkcionise i jeftino je, pod uslovom da su ti bitni ljudi na skajpu.

Link to comment

ma kupi to lepo preko oglasa. neku jeftiniju varijantu. ionko si rekao da ti treba samo za taj put. i da ne zelis da koristis sve sto zivot telefon pruza ;)a kad se naviknes i navuces (a hoces sigurno, jer korisna je to stvarcica) i naucis za sta sve mozes da ga koristis, onda mozes i da ga menjas ako ti nije dovoljno dobar.a kartica. ma samo sa komentarisao posto si to pomenuo u postu.ali nije to ni tako luda varijanta. mozes kupiti neku data only karticu, pa imati internet preko mobilne mreze. da ne trazis besplatni wifi. ali to su verijante koje ces nauciti vec.... imas kao sto rece 3-4 meseca...

Link to comment

Moze na droid i na win, a mislim da moze i na simbijan ali to je mrtva platforma.Znate kako, nezgodno je preporuciti bilo šta, posebno nekome ko treba da koristi prvi put.Pogledajte Huavei Y300, Soni Erikson Tipo dual i alkatel One Touch Pop C3 (koji je od ova tri najbolji na papiru).Takođe pogledajte nokije Lumia 710 (stariji win), Lumia 800 (isto kao 710 samo lepsi i skuplji) i 520 (skuplji, ništa jači ali win8).

Link to comment
ja tokom putovanjia forwardujem pozive sa skajpa na lokalnu karticu + na skype statusu mi stoji broj koji koristim ako neko zeli direktno da zove. to dobro funkcionise i jeftino je, pod uslovom da su ti bitni ljudi na skajpu.
za to moras imati skype out verovatno? nesto mi sumnjivo da je skype out jeftin za sve moblne mreze po svetu. doduse jeftino je relativna kategorija. ali kad vec imas lokalnu karticu, onda mozes imati i ukljucen mobilni internet, pa biti online na skype, bez komplikacija sa forwardovanjem.
Link to comment

imam skype kredit naravno. meni odgovara posto sam cesto na putu, svi su mi na skajpu (400+) i nauceni su da vide u statusu gde sam i na koji telefon me mogu dobiti. roming sa kineskim telefonom mi je cca 5 dolara minuta u rusiji, a forward sa skajpa na lokal par centi. ne mislim da odgovara kolegi, aktuelna tema pa sam napisao koju opciju ja koristim.

Link to comment
Moze na droid i na win, a mislim da moze i na simbijan ali to je mrtva platforma.Znate kako, nezgodno je preporuciti bilo šta, posebno nekome ko treba da koristi prvi put.Pogledajte Huavei Y300, Soni Erikson Tipo dual i alkatel One Touch Pop C3 (koji je od ova tri najbolji na papiru).Takođe pogledajte nokije Lumia 710 (stariji win), Lumia 800 (isto kao 710 samo lepsi i skuplji) i 520 (skuplji, ništa jači ali win8).
Super, hvala mnogo!Mnogo mi je lakše kad imam bar neke reference... Proučiću sve ove modele, raduju me cene. Eto me uskoro ponovo na ovom topiću sa novim pitanjima, verovatno mnogo konkretnijim :) Hvala još jednom!
Link to comment
  • 2 weeks later...

Malo vise naginjem s4 miniju, gledao sam neka proedjenja i u principu ga sije po vecini specifikacija osim po velicini ekrana i internoj memoriji.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...