Jump to content
IGNORED

SF serije


Shan Jan

Recommended Posts

Sta gledati dogodine kad zavrsimo BSG? :/ U novembru pocinjemo cetvrtu sezonu i maltene ~ ne zelimo da je zavrsimo koliko nam se sve svidja.

Ne smem da idem na temu o BSG jer kapiram da ce biti tona spojlera

 

Do kraja četvrte ćete i poželeti jer postane baš kršavo.

 

Opšta preporuka ovde za SF serije je Babylon 5, u narodu poznatiji kao Babylon 9™. Ako niste gledali, smešni su kostimi, efekti su primitivni, ali je priča vrhunska. Mogao bi se napraviti kvalitetan argument da je to najbolja SF serija ikad, a sigurno je jedna od najboljih ikad.

 

Meni su se Star gejtovi jako svideli. SG-1 ima 10 sezona od po 20+ epizoda i ima dosta filera, ali je mitologija serija vrhunska. SG Atlantis je isti taj fazon, samo uspešniji, sa boljim humorom, epskijom pričom i malo razrađenijim likovima. SG Universe je već smornjikav.

Link to comment

To je tesko pitanje jer posle BSG sve deluje slabo. Ako ces nesto u tom mracnom ritmu mozes da probas SG Universe. 

 

 

 

SG Universe je već smornjikav.

Al zato ima najbolje ribe -_-

 

Bez greske Babylon ima najbolju pricu ako se izdrzi prva sezona i grafika pravljena u spektrumu. 

 

Mozda i Firefly, to je dosta kvalitetno uradjeno i lagano stivo, taman da opusti pred neki veci serijal. 

Edited by Shan Jan
Link to comment

Hvala vam na predlozima, uteftereni su :)

Firefly sam gledala vec dvaput, i to mi je imace jedna od omiljenih ali bih htela nesto novo ;)

Link to comment

Sta gledati dogodine kad zavrsimo BSG? :/ U novembru pocinjemo cetvrtu sezonu i maltene ~ ne zelimo da je zavrsimo koliko nam se sve svidja.

Ne smem da idem na temu o BSG jer kapiram da ce biti tona spojlera

 

Ima i par dobrih japanskih animiranih SF serija, naprimer Cowboy Bepop i Planetes. Ja dugo nisam obracao paznju na tu vrstu produkcije, jer sam bio ubedjen da se uvek radi o crtacima za decu sa dzinovskim robotima. Boy, was I wrong!

 

Inace, +1000 za Babylon 9tm.

Link to comment

Slažem se sa svim ovim gore predlozima, ali kad završiš sa BSG najlogičnije je da prvo nastaviš sa Caprica . Nije BSG kvalitet (mada je i kod BSG-a opao kvalitet poslednje dve sezone, a i preko toga se lakše pređe ako se gleda u komadu), ali nije ni loše koliko je bilo popljuvano. Imam osećaj da je Caprica došla prerano i da se danas emituje bila bi sigurno jedna od gledanijih SF serija, jer i ona kvalitetom priče ipak odskače od većine SF serija danas. 

 

Da dodam:

 

Ja sam stargate gledao unazad: Universe, Atlantis, pa SG1. Universe je nešto najpribližnije BSG-u od svega. Znam da ga mnogi Stargate fanovi ne vole ali meni je bio OK i bio je dovoljan da me ta mitologija toliko zainteresuje da vidim šta ima pre toga. I onda odlučim da gledam Atlantis, jer mi 2005. mnogo bolje zvučala nego 1997. Tu me totalno uvuče i onda sam morao da gledam i SG1. Ko što Lrd kaže ima tu glupih epizoda, glupih filera, smesnih kostima ali na kraju se sve isplati. Ima mnogo sezona/epizoda i to gledaš kad nemaš šta drugo, mada se meni veoma često dešavalo da radije odgledam nekoliko  stargate epizoda nego nešto trenutno aktuelno.

Link to comment

Imamo i Capricu, i to sasvim slucajno, nigde nije pisalo da je ima u BSG kompletu (imamo dakle celu seriju i jos dva filma, i jos i Capricu). Momak i ja gledamo to dosta polako tako da mislim da smo obezbedjeni do sledeceg leta, ali reko' da se pripremim sa idejama.

 

E sad Planetes sam pocela da gledam pre jedno pet godina, sama ideja serije mi je bila odlicna, ali sam uspela samo prve dve-tri epizode, odbilo me je dernjanje likova, iako mi je prijatelj koji mi je dao rekao kako ce kasnije postati sve super. Inace volim anime i gledam ih (mada vise filmove nego serije), ali moj covek ima neku vrstu odbojnosti prema animama i vec predugo razmisljam sa cim da pocnem da bih ga uvela u taj svet, te ne znam da li bas da krenemo sa Planetes zbog iritantnih likova na pocetku. Na Cowboy Bepop sam iskreno zaboravila, to su mi razni ljubitelji Fireflyja preporucili, videcu za to.

 

Ne mora biti svemirski SF, vise da je ~dobar :D

Znam za Fringe ali sam drzala da je to vise horor serija

 

Hvala jos jednom, imamo sad bas puno predloga ;)

Link to comment
  • 2 weeks later...

- Počeo The 100 prošle nedelje(ako još neko gleda).

 

- Snima se nastavak Stargate Universe:

 

 

The show comes from former Stargate SG-1, Atlantis, and Universe executive producers Joseph Mallozzi and Paul Mullie. Jay Firestone (Lost Girl, La Femme Nikita) and Vanessa Piazza (Lost Girl) will also executive produce for Prodigy Pictures.

Dark Matter tells the story of the crew of a derelict spaceship, awakened from stasis with no memories of who they are or how they got on board. “Facing threats at every turn, they have to work together to survive a voyage charged with vengeance, betrayal and hidden secrets.”

 

http://www.gateworld.net/news/2014/10/stargate-producers-bring-dark-matter-to-syfy/

 

:P

 

 

 

 

Link to comment

- Počeo The 100 prošle nedelje(ako još neko gleda).

 

- Snima se nastavak Stargate Universe:

 

 

The show comes from former Stargate SG-1, Atlantis, and Universe executive producers Joseph Mallozzi and Paul Mullie. Jay Firestone (Lost Girl, La Femme Nikita) and Vanessa Piazza (Lost Girl) will also executive produce for Prodigy Pictures.

Dark Matter tells the story of the crew of a derelict spaceship, awakened from stasis with no memories of who they are or how they got on board. “Facing threats at every turn, they have to work together to survive a voyage charged with vengeance, betrayal and hidden secrets.”

 

http://www.gateworld.net/news/2014/10/stargate-producers-bring-dark-matter-to-syfy/

 

:P

 

 

 

 

Ja sam počeo 100 prvu sezonu nedavno i nije tragedija kakvu sam očekivao. Štaviše, da nisu u centru pažnje glupi tinejdžeri i da je malo ozbiljnije pristupljeno realizaciji, bila bi ozbiljna serija. Svakako nisam očekivao vešanja, samoubistava i ubistava među decom.

 

A Dark Matter zvuči dobro. I stvarno kao nastavak. Sad sam se setio da mi nedostaje neka SG serija. :(

Link to comment
  • 2 months later...

Одгледах Човека у високом замку пилот на Амазону. Осим једног спачека, све остало морбидно добро...

Edited by porucnik vasic
Link to comment

Man in the High Castle - nemam komentar. 

 

Dobro je, nije da nije ali ima neku auru solidnosti, a ne odličnosti. 

 

Mislim da sam se razmazio kvalitetom svega u poslednje dve godine pa me ovo ne oduševljava.

 

Ima par dobrih kadrova. Times Square mi je malo zicer i na prvu loptu ali japanski Frisco niz ulicu sa pogledom na GG je dosta dobar. 

Link to comment

12 Majmuna prilično slab pilot. Premisa je super, ali su likovi bledi i neubedljivi i sve je nekako sterilno. Videćemo za dalje.

 

Slazem se. Jednostavna prica ispiricana dosta zbrzano i konfuzno. Prosto da ti bude zao sto ovakvu stvar nije radila neka ozbiljnija produkcija (ne u finansijskom smislu). Fali atmosfere, uopste se nema osecaj dooma koji nas ceka, kao da jurcaju bez razloga. Ni kasting mi se ne dopada, nekeko neprivlacni likovi. Razmislicu jos da li cu da nastavim. 

Link to comment

Man in the High Castle - nemam komentar. 

 

Dobro je, nije da nije ali ima neku auru solidnosti, a ne odličnosti. 

 

Mislim da sam se razmazio kvalitetom svega u poslednje dve godine pa me ovo ne oduševljava.

 

Ima par dobrih kadrova. Times Square mi je malo zicer i na prvu loptu ali japanski Frisco niz ulicu sa pogledom na GG je dosta dobar. 

Квалитетом СФ-а? 

 

Dobar je Man in High Castle, mada nije ful™. Malko je sterilan i spor, ali ne vređa inteligenciju i stilski je odličan.

Мени се баш свиђа што је спор. Досадиле ми ове видео огрице што пролазе као серије у последње време. Мислим да су омашили рибу која је главна глумица, али није да боли. Све у свему једва чекам наставак.

Edited by porucnik vasic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...