Jump to content
IGNORED

Pravosuđe u Srbalja


Muwan

Recommended Posts

52 minutes ago, Tribun_Populi said:

Advokatura ima trenutno ubedljivo najkvalitetniji pravnički kadar u državi. Od svih pravosudnih profesija uzetih zajedno.

Onako bas cela advokatura?

Link to comment
13 hours ago, Host said:

Hvala Uskebasi, vrlo zanimljiv clanak.

 

Dakle, na osnovu objavljenih informacija ne moze da se zakljuci da li je sud ispravno presudio. Jedini sticaj okolnosti koji bi opravdao presudu je ako je covek koji je stavio hipoteku na stan delovao zajedno sa licem na koje se stan vodi u registru + iseljena porodica je "stekla vlasnistvo" nad stanom kupovinom.

 

Ako je stan nasledjen ili stecen otkupom iz drzavne svojine, svojina nad stanom se moze steci i bez upisa u knjige. 

 

Banka je zasticena nacelom pouzdanja u ispravnost javnih knjiga. To sto knjige nisu ispravne zakon ne zanima. 

 

Ima i o prevarnom ponasanju koje spominjete. Nacelo savesnosti i sudska praksa (preko stava Vrhuvnog suda) bi trebalo da stite kupca od prevare.

 

Citajuci clanak sam shvatio ono sto sam i ranije znao - za sve probleme ovog drustva su krivi pravnici, u manjoj meri oni koji nisu radili svoj posao, a jos vise oni koji jesu. 

Naravno, dole zakoni dole pravnici. Dosta terora eksperata. 

Link to comment
10 hours ago, Frank Pembleton said:

Onako bas cela advokatura?

 

sta znaci cela? da je bilo koji advokat sposobniji od svakog neadvokata? ne.

ali ako uzmes prosek advokati vs neadvokati i uporedis njihovo em znanje em sposobnost da zavrse neki prost posao koji se tice prava, videces da je populacija advokata nesto nalik edameru, a ovih drugih nesto nalik ementaleru

Link to comment
Onako bas cela advokatura?
Baš.

Kad uzmeš prosek šta imaš u advokaturi, a šta u pravosuđu (u užem smislu tj. po sudovima i tužilaštvima), tas na vagi debelo preteže u korist advokature. Što za društvo u celini nije baš najsrećnije rešenje, ali je pokazatelj stanja u pravosuđu, pošto je do toga došlo stihijski a ne planski.

Iz sudova i tužilaštava je glavom bez obzira pobeglo sve što ume slobodno i kritički da misli, a još je bilo sposobno da drastičnije menja život i rizikuje. Ostali su ili oni koji nemaju gde, ili koji su se pomirili sa sudbinom.

No, videćemo kad još malo bude krenula poplava singiduduk diplomaca. Tu će biti potop, svuda.
Link to comment

Moj utisak.
Možda i grešim, ali mi tako izgleda iz ove perspektive. U razgovoru sa par starijih kolega čuo sam tvrdnje da nikada u skorijoj istoriji srpskog pravosuđa nije bilo veće pravne nesigurnosti (u smislu neusaglašenosti sudske prakse) kao poslednjih godina, uslovi za rad su katastrofa (niske zarade, glupa procesna zakonska rešenja, hiperprodukcija „reformskih“ zakona koji međusobno nisu usaglašeni) i posledični pritisci „političkih“ grana vlasti da se to zabašuri kad dođe do sudova...

Kvalitetnim ljudima u takvom kalamburu brzo pukne film i odu, znam nekoliko slučajeva iz svog okruženja. Par drugih koji su ostali duboko žale što nisu otišli.

Link to comment
Nemojte tako, pa onaj Backovic je svetionik pravde , a eto dosao iz advokature [emoji6]
 
P.S. : Izvinite, nisam izdrzao...
Taj je iz advokature otišao u upravu. To je put kojim se ređe ide, a ti se za njega uhvatio. :)
Link to comment
1 hour ago, Hamlet Strašni said:

Ima i do toga što je advokatima posao da završavaju posao a sudijama nije

 

ima, pa šta

 

e: ali ne bih izdvajao sudije posebno

Edited by Krošek
Link to comment

Ja nikada advokaturu kao profesiju nisam napadao, ako si protiv nekih poteza vrhova advokatskih komora ne znači da si protiv čitave branše. To rekoh i tada, to kažem i sada. A neke stvari im ni danas oprostio nisam.

A i tada sam mislio, kao što i sada mislim, da je najbolji pravnički kadar u advokaturi (što se stručnosti tiče).

Link to comment

Kako se u ovom slucaju tretira banka koja primi ovakve papire?

 

– Znaju da je u pitanju falsifikat, a i banka je znala da je dokumentacija napravljena na osnovu lažne lične karte: ime jednog čoveka, broj lične karte drugog, slika trećeg, a oni mene iseljavaju – kaže Maurer

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...