Jump to content
IGNORED

Otvaranje Igraonice - legalizacija softwera


Mil@n

Recommended Posts

Windows 7 ti sam pojede barem 2 giga rama. Ako imas vise pojesce i to. Ja sam sad za laptop doplatio 2 hiljade i umesto 4 dobio 8 giga rama, tako da rami nisu problem. Oni su uzasno jefrini sad.

Link to comment
Šta će ti mašine sa više od 2 giga rama? Jes da nisam baš u toku šta danas deca igraju po igraonicama, ali ne verujem da je to nešto ko zna koliko zahtevno.
Zato što nema smisla da kupujem manje od 4, jer me 4GB košta tipa 1500 dinara što je smešno malo. Ja sam skoro dodao 1GB na postojeća dva i pomak u brzini i tečnosti™ rada je barem 30%, zamisli razliku između 2 i 4. Pri tom, poslednje igre sumnjam da bi radile komotno sa 2. Pa i neke starije. Čak razmišljam ako pretekne para da "investiram u budućnost" i odmah kupim još 11x4GB i da posle samo menjam grafiku eventualno i to je to. Imaću I3 procesore i mislim da će on da radi radnju barem 2 godine. DDR3 neće biti jeftiniji, kao što je ddr2 sada neuporedivo skuplji, tako kontam da DDR3 može samo da skače, a mene će nadogradnja kasnije da izađe dosta bezbolnije.Što se tiče onoga što je Indy govorio, postoji kraća i lakša varijanta da se odradi, mislim na hak da starter vidi do 128GB rama. Braća ruje su napravili neki petch koji sve to sam odradi. :Hail: Cimajte za linak ako nekome treba. Edited by Glas RazumaN
Link to comment

da sa 2 GB nema udobnog igranja na win7, popularnih naslova izašlih u zadnje 3-4 godine, sam win7 pojede gotovo 1 GB- razlika između 3 i 4 GB nije tolika, teško je i primetna jer novije (izašle u zadnje 3 god.) bolje igrice zauzimaju 800-1300 MB, okvirno- sa izlaskom nove generacije konzola, verovatno naredne god., očekuje nas bolja grafika što u prevodu znači zahtevnije igrice na pc-ju kojima će trebati i više RAM-a- tako da je za komp koji će se koristiti za igranje 4GB RAM-a danas prava mera, još uz ove cene, It's a no brainer

Link to comment
Zato što nema smisla da kupujem manje od 4, jer me 4GB košta tipa 1500 dinara što je smešno malo. Ja sam skoro dodao 1GB na postojeća dva i pomak u brzini i tečnosti™ rada je barem 30%, zamisli razliku između 2 i 4. Pri tom, poslednje igre sumnjam da bi radile komotno sa 2. Pa i neke starije. Čak razmišljam ako pretekne para da "investiram u budućnost" i odmah kupim još 11x4GB i da posle samo menjam grafiku eventualno i to je to. Imaću I3 procesore i mislim da će on da radi radnju barem 2 godine. DDR3 neće biti jeftiniji, kao što je ddr2 sada neuporedivo skuplji, tako kontam da DDR3 može samo da skače, a mene će nadogradnja kasnije da izađe dosta bezbolnije.Što se tiče onoga što je Indy govorio, postoji kraća i lakša varijanta da se odradi, mislim na hak da starter vidi do 128GB rama. Braća ruje su napravili neki petch koji sve to sam odradi. :Hail: Cimajte za linak ako nekome treba.
Nisam te pitao zbog cene RAM-a, nego zbog legalizacije. Mada, ako su ruje nabudžile da starter win vidi više od 2 giga, ne verujem da neka inspekcija ide toliko duboko u istraživanje.
Link to comment

Bump! :DElem, lokal sam našao, ODLIČAN JE! I oblik i veličina, tačno šta mi treba. Sutra kreće krečenje, jer je lokal trenutno okrečen tako da se ta odvratnost rečima ne može opisati. Kombinacija boje kajsije, svetlo zelene, sa pazi sad SIVIM nekim sranjima na zidovima, nešto kao kuća oblik (trougao koji stoji na pravougaoniku, ako me pratite™), nešto reljefno, kao nabacan malter ili gips neki, ma ludilo. Jednostavno ne verujem da takvo nešto postoji, tj da postoji mozak koji je te boje uklopio.Uglavnom, sada je dilema kako da se regujem. Sutra ću zovem neke privredne savetnike i koješta (mada možda i neću jer radim 9-16, a može se zove samo sa fiksnog). Hoću da prodajem i sokiće neke, i pićenca, možda kafice i sl. Dakle light varijanta. Ima li neke razlike tipa da postoji neka specijalna dozvola (čuo sam da postoji tako nešto), ili moram da regujem ko da pravim kafanu. Banalizujem, ali znate na šta mislim. Ima li neko iskustva?A ja odo na sajt apr-a da vidim šta tamo ima.

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Pa pitaj i tamo gde treba da registruješ i uzimaš dozvole. Oni će ti dati punu informaciju šta ti treba, kako šta da regulišeš itd. Nisi još uvek napravio nikakav prekršaj ili krivično delo da se plašiš razgovora sa njima.

Link to comment

Can you tell? :lol:Pa računam da će pre ili kasnije morati da zakuca kod njih na vrata za sve te dozvole, formulare, takse i bubreg - bolje da uradi to pre nego što pljune lovu.

Link to comment
Can you tell? :lol:Pa računam da će pre ili kasnije morati da zakuca kod njih na vrata za sve te dozvole, formulare, takse i bubreg - bolje da uradi to pre nego što pljune lovu.
Zivkam ja ceo dan, al ono, kontam možda ima neko sa iskustvom, to je uvek najkorisniji info.
Link to comment
Ima li neke razlike tipa da postoji neka specijalna dozvola (čuo sam da postoji tako nešto), ili moram da regujem ko da pravim kafanu. Banalizujem, ali znate na šta mislim. Ima li neko iskustva?
Znam da oko te varijante da imaš kafu, pivo i sokove, a da nisi kafana ima neki trip sa Udruženjem: u slučaju o kome pričam, reč je o Udruženju ljubitelja reke. Fora je da smeš da prodaješ piće samo članovima Udruženja, a član se postaje tako što platiš članarinu, npr. 100 din godišnje, što ti omogućava prva dva sata igranja besplatno :lol: Moraćeš i da ispljuneš na ink-jetu neke članske karte Udruženja ljubitelja kompjuterskih igara.Ne znam lično čoveka koji to drži pa ne mogu da ti dam info iz prve ruke, ali raspitaj se...
Link to comment

moras prvo da znas ko su ti klijenti. klinci nece nista da piju, a kamoli jedu- mozda po koju konzervu kole. oni vise vole da plate jos 1 sat tom kintom. plus verovatno postoji neki ugostiteljski objekat u blizini, tipa pekare. starija ekipa vise trosi, ali ni tu nema velikih extra prihoda. pivo mozes slobodno da zaboravis, sem ako nemas u planu da zapatis neku alkos ekipu. ako planiras da zaposljavas nekoga, gledaj da imas 1 dobru ribu i nerda, koji ce da resava probleme. otvarao sam i ja igraonicu, ali to je bilo u eri kauntera. i u beogradu. gde su sasvim drugacije prilike. npr sedeli su nam uniformisani panduri i picili nelegalne igre na nelegalnom windowsu. e da, bili smo agencija, to je bilo najlakse i najjeftinije za registrovati, preporucujem. mozes da budes i klub ljubitelja (dece!), ali mislim da ti to nece biti potrebno.kako si resio pitanje softvera, tj imas li prigodan administrativni program? ako ces placati steam, daju ti ga za dz. takodje, moras da znas sta klinci igraju- 90% njih ce piciti samo nekoliko igara, tipa batlfilda i cod i stagod sad bilo u modi. na ostalo se ne vredi razbacivati (pod uslovom da nabavljas legalno, inace te boli kurac).

Edited by Miralem
Link to comment
  • 1 month later...

Evo, kao što obećah, reko da sačekam postere, sređen izlog i ostale detalje pre nego postujem, ali neće to skoro, pa ono :)Što se tiče posla i kako isti ide, za sada mogu samo da kažem - KUC KUC!Dodajte još 2 kompa na prvoj slici sa desne strane, a konzolni™deo je desno iza krivine. DSC_3369.jpgDSC_3368.jpgDSC_3373.jpg4 ove stolice plaćene ko 11 onih za kompove, ali ispostavilo se pun pogodak, jako udobne i relaksirajuće. :DDSC_3366.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...