Jump to content
IGNORED

Otvaranje Igraonice - legalizacija softwera


Mil@n

Recommended Posts

- Živim u gradu od 30.000 stanovnika gde nema NIJEDNE igraonice i tako već 5, 6 godina kada su se sve pogasile jer je krenula agresivna legalizacija. Cenim da su ovde ljudi željni lan zezanja, a potencijalna klijentela nikad veća, nema klinca koji ne pika barem nešto.
ja zivim u gradu sa 20% manje stanovnika i znam za 5 igraonica {i to u krugu od 100m (skolski centar)} ... otvaraj to ! Btw, osh ti poklonim firmu (tebi ili bilo kome drugom) ? DOO, u stanju mirovanja vise godina, vodi se na mene. Racun nikad nije bio u blokadi tokom 20tak godina postojanja ... od dugovanja ima samo nabudzeni harac za RTS pretplatu, al to ce valjda naprednjaci da ukinu sledece godine :)
- ODLIČNE nabavne cene robe. U startu VP cena minus avansni rabat, minus rabat na količinu. Dakle, za godinu dana prodam sve za iste pare koje sam dao jer će mašine da budu I3 na 1155 socketu, 4GB rama, grafike 6670 ili 6770, mislim da će to da gura sve barem godinu i po. Btw, DDR3 nikad jeftiniji, 4GB modul mene košta tipa 1500 dinara, čak razmišljam da odmah uzmem 8 i posle menjam eventualno procesor i grafike, jer cenim da ram neće biti jeftiniji od toga, a znači za mašinu.
ili ... nadjes nekog klosara da prebacimo gorepomenutu firmu na njega, narucis robu na pocek i dobijes celu igraonicu za dz ! Razmisli !
Link to comment

Jebote, koliki strah od legalizovanih Windowsa, a otvara se toliki posao. To su smešni troškovi, a u svakom slučaju, uvek možeš da uzmeš gotove konfiguracije gde ti je Windows maltene za dž (razlika bude nešto smešno da dobiješ konfu sa instaliranim Winom). Možeš da cimaš kancelariju Microsofta ili nekog partnera da ti prodaju licence za grupu računara po smešnim cenama itd.Vidim da je i dalje živa i zdrava "ma da probam da zajebem nekoga po svaku cenu makar to bio ja" logika u Srbalja...

Link to comment

prodaja bench računara sa legalnim win7 je prevela filipenka na mračnu stranu sile :D- nego nije ti loša ideja za konzolašku igraonicu, tu je samo problem što aznamo kada će nova generacija konzola ugledati svetlo dana i time učiniti takvu igraonicu zastarelom- pa ako imaš neki info o tome baci komentar :)

Link to comment
Jebote, koliki strah od legalizovanih Windowsa, a otvara se toliki posao. To su smešni troškovi, a u svakom slučaju, uvek možeš da uzmeš gotove konfiguracije gde ti je Windows maltene za dž (razlika bude nešto smešno da dobiješ konfu sa instaliranim Winom). Možeš da cimaš kancelariju Microsofta ili nekog partnera da ti prodaju licence za grupu računara po smešnim cenama itd.Vidim da je i dalje živa i zdrava "ma da probam da zajebem nekoga po svaku cenu makar to bio ja" logika u Srbalja...
Razlika nije smešna. Win 7 starter je oko 35eura uz konfu, a profesional je tipa oko 150. Home je negde oko 100, tako nešto. Pomnoži sa 11. Ja bih najsretniji bio da mi soma ne pravi razliku, ali nažalost, pravi. Raspitivao sam se malo oko ovoga što je indy rekao i izgleda da je izvodljivo, tako da ću najverovatnije ići na starter.
Link to comment
Razlika nije smešna. Win 7 starter je oko 35eura uz konfu, a profesional je tipa oko 150. Home je negde oko 100, tako nešto. Pomnoži sa 11. Ja bih najsretniji bio da mi soma ne pravi razliku, ali nažalost, pravi. Raspitivao sam se malo oko ovoga što je indy rekao i izgleda da je izvodljivo, tako da ću najverovatnije ići na starter.
Ako ti 1.000 Eura kad počinješ biznis pravi ogromnu razliku biti ili ne biti, nemoj ništa da počinješ. Čuvaj pare, igraj Loto, pre ćeš tu da napraviš kintu.
Link to comment
Ako ti 1.000 Eura kad počinješ biznis pravi ogromnu razliku biti ili ne biti, nemoj ništa da počinješ. Čuvaj pare, igraj Loto, pre ćeš tu da napraviš kintu.
Otprilike. Novce neces spiskati mozda na kompove i softver, ali firmarine, takse ove, takse one, trte-mrte, opremanje firme, racunovodja...dobro se raspitaj i isplaniraj sve pre nego bilo sta pocnes, a i kad pocnes drzi par stotina eur u steku jer nesto uvek iskrsne, gramziva je drzava.
Link to comment
Otprilike. Novce neces spiskati mozda na kompove i softver, ali firmarine, takse ove, takse one, trte-mrte, opremanje firme, racunovodja...dobro se raspitaj i isplaniraj sve pre nego bilo sta pocnes, a i kad pocnes drzi par stotina eur u steku jer nesto uvek iskrsne, gramziva je drzava.
Raspitao sam se dosta oko toga, rashodi su poprilično transparentni i uklapaju se u celu priču kao podnošljivi. :)Problem je što imam gomilu oprečnih informacija, što je u neku ruku i logično.Pričao sam sa barem 5 ljudi koji nemaju apsolutno NIŠTA legalno i rade od 5-10 godina da i od inspekcije nisu videli za svo to vreme. Valjda je logično da se zapitam zašto da dam 1500e za 11 windowsa, npr, a da me niko za to ne pita tipa 2 godine i jače.Ne brinem za kvalitet usluge i zadovoljstvo gostiju, jedino brinem oko tih legal sranja. 1000e mi ne pravi ogromnu razliku, ali svakako mi nije zanemarljivo da kažem, ok daću, ko ga jebe, jer za te pare mogu da završim 100 drugih stvari. Naravno, ako već ne moram da dam, a evo, imam iz X izvora info da ovo sa crackovanim starterom fercera.
Link to comment

Onako laicki i meni ideja o konzolnoj igraonici zvuci bolje. Pogotovu ako ti nije zurba da to odmah otvaras posto izgleda da ce sva tri proizvodjaca uskoro da izbace nove konzole. Uletis u posao tada (ili malo kasnije kada krene chipovanje) i nemas frke oko inspekcija, legalizacije i svega ostalog.

Link to comment
Onako laicki i meni ideja o konzolnoj igraonici zvuci bolje. Pogotovu ako ti nije zurba da to odmah otvaras posto izgleda da ce sva tri proizvodjaca uskoro da izbace nove konzole. Uletis u posao tada (ili malo kasnije kada krene chipovanje) i nemas frke oko inspekcija, legalizacije i svega ostalog.
Jeste ok ideja, pogotovu jer me mnogo jeftinije izađe, ali mislim da i PC-i imaju šta da daju i dalje™.Imaću dve konzole, jednu za početak, drugu uskoro, ako se i te dve budu dosta igrale (oko 120 je sat), ja ću biti zadovoljan. :)
Link to comment

Ono tinejdžosa što znam u BGu, svi furaju hamači, tangl, a bogami laganica imaju i servere. Hardver može i mator, jedini trošak im je net, uglavnom za CS i slično. Opet, moguće je da je situacija kod tebe malo drugačija.Kod konzola je i dobro što ove novije zezalice, tipa Kinect, ima jako malo ljudi, pa i to može da ti bude zanimljivo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...