Jump to content

Iran: novi front


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Iran da ukine svoj nuklearni program (koji im nije neoohodan pored onolike nafte), razvoj raketa srednjeg dometa koje ih ne da nece spasiti eventualne agresije nego je samo izazivaju, da povuce trupe iz Jemena (koj ceb kurac tamo, ono je sirotinja i vukojebina), iz Sirije (Rusi ih brane premda je meni jako krivo sto se Vladimir Vladimirovic zajebao pa poslao trupe tamo) i koliko-toliko iz Iraka (ostace njihov nesumnjivi uticaj) i Evropa bi izgurala nekakvo ublazavanje sankcija (ne verujem i ukidanje)...ali kurac, to mulama ne odgovara, tek onda im idu protesti, tek su tad ugrozeni iznutra, u tome je problem...

Link to comment
3 hours ago, ObiW said:

Kada bi Iran prestao da gura 'Izreael u more' agendu, Amerikancima ne bi padalo na pamet da periodicno pricaju o regime change u Iranu.

 

 

:laugh:

Link to comment
10 hours ago, Tutankamon said:

Uzgred im je obecao sankcije (Iraku)

 

 

Kako je ovo carski, zatrazis od stranih trupa da napuste tvoju zemlju a oni ti prete sankcijama ako se usudis na to. Dobrodusno nema sta. 

 

Doduse rade to i turci u severnoj Siriji. Mozda i nije lose da se sve ogoli do koze, da se ne loze vise ljudi na dobre namere velikih sila. 

Link to comment
9 hours ago, Tutankamon said:

Iran da ukine svoj nuklearni program (koji im nije neoohodan pored onolike nafte), razvoj raketa srednjeg dometa koje ih ne da nece spasiti eventualne agresije nego je samo izazivaju, da povuce trupe iz Jemena (koj ceb kurac tamo, ono je sirotinja i vukojebina), iz Sirije (Rusi ih brane premda je meni jako krivo sto se Vladimir Vladimirovic zajebao pa poslao trupe tamo) i koliko-toliko iz Iraka (ostace njihov nesumnjivi uticaj) i Evropa bi izgurala nekakvo ublazavanje sankcija (ne verujem i ukidanje)...ali kurac, to mulama ne odgovara, tek onda im idu protesti, tek su tad ugrozeni iznutra, u tome je problem...

Kratak sažetak situacije na planeti za novopridošle:

- po sporazumu (koga su poštovali i koga se čak i sad dijelom pridržavaju) nuklearni program je bio zamrznut u stanju koje je daleko od mogućnosti da proizvedu bombu.

- Iran nema trupe u Jemenu.

- Iran nema trupe u Iraku.

- Evropa nije izgurala ni poštovanje onoga što je već potpisano.

 

 

 

Link to comment

Mislio sam na proxije...šalju oružje u Jemen, u Iraku i Siriji imaju gomile proxija...imaju i dobrovoljce koji dolaze tamo...nuklearni program bio je zamrznut na određeno vreme, za to vreme su stigli da urade sve ovo sa početka rečenice plus fanatična mržnja prema Izraelu i Americi...svet već godinu-dve klizi ka jednom velikom šiitsko-sunitskom sukobu Irana i Saudijske Arabije. Nisam za režime change u Iranu kao ni za bombardovanje istog, a kamo li rat, ali trebalo bi im malo sabiti rogove i to im Tramp radi sa sankcijama kojih se pridržavaju i Evropljani. Mislim da će se sve srediti, tj. nadam se mirnim putem. Ima Iran izlaznu strategiju ali je ne koristi jer su ponavljam mule problem.

Link to comment

Iran podržava i Hezbolah, to sam zaboravio. Saudi su drugi slučaj, da ne pričam sad o onom princu što je isekao na komade Kašogdžija, o stepenu prava i sloboda koji vladaju tamo itd. Saudi nemaju dobru vojsku i njihova vojska se muči u Jemenu, nemaju baš puno uspeha...problem je novac, oni sa tim novcem finansiraju brojne radikalne suni imame, vehabije i slične grupe iz kojih je posle nastala Al Kaida i ISIS, posredno...i oni su veliko zlo na svoj način...

 

Just now, precog said:

koji je bio nick tutankamonu kad se registrovao na forum, siguran sam da ga je promenio?

nisam, uvek isti

Link to comment
10 hours ago, ObiW said:

2. Ako je unistenje Izraela legitiman cin (sto Iran godinama tvrdi), zasto je "regime change" u Iranu no-no?

 

Pa šta ćemo sad, pošto to nije ni legitiman, ni iranski cilj, niti to oni tvrde... https://www.haaretz.com/middle-east-news/.premium-does-iran-really-want-to-destroy-israel-1.6822030

Začudo, Zarifa posle ovoga niko nije nabio na kolac, čak se razvila pristojna javna debata.

 

Naravno, uvek će neko rado da pripiše izjavu jednog egipatskog paše od pre 70 godina kome god da je potrebno, sve su to neki Arapi u očima zabrinutog građanina US. Ne očekujmo onda ni da se ulazi u to kakve sve mule postoje, šta zapravo misle, kako deluju i da teško da postoji pitanje oko koga 90 posto Iranaca ima isto mišljenje. A neko uništenje Izraela teško da je to. 

 

Stalno se iranskom vođstvu pripisuje neki verski fanatizam, a ovamo američki predsednici koji govore kako im Bog poručuje da idu u rat, političari koji se hvale da su veliki hrišćani, mnogi naloženi na Armagedon, jer njihove lude mule najviše vole da propovedaju o Jocinim tripovima iz grčkih pećina.

 

Iranski režim, pa to je sve sam Kisendžer i Rišelje kad se uporedi sa ovim majmunima iz Vašingtona. Jedino što majmuni imaju tenak. A Netanjahu uma nacrt iranske bomba iz crtaća.

Link to comment

Jbg, jako je teško isflitritrati propagandu iz sopstvenog mišljenja, pogotovo na zapadu koji se diči tzv. slobodnim novinarstvom. Ali toliko pušenje priče kako svi u Iranu žele da unište Izrael i odguraju ih u more meni je nepojmljivo. Da li ijedno misleće biće sa 2 grama funkcionalnih neurona može pomisliti da je to realno (uništiti čitavu zemlju i milione ljudi)?

Edited by Filozof manijak
Link to comment
16 hours ago, harper said:

Ideja da se ovde na PPP mora biti ljubitelj osobe X ako i kada se kritikuje americka spoljnja politika nije nova, obicno je podmecu ili nasi americki gastosi koji su postali veci neokoni od pravih neokona i par simpaticnih njuski koji misle da postoje samo dva tipa misljenja, njihovo i pogresno. I tako od jednog komentara cudjenja na stav jedne proveropske Iranke nastade kompletan PPP narativ o Solejmaniju kao finom i dobrom coveku. Dobro posluzi u raspravi kad treba da se diskredituje sagovornik. Mladic je vec aktiviran, neka se pripreme Karadzic i Milosevic.

 

Takvo jadno, manihejsko ponasanje je postalo veliki balast za ovaj forum i da se ja pitam sve one koji podmecu takve stvari bih banovao smesta na duze vreme, preferably trajno. Ne postoje gori likovi u diskusijama od takvih dripaca koji bi se radije bavili motivima drugih forumasa nego da citaju njihove tekstove onako kako su napisani.

+1.

Link to comment



Ali toliko pušenje priče kako svi u Iranu žele da unište Izrael i odguraju ih u more meni je nepojmljivo. Da li ijedno misleće biće sa 2 grama funkcionalnih neurona može pomisliti da je to realno (uništiti čitavu zemlju i milione ljudi)?


Pa ne svi, reći će ti, nego jedno 80-90% stanovništva.

A to da li je realno nema veze, verski fanatizam, znaš već kakvi su ti Arapi, oni persijski posebno. Gledao si valjda 300?
Link to comment

Iranci su po poreklu i jeziku bliži Srbima nego Arapima.

 

Njihov jezik je u indoevropskoj grupi sa slovenskim, romanskim i germanskim jezicima, a arapski je semitski sa hebrejskim.

Link to comment
×
×
  • Create New...