Jump to content

Iran: novi front


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Po ovome što sad rade ispada da je stvarno bila ugrožena ambasada u Bagdadu pa se sada evakuišu odatle...neko moje tumačenje, ne mora da znači kako je tačno

Edited by Tutankamon
Link to comment
50 minutes ago, Gandalf said:

The year is 1999 A.C. Europe is entirely occupied by the Americans. Well, not entirely...

 

Da, vrlo duhovito, ali ne menja cinjenicu da je jedini razlog zasto bi bilo ko osim Meksika i Kanade bio pretnja Americi to sto su rasejali vojne baze svuda po svetu. Braneci... sta tacno? Texas Oil? 

Edited by harper
Link to comment
4 minutes ago, harper said:

ne menja cinjenicu da je jedini razlog zasto bi bilo ko osim Meksika i Kanade bio pretnja Americi to sto su rasejali vojne baze svuda po svetu.

može.

 

ali je princip sličan kada se diskutuje o bilo kojoj državi koja ne predstavlja pretnju SAD. to što ne predstavlja pretnju SAD, ne znači da su u pitanju ljudi koji ne prete komšijama. čak i kada su američke baze na teritoriji komšija.

Link to comment
1 minute ago, Gandalf said:

može.

 

ali je princip sličan kada se diskutuje o bilo kojoj državi koja ne predstavlja pretnju SAD. to što ne predstavlja pretnju SAD, ne znači da su u pitanju ljudi koji ne prete komšijama. čak i kada su američke baze na teritoriji komšija.

 

A Amerikanci onako na usluzi da pomognu tudjim komsijama. Srce mi se cepa od tolike dobrote.

Link to comment
19 minutes ago, villiem said:

pa mora nekako da pocne

možda je u pitanju diplomatska igranka - Ameri prete povlačenjem, znajući da je značajan broj ljudi u Iraku (suniti i Kurdi, pre svih) protiv povlačenja.

 

galamu na stranu, takođe je neizvesno u kojoj meri šiitski irački političari zaista žele američko povlačenje. neki od njih nisu oduševljeni time da izigravaju iransku marionetu.

Link to comment
2 minutes ago, harper said:

A Amerikanci onako na usluzi da pomognu tudjim komsijama. Srce mi se cepa od tolike dobrote.

uvek se setim jednog Amera sa kojim sam radio na Kosovu. pitali ga kolege Albanci, šta ćete vi ovde kojeg đavola. znali su kolege da Ameri nisu došli zbog ljubavi, demokratije, i inih đakonija. čovek im iskreno odgovorio da nema pojma.

 

kolege se naravno nisu žalili na to što Ameri nisu bili motivisani dobrotom i ljubavlju.

Link to comment
2 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Magu logičkog razmišljanja, deder objasni kako si me to saterao u ćošak? Tvrdnjom da je QS trebalo ubiti zbog zlomisli protiv Izraela, samo šteta što je to uradio nepromišljeni Trump umesto promišljenog Obame? 

Znak da si sateran u cosak se pojavljuje onog momenta kad pocne freestyle lupanje i kreveljenje. To uvek radis kad ostanes bez argumenata. Evo ovo gore, smislio si da ja mislim da je  Solejmanija svejedno trebalo ubiti, ali je to trebao da uradi Obama a ne Tramp. I sad hoces da tvoju tezu ja obrazlozim da bih te zabavljao. Tipican Vini attention whoring.

 

Link to comment

inšala ćemo nekako preživeti još godinu bez velikog rata, pa ženu za POTUS-a. ili bilo kojeg iz Bajden-Sanders dvojca, nije posebno bitno.

 

:lolol:

 

Edited by Gandalf
Link to comment

@ObiW Tvoje mrsomuđenje na ovu temu sastoji se od sledećih tvrdnji:

- QS je najbitniji u oružanim snagama Irana koji želi da zbriše Izrael sa lica zemlje

- Regime change u Iranu ne bi trebalo da je tabu tema imajući u vidu pretnju koju predstavljaju po Izrael i KSA

- Narandžasti je QS likvidirao nepromišljeno, što bi moglo imati dugoročne negativne posledice

- Mrzitelji Vučića takođe mrze i Hrvate bla truć bljuc

 

Time ne bi mogao da sateraš u ćošak™ ni 10-dollar attention whore.

Link to comment
Just now, Weenie Pooh said:

@ObiW Tvoje mrsomuđenje na ovu temu sastoji se od sledećih tvrdnji:

- QS je najbitniji u oružanim snagama Irana koji želi da zbriše Izrael sa lica zemlje

- Regime change u Iranu ne bi trebalo da je tabu tema imajući u vidu pretnju koju predstavljaju po Izrael i KSA

- Narandžasti je QS likvidirao nepromišljeno, što bi moglo imati dugoročne negativne posledice

- Mrzitelji Vučića takođe mrze i Hrvate bla truć bljuc

 

Time ne bi mogao da sateraš u ćošak™ ni 10-dollar attention whore.

 

 

1. Takoe. Na to sam dobio odgovore tipa "ma daj, zajebavaju se mule". Ne od tebe, od Filozofa manijaka.

 

2. Ako je unistenje Izraela legitiman cin (sto Iran godinama tvrdi), zasto je "regime change" u Iranu no-no? Ovo je bilo pitanje upuceno svima koji se zgrazavaju nad regime change a prelaze olako preko dugorocnih ciljeva Irana u vezi Izraela. Ne mozes da se pravis blesav da je Iran mala maca na navijanje koja eto ponekad lupi da bi pojela drugu macu za dorucak. Kada bi Iran prestao da gura 'Izreael u more' agendu, Amerikancima ne bi padalo na pamet da periodicno pricaju o regime change u Iranu.

 

3. Vini lupanje broj 1: gde sam ja rekao da ga je trebalo "promisljeno likvidirati", sto si napisao u prethodonom postu? 

 

4a Vini lupanje broj 2: Nisam rekao "Hrvati" vec Hrvatska. Ovo je drugi put da brkas te pojmove. Da li isto tako tako brkas i pojmove Srbija i Srbi? Ne? Pa sta ce ti ovo bedno podmetanje?

4b Vini lupanje broj 3: Nisam rekao da onaj ko mrzi Vucica mrzi i Hrvate. 

4c  Vucic nije potreban da bi se mrzela Hrvatska zbog ustastva (odokativno,  80-90% Srba, u Srbiji i svetu,vidi Hrvatsku kao ustasku drzavu sa ustaskim predsednikom/predsednicom), kao sto ni mule nisu potrebne da bi se Izrael mrzeo  (odokativno jedno 90% Iranaca). O ovim pitanjima u ta dva drustva postoji konsenzus koji je nezavistan od toga ko je na vlasti.  I to je bila moja poenta: nije ti potrebna ljubav ka Vucicu da mrzis Hrvatsku, kao sto ti nije potrebna ni ljubav prema muli da mrzis Izrael. I uopste je nebitno da li si dijaspora ili ne. 

 

 

 

 

Link to comment
34 minutes ago, ObiW said:

1. Takoe. Na to sam dobio odgovore tipa "ma daj, zajebavaju se mule". Ne od tebe, od Filozofa manijaka.

 

Mule se ne zajebavaju, ali je pozivanje na odbranu jadnog malog nuklearno naoružanog 50-milijardi-godišnje-za-vojsku Izraela prvo, jedino, i poslednje pribežište hulja odnosno budala. Ja sam prilično siguran u koju kategoriju ti spadaš, ali bolje se sam izjasni da ne bih nagađao.

 

Quote

2. Ako je unistenje Izraela legitiman cin (sto Iran godinama tvrdi), zasto je "regime change" u Iranu no-no? Ovo je bilo pitanje upuceno svima koji se zgrazavaju nad regime change a prelaze olako preko dugorocnih ciljeva Irana u vezi Izraela. Ne mozes da se pravis blesav da je Iran mala maca na navijanje koja eto ponekad lupi da bi pojela drugu macu za dorucak. Kada bi Iran prestao da gura 'Izreael u more' agendu, Amerikancima ne bi padalo na pamet da periodicno pricaju o regime change u Iranu.

 

Iran će Izrael "odgurati u more" kad i Srbija povrati suverenitet nad Kosovom, dakle nikad. Zvanična anticionistička politika Irana nema veze ni sa kakvim "guranjem u more", ni sa kakvim novim holokaustom, i najbitnije ni sa kakvim vojnim ciljevima izvodljivim u doglednoj budućnosti. 

 

Dočim je rat između SAD i Irana koji bi ti ovde da normalizuješ vrlo opipljiv, vrlo realan, vrlo monstruozan plan sa nesagledivim posledicama, koji Izrael već odavno polako i strpljivo gura kod svog metastaziranog patrona. S desna vam plasiraju priče o krvožednim Shi'a džihadistima koji samo što nisu krenuli u invaziju na USA, a sa leva vam plasiraju bleeding heart bullshit o neophodnosti da se zaštiti pravo na postojanje jadnog malog Izraela makar po cenu Trećeg svetskog rata. (Evanđelistima bar ne moraju ništa da plasiraju, oni dobro znaju zašto žele Armagedon u Izraelu.)

 

Quote

Vini lupanje broj 1: gde sam ja rekao da ga je trebalo "promisljeno likvidirati", sto si napisao u prethodonom postu? 

 

Napisao si da ga je Trump likvidirao nepromišljeno, te da se ne treba zgražavati nad idejom rata sa Iranom jer ugrožavaju Izrael i Saudijsku Arabiju. 

 

Ne bih trošio vreme dokazujući da 2 plus 2 iznose 4 jer znam da ćeš kukumavčiti kako, eto, nisi stavio znak jednakosti pa jednačina ne važi.

 

A tek ovi fantazmi o mržnji Vučića i Hrvatske... Bez pardona lupetaraš da 80-90% Srba doživljava Hrvatsku kao ustašku državu, dakle evidentno veze nemaš čak ni o srpsko-hrvatskim odnosima, a spreman si da tutumračiš o iransko-izraelskim i zagovaraš vojnu intervenciju :isuse: 

 

Dakle da, bitno je da li si dijaspora ili ne. Dijaspora je ta koja uzima sebi za pravo da bupne kako "u narodu" postoji apsolutni konsenzus o genocidnoj mržnji susednog naroda. Neko sa lokala bi bar porazmislio pre nego što bi takvu suludu ocenu izneo.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
×
×
  • Create New...