Jump to content

Iran: novi front


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

15 minutes ago, Gandalf said:

pri tome, nisam poredio Sulejmanija sa Mladićem. poredio sam tebe sa ljubiteljima istine o Srbiji.

 

Mhm, osim što kad porediš "ljubitelja istine o Srbiji" sa "ljubiteljima istine o Iranu", ti indirektno porediš Mladića sa Sulejmanijem, odnosno ubijene u Srebrenici sa ISIS borcima.

 

Ne znam da li imaš običaj da čitaš tekstove koje sam linkuješ, ali u tom sa Intercepta takođe stoji:

Quote

“At the moment, whatever happens to Sunnis, directly or indirectly, is seen as having been done by Iran even when Iran has nothing to do with it.”

 

Dakle, supertajne iranske depeše ekskluzivno otkrivaju kako 1) Suniti i Ši'iti se još uvek ubijaju, i 2) Iran ima slab PR.

 

Link to comment
5 minutes ago, slow said:

Bolje ISIS nego iranske mule... strašan je iranski teror

 

Strasan i opasan. Onoliku drzavu nasadili usred americkih vojnih baza okolo. Nije ni cudo sto su pretnja americkoj bezbednosti.

Link to comment
5 minutes ago, Weenie Pooh said:

Mhm, osim što kad porediš "ljubitelja istine o Srbiji" sa "ljubiteljima istine o Iranu", ti indirektno porediš Mladića sa Sulejmanijem, odnosno ubijene u Srebrenici sa ISIS borcima.

generalized slaughter of locals. L-O-C-A-L-S!? hmm... čudan način da se napiše reč voda.

 

(kao što napisah, nije to jedini slučaj, niti se radi samo o IS-u.)

Edited by Gandalf
Link to comment
3 minutes ago, harper said:

Strasan i opasan. Onoliku drzavu nasadili usred americkih vojnih baza okolo.

The year is 1999 A.C. Europe is entirely occupied by the Americans. Well, not entirely...

Link to comment
3 minutes ago, harper said:

 

Strasan i opasan. Onoliku drzavu nasadili usred americkih vojnih baza okolo. Nije ni cudo sto su pretnja americkoj bezbednosti.

A pretnja su. Sami su odabrali da to budu. Ja mislim da bi ih Ameri napali pa taman da su se proglasilo "decom cveca" da im se nije desio Obama i sada Tramp. I umesto da iskoriste ovaj brejk, oni podizu ulog sumanitim intervencijama u Iraku, Siriji, Jemenu i pretnjama razvojem nuklearnog oruzja, o retorici da i ne govorim, pre svega prema Izraelu. Problem je rezim mula koji je celokupnu ideologiju i samim tim opstanak na vlasti vezao za mrznju prema Americi cime im je suzen manevarski prostor. Sami su sebe doveli u klopku...

Link to comment
3 hours ago, ObiW said:

Pa moram da kazem da mene licno nije iznenadilo da neko iz iranske dijaspore napise nesto tako. Iranci generalno, bez obzira gde su i bez obzira da li vole mule ili ne, ne vole Izrael i Saudijsku Arabiju, i covek koji radi protiv te dve zemlje im je automatski drag. 

Ovo se nikako ne može odnositi na moju drugaricu barem što se tiče Izraela (SA ionako malo ko voli ovdje u fr). 

Link to comment
1 minute ago, Gandalf said:

generalized slaughter of locals. L-O-C-A-L-S!? hmm... čudan način da se napiše reč voda.

 

(kao što napisah, nije to jedini slučaj, niti se radi samo o IS-u.)

 

Čoveče, ne razumeš šta sam citiraš, ali evo pokušaću da ti pojasnim. 

 

Citati su iz iranskih internih depeša gde se iranski obaveštajci žale svojim nadležnima na Sulejmanija zbog toga što:

- Asaib ahl al-Haq i drugi militanti previše divljaju u borbi sa ISIS, pa lokalci (irački suniti) nedužni stradaju 

- Amerikanci te civilne žrtve koriste u PR ratu protiv Irana, iako Iran nad tim nema direktnu kontrolu

- Irački militanti piju i ne mole se dovoljno pa bi Iran/Sulejmani trebalo da lupi šakom o sto ali to ne radi

- Iz celog konflikta Sulejmani izvlači političke poene iako Iran gubi kredibilitet na međunarodnoj sceni

- Takođe, Sulejmani je previše blizak sa Turcima i ugleda se na Davutoglua iz nekog nejasnog razloga

 

Apsolutno ništa od navedenog ne opravdava ni ubistvo dronom, ni tvoje bezočne paralele sa Mladićem i Srebrenicom.

 

Link to comment
16 minutes ago, Weenie Pooh said:

Citati su iz iranskih internih depeša gde se iranski obaveštajci žale svojim nadležnima na Sulejmanija zbog toga što:

- Asaib ahl al-Haq i drugi militanti previše divljaju u borbi sa ISIS, pa lokalci (irački suniti) nedužni stradaju

a ti udri u čitanje tih dokumenata, i šalji pismo Murtazi. objasni mu da on to baš nije valjano shvatio. nemoj meni da objašnjavaš:cool:

 

While the Iranian-led war against ISIS was raging, Iranian spies privately expressed concern that the brutal tactics favored by Suleimani and his Iraqi proxies were laying the groundwork for major blowback against the Iranian presence in Iraq.

Edited by Gandalf
Link to comment

Murtaza nije debil pa zato i ne koristi Iranian cables kao argument da bi argumentovao ubistvu QS. Za razliku od tebe.

 

 

Edit: @Gandalf

 

Bolja slika iz gornjeg posta:

ENn7iHxVUAAdeZ4.jpg

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
Just now, Weenie Pooh said:

Murtaza nije debil pa zato i ne koristi Iranian cables kao argument da bi argumentovao ubistvu QS. Za razliku od tebe.

e hebi ga... na trenutak sam se ponadao da bi drugarima na forumu pružio priliku da vide tvoju prepisku sa Murtazom. siguran sam bi mu objasnio šta valja.

Link to comment
×
×
  • Create New...