Jump to content

Iran: novi front


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

1 hour ago, borris_ said:

Trenutni narativ u USA (ne i i drugim zapadnom zemljama barem ne kod svih) je da je on jedini zločinac u tom građanskom ratu i da je zaslužio da ga ubiju.

jedini? likvidirali su Bin Ladena, Zarkavija, Bagdadija, Masrija.

 

Sulejmani je zaslužio bukagije ili da ga se teleportuje u neki od izbegličkih kampova za koje je posredno ili neposredno odgovoran.

 

kako bilo, da li je ova likvidacija ispravan i pametan potez? to je već neka druga priča, koja i nema neke veze sa zaslugama.

Edited by Gandalf
Link to comment
7 minutes ago, Filozof manijak said:

@ObiW

Lično smatram da je general, koji je 40 godina aktivno učestvovao u borbama, vrlo dobro poznavao situaciju na BI i sa kakvim snagama raspolaže Iran, a sa kojim USA i Izrael; i da je ideja o totalnoj anihilaciji države Izrael i njenog stanovništa nemoguća fantazmagorija. 

Aha, ti su u nece valjda fazonu. 

Link to comment
6 minutes ago, Gandalf said:

jedini? likvidirali su Bin Ladena, Zarkavija, Bagdadija, Masrija.

 

Bin Laden se wallah najviše naodsecao glava u tom građanskom ratu.

 

6 minutes ago, Gandalf said:

Sulejmani je zaslužio bukagije ili da ga se teleportuje u neki od izbegličkih kampova za koje je posredno ili neposredno odgovoran.

 

Neverovatno je kako čovek za dva dana pređe sa stava "čekaj, šta se desilo, koga su ubili, nikad nisam čuo za tog" do stava "majku li mu jebem krvničku, zaslužio je da robija ali kad već ne može dobro će doći i bomba". 

 

Umesto da prihvati da nema pojma ni o čemu, praćaka se i hvata za svaku dasku znanja™ koju mu mediji uslužno ponude.

 

Link to comment
17 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Zašto, pa od tebe me ništa odavno ne iznenađuje, čak ni ovo potresno "ne volim Vučića ali više mrzim Hrvate" autovanje.

 

 

Bas si ne-iznenadio, sto sam to napisao, jel da? Idi na temu o Hrvatskoj da se jos malo ne-iznenadis, naici ces na zivopisnu debatu "ko je veci ustasa, Zoki ili Kolinda?" koja melje sve pred sobom. U raspravi ucestvuju iskljucivo likovi koji mrze Vucica na keca. 

 

17 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

 

Ali ipak je novina ovo da si spreman da jurišaš na iranske bajonete za slavu Izraela, Sauda, i demokratskih vrednosti. Regrutuj još Andurila pa da vam organizujemo crowdfunding kampanju za avionske karte, opremu, naoružanje...

 

Dok si ti spreman da jurisas na bajonete logickog razmisljanja uvek kada te neko satera u cosak. Samo napred, attention whoring is a tough job, but somebody has to do it.

Link to comment
11 minutes ago, ObiW said:

Aha, ti su u nece valjda fazonu. 

Ne znam...meni je neće valjda realniji fazon od Iran-će-zbrisati-Izrael fazon.

 

Nevezano za opravdanost atentata na Solejmanija, da li ti misliš da će taj potez doprineti smanjenju nasilja i civilnih žrtava u dužem (a i kraćem) roku?

Link to comment
11 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

 

Neverovatno je kako čovek za dva dana pređe sa stava "čekaj, šta se desilo, koga su ubili, nikad nisam čuo za tog" do stava "majku li mu jebem krvničku, zaslužio je da robija ali kad već ne može dobro će doći i bomba". 

 

Umesto da prihvati da nema pojma ni o čemu, praćaka se i hvata za svaku dasku znanja™ koju mu mediji uslužno ponude.

 

O jebote. Gandalf je prvi postavio vest o likvidaciji Solejmanija. Mora da je to uradio jer nikad pre toga nije cuo za njega. Na cemu si, brate?

Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

Ne znam...meni je neće valjda realniji fazon od Iran-će-zbrisati-Izrael fazon.

 

Nevezano za opravdanost atentata na Solejmanija, da li ti misliš da će taj potez doprineti smanjenju nasilja i civilnih žrtava u dužem (a i kraćem) roku?

Ja mislim da je narandzasti to uradio 'na mah', kao sto radi sve sto radi. Sve sto se nepromisljeno radi ima dugorocne negativne posledice.

Link to comment
14 minutes ago, Weenie Pooh said:

Neverovatno je kako čovek za dva dana pređe sa stava "čekaj, šta se desilo, koga su ubili, nikad nisam čuo za tog" do stava "majku li mu jebem krvničku, zaslužio je da robija ali kad već ne može dobro će doći i bomba".

confused the big lebowski GIF

 

Link to comment
12 minutes ago, ObiW said:

Ja mislim da je narandzasti to uradio 'na mah', kao sto radi sve sto radi. Sve sto se nepromisljeno radi ima dugorocne negativne posledice.

 

Tu se slažemo, tek će ovo odjeknuti i dovesti do krvave eskalacije. Vrlo nepromišljen Trampov potez.

 

Ovo su neka moja dva centa, koja i ne moraju biti tačna: mislim da bi Ameri mnogo lakše pregovarali sa vojnikom kao što je Solejmani, nego sa mulama /ajatolasima  oko nekog hipotetičkog mira i prekida vatre. Baš im nije trebalo njegovo ubistvo.

 

 

@Caligula

Kad i gde je ovo snimljeno? 

Edited by Filozof manijak
Link to comment

Sad postavio neko na FB (strani nalog, bavi se stolarskim zanatima(?)

 

Ne mogu da nadjem originalni izvor, ovo ide uz tekst

 

Quote
41 mins ·

The war has begun.

This footage is of America dropping bombs in Iran for whatever reasons but check it out

The first country to win the war will win the world. Which country is going to be? Hmmm can America pull it of? and what will Iran do in response to all the drama happening? Find out on the next episode of world war 3

 

Edited by Caligula
Link to comment

Ideja da se ovde na PPP mora biti ljubitelj osobe X ako i kada se kritikuje americka spoljnja politika nije nova, obicno je podmecu ili nasi americki gastosi koji su postali veci neokoni od pravih neokona i par simpaticnih njuski koji misle da postoje samo dva tipa misljenja, njihovo i pogresno. I tako od jednog komentara cudjenja na stav jedne proveropske Iranke nastade kompletan PPP narativ o Solejmaniju kao finom i dobrom coveku. Dobro posluzi u raspravi kad treba da se diskredituje sagovornik. Mladic je vec aktiviran, neka se pripreme Karadzic i Milosevic.

 

Takvo jadno, manihejsko ponasanje je postalo veliki balast za ovaj forum i da se ja pitam sve one koji podmecu takve stvari bih banovao smesta na duze vreme, preferably trajno. Ne postoje gori likovi u diskusijama od takvih dripaca koji bi se radije bavili motivima drugih forumasa nego da citaju njihove tekstove onako kako su napisani.

Link to comment
×
×
  • Create New...