Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Iran: novi front

Featured Replies

Pa to...

  • Replies 11.1k
  • Views 989.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Lo Zingaro
    Lo Zingaro

    O EU najbolje govori podatak da je italijanski ministar odbrane blokiran u hotelu u Dubajiju s porodicom. Isli na odmor jbg.

  • Ayatollah
    Ayatollah

    Kad se samo setim da sam kao dete 21. vek zamišljao kao doba nauke i prosvećenosti - Rodenberijeve Zvezdane staze, Beyond 2000, Saganov Cosmos i slične stvari, a nas zajahali najgori mogući verski fun

  • theanswer
    theanswer

Posted Images

2 minutes ago, Forest said:

Svistuistizam su emprijski pokazali USA predsednici započinjući i vodeći ratove po celom svetu decenijama.

Tramp, Bajden, Buš dinastija, Klinton dinastija, nobelovac... jedina razlika je u narativu koji prosipaju dok rasturaju zemlju po zemlju, ubijaju civile na dugme. Tramp je u tom nizu samo dovoljno glup i dovoljno bahat da govori ono što drugi misle i rade.

To je tema. A ne ko navija ili ne navija za jedno ili drugo lice Imperije. Samo budale se 2026. godine pecaju na podmetnutu dilemu Hilari, Kamala, Bajden ili Tramp.

Znaci, od dugmica samo daljinski. Da to primenimo i na lokal?

1 minute ago, Muzzy said:

Znaci, od dugmica samo daljinski. Da to primenimo i na lokal?

Ne razumem, može pomoć?

1 minute ago, Forest said:

Pa to...

Sto se mene tice mogu sebi to sve je to isto u zadnjicu da nabiju.

Pre je bilo ono malo je dziber i ovo sve ostalo, ali je strateg ovo ono, a sad krenulo masovno distanciranje i propiranje.

No, bude ovo korisno, lepo je znati sa kojim profilom osobe se ima posla, iako to i nije tesko provaliti i bez toga.

Edited by Moonwalker

1 minute ago, Forest said:

Ne razumem, može pomoć?

Svaka vlast krade i laze, oduvek je tako bilo i bice.

Just now, Moonwalker said:

Sto se mene tice mogu sebi to sve je to isto u zadnjicu da nabiju Pre je bilo ono malo je dziber i ovo sve ostalo, ali je strateg ovo ono, a sad krenulo masovno distanciranje i propiranje.

No bude korisno je znati sa kojim profilom osobe se ima posla, iako to i nije tesko proivaliti i bez toga.

Ovima u Gazi je svakako isto. Gaza? Znaš, genocid u real time. U najnovijoj iteraciji, najpre pod palicom Bajdena, a onda pod palicom Trampa.

Isto je i onima sa onog snimka iz helikoptera. I onima iz hiljada istih takvih situacija koji nisu završili na snimcima, ili jesu završili na snimcima ali snimci nisu završili u javnosti.

E da, ovde si potpuno u pravu: "No bude korisno je znati sa kojim profilom osobe se ima posla, iako to i nije tesko proivaliti i bez toga."

Dođe đavo po svoje svima.

I navijačima i nenavijačima, tu smo u istom košu. Samo što neki shvate ranije a neki kasnije, kada đavo dođe.

Slikovito

Predsednici pre Trampa

the wizard of oz film GIF

A onda Tramp

wizard of oz GIF

1 minute ago, Muzzy said:

Svaka vlast krade i laze, oduvek je tako bilo i bice.

Ne, wrong point.

Ako praviš paralelu sa lokalom: neka vlast siđe i demokratski preda vlast na izborima. Neka pakuje građanski rat da ne bi sišla. Kapiraš razliku?

Nikakve to veze nema sa kontinuitetom ubijanja civila i uništavanja zemalja koji sam pomenuo.

1 minute ago, Forest said:

Ne, wrong point.

Ako praviš paralelu sa lokalom: neka vlast siđe i demokratski preda vlast na izborima. Neka pakuje građanski rat da ne bi sišla. Kapiraš razliku?

Nikakve to veze nema sa kontinuitetom ubijanja civila i uništavanja zemalja koji sam pomenuo.

Pa jebemga, i u usa je neka vlast pokusala gradjanski rat a neka sama sisla.

Pa Tramp je i dosao, jer su ovi pre njega bili debili.

To sto je on jos veci debil ne menja stvar.

2 minutes ago, Muzzy said:

Pa jebemga, i u usa je neka vlast pokusala gradjanski rat a neka sama sisla.

Zanimljivo savetnici i politika iz istog sinjela, valjaju defakto istu robu (korupciju i destrukciju), ovamo nista ne valja, a tamo sta ima veze.

Patologije druge vrste da se i ne pominju.

Edited by Moonwalker

  • Popular Post
34 minutes ago, Spooky said:

Ala ste svi dosadni sa ovim pokušajima svisuistijanizma. Pri tome maksimalno izvučeno iz konteksta jer je pitanje bilo kako bi odgovorila da Iran nuklearno napadne Izrael.

.

Svisuistijanizam je samo etiketa koja se lepi ljudima na celo, diskreditacija argumenta da su i demokrate i republikanci deo istog sistema , istih lobija, istog biznisa, cija linija u spoljnoj politici ima snaznu inerciju.

Obama koji je s pravom osudjivao "dumb wars" bombardovao je minimum 7 drzava, dve vise nego Bush. 2016 je bacao 3 bombe na svaki sat, blizu 30 000, dobitnik Nobela za mir.

Startovao 30 godisnji program vredan 1trilion obnove nuklearnog potencijala....

...kroz MOU obezbedio 38 mlrd dolara vojne pomoci Izraelu na 10 godina,istorijski rekord veci za 8 mlrd koje im je dao Bush, novac kojim je unistena Gaza.

Lik je "odbranu" za vreme svog mandata potrosio vise sredstava od Busha.

Administracija koja je Libiju spustila u haos u kome se jos uvek nalazi, Siriju zajedno za svojim saveznicima SA i Turskom. Mozda je makar danas jasno da "Asad must go" nema nikakve veze sa samim diktatorom, ili samom Sirijom, vec je to bio proxy rat protiv Irana zajedno sa gore navedenim saveznicima.

I da bez obzira na predsednika, posle "zavrsavanja" Sirije, knockdown Hezbole, i gubitka iranskog uticaja tamo , dolazi vreme za sam Iran, na ovaj ili onaj nacin, danas ili sutra.

Dogovor koji je Obama potpisao sa Iranom se ne gleda kroz horizontalni kontekst, vec mu se pripisuje nekakav miss universe label borbe za drugaciji bolji svet.

Sankcije protiv Irana nisu davale rezultat, Iran je preko Sulejmanija prosirio uticaj na BI... i najvaznije, i Iran i Hezbola su bili situacioni saveznik u borbi protiv ISIS. Obama je tim dogovorom u tom specificnom trenutku uradio najvise sto je mogao da uspori nuklearni program , ali ne iz altruizma , vec iz opcija koje su bile ispred njega.

Kad sklonis sav medijski sum, nepravazidjenu liberalnu retoriku o slobodi i vrednostima, fasisticki shitstorm Trampa vidis, ako zelis naravno, da je to isti vektor sa nekim odstupanjima koje prate americke administracije.

.

2 minutes ago, Muzzy said:

Pa jebemga, i u usa je neka vlast pokusala gradjanski rat a neka sama sisla.

Nekako ne kapiram poentu. Kakve to veze ima sa zločinačkim spoljnopolitičkim kontinuitetom o kom pričam na temi koja se tiče najnovije iteracije razjebavanja zemalja po svetu, ovog puta Irana?

Mogao bih da pišem da je i Tramp sišao sa vlasti i došao na nju izborima, ali to je nebitno, to je podmetnuta navijačka priča. Kao građanina sveta koji USA razjebava, ne zanima me kako ti zločinci dolaze na vlast, to je unutrašnje pitanje USA za koje me zabole dok ih gledam šta, svi redom, rade, evo ovih godina po Bliskom istoku u koaliciji sa Izraelom.

8 minutes ago, barba said:

Svisuistijanizam je samo etiketa koja se lepi ljudima na celo, diskreditacija argumenta da su i demokrate i republikanci deo istog sistema , istih lobija, istog biznisa, cija linija u spoljnoj politici ima snaznu inerciju.

Pa ne lepim ti je ja, majstore, lepis je sam.

Ugao kojim posmatramo stvari ne govori mnogo o samim stvarima, vidi se samo to osvetljeno parce, ali mnogo vise govori o nasoj poziciji iz koje sagledavamo.

Edited by Muzzy

Pricate o razlicitim stvarima. U spoljnoj politici svi oni gencidisu za naftu po zelji svojih korporacija, Izraela, banaka ili koga vec.

Razlika je u unutrasnjoj politici, neki se menjaju demokratskim izborima i daju abortuse, neki hoce da od USA naprave neku mula-like alternativu.

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.