Jump to content

Star Wars


Razzmatazz

Recommended Posts

Weenie Pooh said:

 

Npr. ako hoćete da (opet) droid nosi neku supervažnu tajnu informaciju OK, ali bar se potrudite pa napišite dve smislene rečenice o toj informaciji, te objasnite ko je i zašto tu ostavio. (Ne budalite sa mapom iz koje je isečen jedan deo. Astronomija ne funkcioniše tako, jbtbg, ne pravi se mapa galaksije kao mapa zakopanog blaga.) Ako hoćete da "naši" opet budu underdogs a zlikovci nezaustavljiva sila OK, ali objasnite kako i zašto smo se vratili na situaciju od pre 30 godina. Nemojte samo da promenite Rebellion u Resistance, Empire u First Order, a Republiku da dignete u vazduh; to je neopisiv amaterizam i lenjost scenariste.

 

 

Sa ovim mogu da se slozim, ali ocigledno je da su hteli namerno neke stvari da ostave (kao) misteriozne (npr. sta je, ko je i otkud tu lik Maxa von Sydowa i otkud kod njega saznanje gde je Luke; kapiram da mu je Luke namerno ostavio uputstvo za svaki slucaj, ako krene picvajz po galaksiji da mogu da ga nadju) sa idejom da samo "upadnemo u pricu", u duhu staaaarog pripovedanja, pa tako i originalnog SW filma. Plus naravno ideja da se stvari razotkrivaju i objasnjavaju kako trilogija odmice, opet u duhu OTa. Malo je nevesto to izvedeno (cak se i vidi da je JJ izbacivao neke scene koje objasnjavaju stvari, sto je i receno nakon premijere, da bi izmedju ostalog i skratio film), ali je oprostivo zbog zelje i overall sharma :P

 

Onu Starkiller bedastoću ne bih mnogo da komentarišem, dovoljno ste je već ismejali. Isisavaš "energiju" iz sunca u planetu, onda je ispališ ka nekim drugim, presumably udaljenim planetama koje izgore. Mali Perica 101. Najviše mi se od svega dopalo što i naši heroji, koji za to vreme kuliraju kod Lupite Nyong'o, primete golim okom kako planete eksplodiraju, pa Finn pritrčava Hanu i viče "That was the Republic!" :lol: To što JJ Abrams ne zna o astronomiji danas zna svaki srednjoškolac.

 

 

 

Ta Finova recenica mi je najvise zasmetala i verovatno je najgori momenat u filmu. Bukvalno me je na trenutak izbacilo iz filma i pomislio sam otkud on sad zna da su bas pogodili planete na kojima se nalazi republicka uprava (makar delom). Na srecu, vratio sam se brzo u film, a posle sam izdokonao da je Fin verovatno znao (makar okvirno) sta ce da gadjaju, jer ipak je bio sa njima i ucestvovao u izgradnji, makar i kao radnik, a Hux je verujem umeo onako hitlerovski da kenja i tokom radova. 

 

 

Sve u svemu, mnogo bih lakše progutao ovaj film da ne traje dva debela sata i još petnaest minuta. Poslednjih pola sata sam samo mislio kako da se dokopam WCa, jedva sam i primetio koliko je imbecilno što Leia šalje po brata nemuštog Čubaku, dva nemušta droida, i devojčicu koja ga ne bi na ulici prepoznala a presumably ni on nju.

 

 

Pa sila je sa njima, prepoznali bi se u iljadu. A i Luke je sam na planeti, ne bi mogla da promasi. Plus Cubaka ga zna, tako da ne bi moglo doci do eventualne greske. Taj momenat mi je najdrazi u filmu, ono penjanje uzbrdo i konacni susret i pronalazenje Luka. Pa neka je i nesavrsen, ali bitan je efekat na stomak. 

 

To sto pucaju pa pogadjaju samo one koje treba, a ne nase junake, jbg, ko na filmu :D

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Samo se ti nadaj da će ti objasniti otkud sad Max Von Sydow i čemu služi njegova mapa zakopanog luka, ali don't hold your breath. Ne znam šta je gore, da izignorišu kompletno takve rupe u zapletu (97% verovatnoće) ili da objasne nekom trapavom pričicom kao što je originalno bila ona o Lukovoj odsečenoj ruci koja držeći lightsaber leti, leti, leti kroz svemir 30 godina i završi kod Maz Kanate.

Sa onim eksplozijama na nebu najmanji je problem otkud Finn zna šta su ovi gađali, neuporedivo je veći kako koji moj ovi to uopšte vide. BTW, zaboravio sam da pomenem da mi se svidelo Finovo blefiranje o tome kako je on "a big deal in the Resistance" :D
 

maxresdefault.jpg

 

Za poslanstvo kod Luka, jebiga, makar mala bila sto puta njegova ćerka, imalo bi više smisla da su sa njom poslali i Leju ili bar nekog ko zna kakva je trenutna politička/vojna situacija. Rey je do juče bila seljančica na Tatuini Dva koja nije znala ništa ni o čemu, šta treba ona da mu kaže? A scena sama po sebi jeste lepo snimljena, problem je što između storyboarda i platna mora još malo da se doradi da bi imala smisla.

Link to comment

Pa tu stupaju na scenu one teorije o tome da Leja i Han znaju ko je mala i da je nije slucajno poslala kod Luka. Videcemo, svakako ce nekih objasnjavanja biti. Maz ce se (nazalost) sigurno ponovo pojaviti. Maxa lako mogu da objasne u par recenica. 

 

Generalno je to kod Maz najslabiji deo filma. Padalo je tu neko zesce kasapljenje scenarija. Slazem se, kad je npr. unisten Alderaan, Obi Wan je osetio "a great disturbance in the force", a ovde vide golim okom unistenje nekoliko planeta koje su na ko zna koliko svetlosnih godina od Mazine kafane (ili nisu, mozda su u istoj galaksiji? :unsure:  ). 

 

LM, sve je to ipak oprostivo, ako nisi tvrdog srca, a jesi :P  

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Ceo Star Wars univerzum je u jednoj galaksiji (tamo daleko), ali to ne znači da se išta slično vidi golim okom. Ili odmah. Recimo da su spičili nama najbližu Proxima Centauri, mi bismo saznali tek 4-5 godina kasnije, i nikako golim okom.

 

JJ zamišlja da je SW nešto slično Firefly, pa je sve nekako nabijeno u isti sistem, a vesti još putuju hyperdrive brzinama. (Onaj neki škotski gangbanger što prepadne Hana kaže "Aha, imaš narandžastog droida, takvog istog traži First Order, plus dvoje begunaca." :isuse: Pritom su Han, Rey, & co. pobegli sa pustinjske planete brat bratu 15 minuta ranije.)

Link to comment

Znam da je sve u istoj galaksiji, ali terminoloski sam uvek imao problem sa galaksijama. Mlecni put je galaksija (grupa vise zvezda i svega okolo i izmedju), ali sam cesto nailazio na to da i nas Suncev sistem nazivaju galaksijom. Sta vise, mislim da nas je neko kroz skolovanje tako zavrtao, dal ucitelji/ce ili nastavnici, uglavnom ponekad se lose odrazim™, a nisam bas neki astronom i inace :D Hteo sam, dakle, reci da su mozda u istom sistemu ili bliskim sistemima.

Link to comment

Ne znam gde si na to nailazio, ali je bilo 100% pogrešno :) Inače, moja profesorka geografije je iz nekog razloga insistirala da umesto galaksije kaže galaktika, nije priznavala ako kažeš tj. napišeš ovo prvo. Nerviralo me je toiz principa kao klinca, žena je valjda bila stručna za takva pitanja zato što ime predmeta koji predaje takođe počinje na G :isuse:

 

Teoretski je moguće da su se Maz Kanata i njena hive of scum & villainy nalazile u istom sistemu u kom i sedište Republike, ali uopšte nije tako zvučalo. Pritom bi bila čudna koincidencija da su ostale planete u sistemu uništili a baš njihovu, eto, poštedeli.

 

Ali joj, ne smem više na temu tog Starkiller sranja, skočiće mi pritisak. Koliko je samo malo truda i mašte potrebno da se osmisli milion puta smislenije i efektnije WMD? Zašto npr. ne generiše i usmerava gamma ray bursts? (I to kroz hyperspace, jer je evidentno potrebno da se održava iluzija sinhroniciteta svih dešavanja svugde.) Ako je moralo baš da bude nešto sa suncem, onda neka npr. ubrzava prirodni životni tok zvezde po izboru, možda joj dodaje masu through technobabble pa od svake može da napravi supernovu? Zašto smo morali da gledamo onu tragičnu animaciju sa usisavanjem "energije" u planetu-stanicu koja je onda negde ispaljuje?

Link to comment

Teoretski je moguće da su se Maz Kanata i njena hive of scum & villainy nalazile u istom sistemu u kom i sedište Republike, ali uopšte nije tako zvučalo. Pritom bi bila čudna koincidencija da su ostale planete u sistemu uništili a baš njihovu, eto, poštedeli.

 

Ma nije ni to moguće, osetili bi "disturbance" ali ne u sili nego u fizici, zasula bi ih kiša meteora i komada planete koja bi verovatno iskorenila život tamo gde su oni. A ako su te planete ipak u nekom drugom sistemu, recimo 1ly udaljenom, onda bi pičvajz primetili golim okom tek nakon godinu dana :D jbg, STar Wars je to.

Link to comment

Једно питање за праве фанове:

Данијел Крејг се скоро ”појавио” у новом филму.

У оригиналној трилогији је један познат глумац имао дуплу улогу у једном филму - у којој је прошао незапажено.

О коме се ради?

Link to comment

Teoretski je moguće da su se Maz Kanata i njena hive of scum & villainy nalazile u istom sistemu u kom i sedište Republike, ali uopšte nije tako zvučalo. Pritom bi bila čudna koincidencija da su ostale planete u sistemu uništili a baš njihovu, eto, poštedeli.

 

Ali joj, ne smem više na temu tog Starkiller sranja, skočiće mi pritisak. Koliko je samo malo truda i mašte potrebno da se osmisli milion puta smislenije i efektnije WMD? Zašto npr. ne generiše i usmerava gamma ray bursts? (I to kroz hyperspace, jer je evidentno potrebno da se održava iluzija sinhroniciteta svih dešavanja svugde.) Ako je moralo baš da bude nešto sa suncem, onda neka npr. ubrzava prirodni životni tok zvezde po izboru, možda joj dodaje masu through technobabble pa od svake može da napravi supernovu? Zašto smo morali da gledamo onu tragičnu animaciju sa usisavanjem "energije" u planetu-stanicu koja je onda negde ispaljuje?

 

Scena izgleda tako kao da se 5 - 6 naseljenih planeta nalazi u istom sistemu, pa Starkiller ispaljuje zrak smrti na sve njih i istovremeno ih uništava. Ostaje nejasno da li je među njima možda bio i Coruscant, ali mi glupo zvuči da se Maz Kanatina jazbina puna agenata First Ordera i Resistance nalazi u istom sistemu kao i Coruscant ili neki veći republički svet. Osim toga, neverovatno je da se samo Resistance pojavljuje da se sukobi sa First Orderom, a ne i republičke trupe koje bi bile stacionirane u tom sistemu (pominje se u jednom dijalogu da Republika ima svoju vojsku, odvojenu od Resistance-a). 

 

Da ne govorimo o tome da bi bilo sasvim dovoljno da Starkiller usisa matičnu zvezdu, što bi imalo za posledicu da se sve planete iz sistema smrznu i razlete na sve strane kosmosa, bez bilo kakve potrebe za nekakvim ispaljivanjima misterioznih zraka smrti.

 

Btw, Weenie, ostao sam dužan odgovor na post od 10. januara, ali nikako ne stižem da se tome malo posvetim.

Link to comment

Da ne govorimo o tome da bi bilo sasvim dovoljno da Starkiller usisa matičnu zvezdu, što bi imalo za posledicu da se sve planete iz sistema smrznu i razlete na sve strane kosmosa, bez bilo kakve potrebe za nekakvim ispaljivanjima misterioznih zraka smrti.

 

Pa da, osim što Starkiller evidentno usisava svoju zvezdu, a onda ispaljuje misteriozne zrake ka tamo nekim drugim sistemima. A zvezda se onda nekako oporavi, pa za koji sat ili dan mogu opet da je sisaju da podlože vurunu na zraku smrti :isuse: 

Link to comment

Pa da, osim što Starkiller evidentno usisava svoju zvezdu, a onda ispaljuje misteriozne zrake ka tamo nekim drugim sistemima. A zvezda se onda nekako oporavi, pa za koji sat ili dan mogu opet da je sisaju da podlože vurunu na zraku smrti :isuse:

 

Da to je prilicno zanimljiv. Generalno su mogli da idu na pricu da je to one shot weapon za unistavanje republike sto bi imalo nekakvog smisla. Doduse sa druge strane Tatuin bese imao dve zvezde, pa mozda tako i ovaj isisava prvo jednu pa drugu.

 

EDIT: Usisavanje traje predugo a i sam star killer bi morao da bude u istoj galaksiji kao i Republika kako bi isisao zvezdu. ovako su isisali iz daljine, opalili kada je bilo spremno i to je to.

Edited by *edited by mod
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...