Jump to content
IGNORED

Star Wars


Razzmatazz

Recommended Posts

evo ti spojler, pojavljuje se majls iz kosta.

 

:lol: Ko o čemu...

 

Pitanje koje me jos uvek kopka, vezano za episodu 6: kako je imperator planirao da Luka prevede na tamnu stranu nakon sto ubije Vejdera?

 

Kako kako, pa ako ga ubije automatski je poklekao, isto kao Anakin tri filma kasnije/ranije. Pošto praaavi džedaji nikog ne ubijaju -_-

Link to comment

osim ako ne stoje negde visoko, na postolju nekom.

 

edit:

sad kad procitam svoju recenicu, zvuci mi kao istrgnuta iz pesme Ljube Alicica.

Edited by garcia
Link to comment

meni bogami 10/10. bilo bi 11/10, ali ne moze zbog neceg.a najdivnije mi je sto je totalno holivud '70s film, u svakom smislu, i za to je verovatno kazdan zasluzan, ali je dzej dzej osvetleo obraz. i super je sto 3d nije prenaporan, cak i hejteri poput mene mogu da uzivaju jer je nekako skroman, ne toliko u izvedbi koliko je promisljeno koriscen vise.

 

 

Ja sinoć (jutros) bio sav na strunama. Tad sam verovatno isto mislio, sad nakon prospavanih nekoliko sati, ipak 8/10. Ali ovo je mnogo više nego što sam očekivao. Nesretnosti zvane I, II i III ne treba da idu u istu priču s ovim.

 

Ako već nisu uzeli Zahnove knjige kao osnovu, a realno teško je ostvarivo, od ovoga se teško može očekivati da "nastavak priče 30 godina kasnije" bude bolje.

 

Mada, nemoguće mi je da razlučim gde bi ovaj film stajao sam po sebi. Čisto sumnjam da bih imao drajva™ da ga gledam, onako, na isti način kao što sam toliko puta odgledao IV, V, VI jer sam želeo. Fuck it, sada, ovog trenutka, iskreno želim da pogledam V. Ne iz nostalgije, ne zbog utisaka sinoć, jednostavno zato što je V do jaja dobar film. Ne verujem da ovo ima i šansi za tako nešto, ali na kraju krajeva, i ne treba očekivati tako nešto. Ovo je revamp napravljen za nas, napravljen iz svega što je došlo pre 30 godina, i ne verujem da je uopšte fer očekivati da stoji sam za sebe.

Link to comment

Ja sinoć (jutros) bio sav na strunama. Tad sam verovatno isto mislio, sad nakon prospavanih nekoliko sati, ipak 8/10. Ali ovo je mnogo više nego što sam očekivao. Nesretnosti zvane I, II i III ne treba da idu u istu priču s ovim.

 

Ako već nisu uzeli Zahnove knjige kao osnovu, a realno teško je ostvarivo, od ovoga se teško može očekivati da "nastavak priče 30 godina kasnije" bude bolje.

 

Mada, nemoguće mi je da razlučim gde bi ovaj film stajao sam po sebi. Čisto sumnjam da bih imao drajva™ da ga gledam, onako, na isti način kao što sam toliko puta odgledao IV, V, VI jer sam želeo. Fuck it, sada, ovog trenutka, iskreno želim da pogledam V. Ne iz nostalgije, ne zbog utisaka sinoć, jednostavno zato što je V do jaja dobar film. Ne verujem da ovo ima i šansi za tako nešto, ali na kraju krajeva, i ne treba očekivati tako nešto. Ovo je revamp napravljen za nas, napravljen iz svega što je došlo pre 30 godina, i ne verujem da je uopšte fer očekivati da stoji sam za sebe.

 

tzv ep V nije režirao georgie, što je samo po sebi osiguralo dodatni kvalitet.

Link to comment

tzv ep V nije režirao georgie, što je samo po sebi osiguralo dodatni kvalitet.

 

Ma to naravno. Ali sve što sam napisao je van bilo kakvog (ne)lukasovskog ocenjivanja. Jednostavno upoređujem ono što smo gledali sinoć sa onim što znamo prošlih 30 godina, i sam sebi uskačem u usta, jer sam vrlo svestan da to zapravo ne treba ni raditi, jer je pomalo uzaludna diskusija.

Link to comment

Jel može da gleda ovo neko bez ikakvog predznanja?

ne moze. ako nisi procitao sve knjige onda samo gledas kako vitlaju macevima, ubijaju oceve i jure se brodovima i nista ne kontas.

 

 

inace, svi jedete govana. podlegli ste hajpu i sad ne smete da priznate da se po ko zna koji put ispali ovce.

Link to comment

Ja nisam gledao ni jedan jedini film iz ove™ edicije al' cu izgleda morati - ono - zbog opste kulture. Koliko toga ukupno ima i da li treba/moze nesto da se gleda i nekim drugim redosledom osim hronoloskim (po godinama kad su filmovi izbacivani™ u bioskope)??

Link to comment

cek zar nisi rekao da neces da gledas?

 

То је друго, он је гледао филм да би могао да зеза учеснике ове дискусије, не зато што је подлегао хајпу.  :fantom:

 

ПС које је најморонскије име новог карактера у филму?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...