Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

Đorđe Kadijević:

 

"U sceni u kojoj Toma Vučić-Perišič donosi odrubljenu Karađorđevu glavu, i kada Miloš sve istjera iz prostorije, glava stoji uvijena u platno na stolu. I on gleda tu glavu, prilazi stolu i iz torbe vadi Karađorđeve lične stvari, brijač, čuturu, orden, sve dok u jednom momentu ne izvuče Karađorđevu zastavu. Onu istu pod kojom je on ratovao. I odjednom Berček počinje da plače i da ljubi tu zastavu. A to mu ja nisam rekao, to ne piše u scenariju. On plače, suze su prave. I on plače sa tom zastavom, plačem ja, plače i cijela ekipa. A onda Berček odmota Karađorđevu glavu, vidi mrtvog vožda, počne da ide unazad, dolazi do zida i tada uradi nešto što mu takođe nisam rekao - padne na kolena. 

  • +1 1
Link to comment
19 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

uopšte je tako ne pamtim, težina u želudcu kao i posle odgledanog filma

 

a film je maestralan, jedina šteta po njega(film) je što je nastao posle pozorišne predstava

 

da je tekst dukovskog samo ekranizovan ušao bi sigurno u top 10 filmova sa ovih prostora

 

Plus boks scena Ristovskog i Gage Nikolića. 

Pamtim svaku reč.

Link to comment
4 minutes ago, April said:

 

Plus boks scena Ristovskog i Gage Nikolića. 

Pamtim svaku reč.

mogao bih da odgledam opet film

Link to comment
13 minutes ago, April said:

 

Plus boks scena Ristovskog i Gage Nikolića. 

Pamtim svaku reč.

I ja. Ali ne u pozitivnom smislu. Jedan od njih dvojice kaže da je otrovao psa koga su zajedno hranili. To je tako grozno da ne želim da poverujem da postoje takvi ljudi, u stanju da učine zlo prema sopstvenom kučetu. 

Link to comment
8 minutes ago, Biramo Borbu said:

I ja. Ali ne u pozitivnom smislu. Jedan od njih dvojice kaže da je otrovao psa koga su zajedno hranili. To je tako grozno da ne želim da poverujem da postoje takvi ljudi, u stanju da učine zlo prema sopstvenom kučetu. 

Pa dobro, inace taj segment filma volim manje vise kako je napravljen, prikazan nam je Dragan Nikolic u tom filmu i pre toga, da li mu je Diklic brat, ne znam, mislim da u predstavi jeste(u predstavi su Glogovac i Diklic isti lik zapravo u sustini), ali uglavnom, u filmu, i u tom delu vidimo kkao se Dragan podmuklo smeska, ia ktivno ucestvuje u maltretiranu Bate Stojkovica, Diklic iz besa, ovaj vise iz nekog zadovoljstva..poenta je da, koliko god Laza Ristovski bio gresan, lud, ovakav onakav, Nikolic je gangrena od coveka..o likovima pricam, ne o o glumcima, u rl je ovaj znacajno gori:D

  • +1 1
Link to comment
Posted (edited)

Da, ali tu više ne govorimo o "iskričavosti" bureta baruta, koje je Filozof Manijak pominjao, kad neko muči i ubija životinje, a u ovom primeru životinju koju je sam odgajao, to je najgori sadizam na nivou Hanibala Lektora, nema tu bilo kakvog opravdanja u "teškom životu."

Edited by Biramo Borbu
Link to comment
22 minutes ago, Biramo Borbu said:

I ja. Ali ne u pozitivnom smislu. Jedan od njih dvojice kaže da je otrovao psa koga su zajedno hranili. To je tako grozno da ne želim da poverujem da postoje takvi ljudi, u stanju da učine zlo prema sopstvenom kučetu. 

Ovaj, postoje ljudi koji naude sopstvenom detetu.

  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Biramo Borbu said:

Da, ali tu više ne govorimo o "iskričavosti" bureta baruta, koje je Filozof Manijak pominjao, kad neko muči i ubija životinje, a u ovom primeru životinju koju je sam odgajao, to je najgori sadizam na nivou Hanibala Lektora, nema tu bilo kakvog opravdanja u "teškom životu."

Ideja je da je Laza taj kome je ovaj ispritiskao sve moguce i nemogucce dugmice, palio, ga palio, ovaj odolevao koliko je mogao, Gaga kao da  je hteo maltene da ga ovaj na kraju skenja, ili je toliki sadista da se uziveo u to da ga prca u mozak time sto mu sve priznaje,da i ne razmislja mnogo o eventualnim posledicama..

Link to comment
6 minutes ago, Sokrat said:

Ovaj, postoje ljudi koji naude sopstvenom detetu.

Postoje, onda film ne bude pod naslovom "Cabaret Balkan" nego "Nightmare on the Elm Street" , "Hanibal Rizing"... ili tako nekako. 

Link to comment
Posted (edited)
5 hours ago, Filozof manijak said:

 

Zanimljiv detalj u oba filma je to veštičje jahanje nesretnih mladića, tj, mora.


To je bilo standardno ponašanje prikaza od davnina pa do sredine dvadesetog vijeka, uglavnom bi zaskakale putnike namjernike koji sami putuju noću. Nekad u obliku žene, nekad ćurke ali uvijek bi zaskakale na leđa nesretnika i onda bi  uslijedila jurnjava koja traje do prvih pijetlova kad prikaza slazi sa leđa i kaže nosaču da se zahvali pjevaču jer da on nije kukuriknuo, jahala bi ga do smrti. Rijetko ko umre od toga, u stvari ne znam nijednu verziju sa smrtnim ishodom, najčešće miruju četrdesetak dana u postelji, iscrpljeni od cjelonoćnpog nošenja prikaze, čest opis je da je najmanje duplo teža nego što bi stvarna žena ili ćurka bila.

Edited by fikret selimbašić
  • +1 2
Link to comment
40 minutes ago, Biramo Borbu said:

To je tako grozno da ne želim da poverujem da postoje takvi ljudi, u stanju da učine zlo prema sopstvenom kučetu. 

 

ev3.jpg

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Moja baba mi je pričala o nekim karakondžulama, mislim da su jahale njenog dedu.

 

Behu tu i neke anđame.

 

Pošto smo se u osnovnoj vraćali kući blizu groblja, napravio sam mit o Džoniju Drekavcu, koji i dan danas postoji.

 

Link to comment

ako nekoga jase nesto to je uvek bio drekavac. narocito  ako se desava na raskrsnicama ili blizu groblja.

 

erdeljanovic i ekipa opisuju to detaljnije.

Link to comment
Posted (edited)
Spoiler

 

 

"Zajahale ga nečiste sile". Česta uzrečica po selima. Po tim istim selima je govorilo i da se prvi mačići u vodu bacaju, jbg. I ne samo kod nas.

Edited by ragasto
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...