Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

:lol::isuse: Какви сте ви мајстори.Ово болдовано није нека зајебанција? :isuse:
jok. pitic i vlahovic su tu kako bi navodno dovukli neke pare u film (sto i nije tako bezumna ideja koliko se cini na prvi pogled). prethodni saziv UO je bio: bata zivojinovic, dragan bjelogrlic, dragan jelicic, dusan milic, zoran cvijanovic, zoran cvetanovic, dinko tucakovic,rasa andric i ana vucetic. u jednom momentu je namesto mikija predsednik UO bio kusturica ali se verovatno smorio pa je delegirao manojlovica :Dsto se dude & co tice to ti dodje kao etalon srpske filmske profesije u ovom momentu.kao sto je neko nedavno prokomentarisao, na moje zgrazavanje glede filmske kritike u 'kada kazem novina...', bilo bi cudno da duda ne pise za politiku Edited by kim_philby
Link to comment
jok. pitic i vlahovic su tu kako bi navodno dovukli neke pare u film (sto i nije tako bezumna ideja koliko se cini na prvi pogled). prethodni saziv UO je bio: bata zivojinovic, dragan bjelogrlic, dragan jelicic, dusan milic, zoran cvijanovic, zoran cvetanovic, dinko tucakovic,rasa andric i ana vucetic. u jednom momentu je namesto mikija predsednik UO bio kusturica ali se verovatno smorio pa je delegirao manojlovica :Dsto se dude & co tice to ti dodje kao etalon srpske filmske profesije u ovom momentu.kao sto je neko nedavno prokomentarisao, na moje zgrazavanje glede filmske kritike u 'kada kazem novina...', bilo bi cudno da duda ne pise za politiku
Када се има у виду да је тамо Бујошевић главни уредник, да пишу онај несрећни Бркић, громаде типа Јањића и Јакшића, спортски експерт Делић и културни Паковић онда Дуда је ту неки доајен. Скоро као Мире Радојчић. :lol: И наче како ја чух Олег је тај који распоређивао паре а екипа која је побројана само аминовала. Човек вратио услуге Срдану и Лази.
Link to comment
oleg novkovic, nenad dukic i marko kostic.novce su dobili, after intervencije UO FCS (u sastavu Predrag Miki Manojlović, Velimir Bata Živojinović, Borislav Andjelić, Dubravka Lakić, Filip Djorić, Ana Maria Rosi,Goran Pitić, Aleksandar Vlahović, Branimir Dimitrijević)i uklanjanja dva projekta kako bi se izbegao skandala (inace zanimljivo da su eliminisane zene - mislim da ce ove godine KB pokupiti oskara kako bi se uspostavila karmicka ravnoteza):1. ”Ustanička ulica”, FILM KOMBAJN, scenario: Đorđe Milosavljević i Filip Švarm, režija: Goran Gajić2. ”Top je bio vreo”, DRINA FILM, scenario: Slobodan Skerlić i Vladimir Kecmanović, režija: Slobodan Skerlić3. ”Ničije dete”, ART & POPCORN, scenario: Vuk Ršumović, režija: Stefan Arsenijević4. ”Krugovi”, BAŠ ČELIK, scenario: Srđan Koljević i Melina Pota Koljević, režija: Srdan Golubović5.”Bajaco bluz”, ZILLION, scenario: Gordan Mihić, režija: Lazar Ristovski
Kako ih nije sramota da daju pare za film Skerliću, Gajiću, Srdanu i jebenom Lazi Ristovskom? Iskenjam im se po leđima onako baš obilno.
Link to comment
Када се има у виду да је тамо Бујошевић главни уредник, да пишу онај несрећни Бркић, громаде типа Јањића и Јакшића, спортски експерт Делић и културни Паковић онда Дуда је ту неки доајен. Скоро као Мире Радојчић. :lol: И наче како ја чух Олег је тај који распоређивао паре а екипа која је побројана само аминовала. Човек вратио услуге Срдану и Лази.
ne bih znao. da parafraziram bulgakova sve su to dobri ljudi samo su ih iskvarili konkursi.duda je mrak. narocito njeni perzistentni napadi na kustinu straznjicu.
Link to comment
ne bih znao. da parafraziram bulgakova sve su to dobri ljudi samo su ih iskvarili konkursi.duda je mrak. narocito njeni perzistentni napadi na kustinu straznjicu.
Кум ми је пробао да добије кинту на конкурсу па извисио. Отуд инсајдерске информације. Гајићев повратак може да угрози статус Драгојевића. Колико видећемо.
Link to comment
Кум ми је пробао да добије кинту на конкурсу па извисио. Отуд инсајдерске информације. Гајићев повратак може да угрози статус Драгојевића. Колико видећемо.
cime?
Link to comment

Гајић је уз Сркија и Кусту једини из средње генерације који зна да режира. Мислим да је је гладан филмова. Он већ ионако малу бару чини мањом. Иначе Сркију је колико чујем дато нешто лове не би ли га ућутали.

Link to comment
Гајић је уз Сркија и Кусту једини из средње генерације који зна да режира. Мислим да је је гладан филмова. Он већ ионако малу бару чини мањом. Иначе Сркију је колико чујем дато нешто лове не би ли га ућутали.
ne znam kako su mogli da mu daju pare mimo konkursa. mozda preko grada i fonda za postprodukciju? u stvari ni ne znam ko bi bili oni :Dgajic je slovio za najtalentovanijeg reditelja svoje generacije. projekat ustanicka ulica je koliko kapiram politicki triler sa ambicijom da bude nas JFK.
Link to comment
Je l' tacno da Dragojevic pravi novi film koji ce se vrteti oko Terazijiskog tunela?
dragojevic radi toplu-ljudsku komediju na tragu La Cage aux Folles o povratniku sa ratista i vlasniku firme za fizicko obezbedjenje (to se tako kaze?) koji kako bi svojoj verenici dokazao da je changed man odlucuje da se prihvati obezbedjivanja parade ponosa u beogradu.barem sam tako ja cuo.
Link to comment
ne znam kako su mogli da mu daju pare mimo konkursa. mozda preko grada i fonda za postprodukciju? u stvari ni ne znam ko bi bili oni :Dgajic je slovio za najtalentovanijeg reditelja svoje generacije. projekat ustanicka ulica je koliko kapiram politicki triler sa ambicijom da bude nas JFK.
Како сам ја разумео, иде опет преко фонда само као постоји неки дискрециони фонд. Није све што је тражио но опет је добио порилично.
dragojevic radi toplu-ljudsku komediju na tragu La Cage aux Folles o povratniku sa ratista i vlasniku firme za fizicko obezbedjenje (to se tako kaze?) koji kako bi svojoj verenici dokazao da je changed man odlucuje da se prihvati obezbedjivanja parade ponosa u beogradu.barem sam tako ja cuo.
Баш тако, Срки је увек субверзиван. :lol: Још он да сними топлу људуску комедију. То је најбоље, он мизантроп каквог нема. :D
Link to comment
Како сам ја разумео, иде опет преко фонда само као постоји неки дискрециони фонд. Није све што је тражио но опет је добио порилично.Баш тако, Срки је увек субверзиван. :lol: Још он да сними топлу људуску комедију. То је најбоље, он мизантроп каквог нема. :D
postoji diskreciono pravo ministra da odobri sredstva za film mimo konkursa. novi zakon ce ovo diskreciono pravo ministra probati da podvede kao clan o filmovima od nacionalnog znacaja ili tako nesto.pa sad. nisam citao scenario a i da sam ga citao ne znam na sta ce film da lici. bili pa videli.
Link to comment

Од Рана па надаље прочитао сваку другу руку. Овај у настанку озбиљно прети да превазиђе Повратак Анђела, односно Анђеле 2. :isuse:

Link to comment

o radu komisije i FCS - clan komisije Marko Kostichttp://www.e-novine.com/intervju/intervju-kultura/34765-odluuje-novcu-domae-filmove.html

Razlozi za odluke različiti su od projekta do projekta. Bila mi je čast što mi je FCS dodelio mogućnost odlučivanja i odgovornost člana komisije, ali onda sam shvatio da komisija ima samo odgovornost, a da je moć odlučivanja na Upravnom odboru i na uticajnim kanditatima Konkursa. Neprijatno sam iznenađen reakcijama određenih autora kao što su Srđan Dragojević ili Dinko Tucaković. Oni su uticali na pojedine članove Upravnog odbora FCS-a, a uz političku podršku pojedinih struktura DS-a, i uslovili da im Upravni odbor odobri sredstva, mimo odluka komisije, što im je konačno i pošlo za rukom. Kako su finansijska sredstva za kinematografiju ograničena, da bi se ovim autorima izašlo u susret, sa liste odabranih morali su da se izbace neki od legitimnih projekata koje je komisija odabrala.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...