Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

Iako je Dragojević u međuvremenu potpuno prolupao u šta sam se i lično uverio u raspravi s njim na Twitter-u, niko ne može da ospori da je LSLG odličan film. 

Link to comment

Šta je sad s tim našim restaurisanim filmovima? Hoće li ih ikad biti na DVD-jevima ili da se legalno za lovu online downloaduju/rentaju, ili služe samo za FDU elitu i Kinotekino kurčenje?

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

bilo ih je na tv-u oniliko 

Prošle godine sam bio naivan i mlad i nisam znao za čaroliju zvanu NordVPN. A i vremenska zona mi ne ide u prilog.

 

Mogli bi i koju predstavu od ovih arhivskih što kruže jutjubom da ispeglaju, ali pretpostavljam da zadirem u nemoguću misiju.

Edited by centrifuga
Link to comment

Au sunce ti jebem koje sranje je Ubrzanje. Nije bilo realno da naprave nešto iole dobro kao prvi deo koji je odličan, ali nadao sam se da ipak imaju neku ideju, nešto. Ali ništa. Dva sata kartonsko karikaturalnih likova, dijaloga, glume, od prvog minuta pa sve do završnog obračuna u bugarskim šupama. Totalni treš u lošem smislu. Kartonska reklama za chipsy, zlatiborac, lilly i ostale koji su se nagurali da sponzorišu ovo smeće što je naravno moralo da se vidi na svakom koraku. Bahanalije bugarskih narko redneka jedini svetao momenat filma. Da ne pričam o "humoru". Možeš da se smeješ samo od muke. Pakao, jednom rečju.

Link to comment

Bez želje da raspirujem bilo kakvu raspravu, ali kako se to razlikuje od prvog dijela? Jesam li ja jedini kome je i prvi dio bio sranje? Bar po atmosferi i likovima, ok, ajde da kažem da je zanatski fino urađen, ali meni je i tamo 90% likova bilo kartonska karikatura.

Link to comment

Imao si suvislu priču, dobar zaplet, glumački nije bilo loše. 1 solidan žanrovski film.

Ovde baš ništa ne valja. Ajde provukli su državno otimanje zemlje od seljaka zarad gasovoda, mini hidroelektrana, ako bih baš tražio nešto pozitivno. Bilo bi bolje da je to bilo centralna tema filma- da se pravio film oko tog sukoba države sa lokalnim stanovništvom, umesto što su skrenuli film u smeru komičnog obračuna sa bugarskim hajducima.

Edited by Nikodije
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, James Marshall said:

Bez želje da raspirujem bilo kakvu raspravu, ali kako se to razlikuje od prvog dijela? Jesam li ja jedini kome je i prvi dio bio sranje? Bar po atmosferi i likovima, ok, ajde da kažem da je zanatski fino urađen, ali meni je i tamo 90% likova bilo kartonska karikatura.

Meni to i jeste draž prvog dela, ta sirovost i simbolični prikaz likova, bez neke pretencioznosti.

Edited by Milošica
Link to comment
On 6.11.2021. at 14:06, centrifuga said:


Mogli bi i koju predstavu od ovih arhivskih što kruže jutjubom da ispeglaju, ali pretpostavljam da zadirem u nemoguću misiju.

one što su snimane VHS tehnikom( tipa radovan III) nemoguće jer nema šta da se up grade-uje u smislu tehničkog kvaliteta slike. one koje su snimane za tv, da, ali i tu je pitanje koliko bi se poboljšao kvalitet snimka

 

bazatm  sa kojom se radi je previše siromašna za razliku od filmske trake

 

štos kaže klanje vola za kilo mesa

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...