Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

Meni se čini kako se u nekom momentu taj film udavi pod sopstvenom pretencioznošću da objasni baš sve u tako jednom širokom otkosu koji treba da obuhvati sve, na stranu što mi fantazmagorični elementi Kusturičini sve više idu na živce što sam stariji. Doduše vjerovatno ima veze i sa njegovim angažmanom u poslednjih par decenija. Neki dan gledao neki snimak njegovog onog nazovi muziciranja sa Mokre gore od ljetos, bože gospode koliko je ono jadno i besmisleno. On i ekipa ok muzičara u nekakvim uniformama na nekom tarzanskom engleskom kasape neke poznate numere i pokušavaju da kao predstave neke originalne kompozicije. Uz sve to Kusta svira™ isključenu gitaru :isuse:

  • +1 1
Link to comment
taj novinski članak je bio predložak za scenarij, i takođe sličan tekst je bio predložak za rane
 
to nema blage veze sa filmom, već sa bulićevim busanjem da izkukumavči lovu od dragojevića
 
lslg je duboko antiratni film, kao što su rane najbolja slika devedesetih
Tako je i potpisan.

Kao što ni događaj koji je, ajde da kažemo, inspiracija za film ima vrlo slabih dodirnih tačaka sa filmom...





... Shiit has hit the fan


Link to comment
13 minutes ago, Frank Pembleton said:

Tako je i potpisan.

Kao što ni događaj koji je, ajde da kažemo, inspiracija za film ima vrlo slabih dodirnih tačaka sa filmom...





... Shiit has hit the fan

 

Misim da filmu i nije toliko bio cilj da verno prikaže stvarne događaje koliko da pokaže sav besmisao rata.

 

@MocaVukotic

 

Ma meni je Podzemlje odličan film, tu i u Domu za vešanje mi je Kustino "preterivanje" skroz leglo. U svakom filmu posle Podzemlja nije. Više sam u prethodnom postu mislio da ga većinski deo foruma ne bi svrstao u najbolje filmove 90ih, ja bih.

Edited by Milošica
Link to comment
16 minutes ago, James Marshall said:

Meni se čini kako se u nekom momentu taj film udavi pod sopstvenom pretencioznošću da objasni baš sve u tako jednom širokom otkosu koji treba da obuhvati sve, na stranu što mi fantazmagorični elementi Kusturičini sve više idu na živce što sam stariji. Doduše vjerovatno ima veze i sa njegovim angažmanom u poslednjih par decenija. Neki dan gledao neki snimak njegovog onog nazovi muziciranja sa Mokre gore od ljetos, bože gospode koliko je ono jadno i besmisleno. On i ekipa ok muzičara u nekakvim uniformama na nekom tarzanskom engleskom kasape neke poznate numere i pokušavaju da kao predstave neke originalne kompozicije. Uz sve to Kusta svira™ isključenu gitaru :isuse:

I tu je Kusta pametno procenio - ubaciš Betovena, Pink Floyd, Manu Chaoa i Moravac i pijani japiji po Evropama će da đuskaju na koncertima. Overi i Striborov projekat, podjednako je neslušljivo.:naughty: Šteta za, najblaže rečeno, odlične muzičare iz benda.

 

LSLG su mi najjači film devedesetih, možda čak i u dužem vremenskom periodu iako nisam pravio top listu. U top 3 svih vremena sigurno ulazi.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Ma nisu uopšte antitalenti (naročito za Stribora mislim da uopšte nije naivan bubjar), samo je to verovatno jedini muzički žanr sa kojim bend iz Srbije može da svira u inostranstvu bez problema. 

Link to comment
2 hours ago, MocaVukotic said:

Vec smo imali glasanje za naj film od raspada velike zemlje, ako se dobro secam underground je zavrsio u top 5, sa jos 2 ili cak 3 dragojevica

E pa dobro onda.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...