Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

Prijatno iznenađenje južni vetar, uz sve uobičajene gluposti, preglumljivanja, rupe u scenariju, iritantne i stereotipne likove, sasvim dobra rokačina. Neke scene akcije i nasilja su odlično urađene, posebno prijatno iznenađuje količina graphic nasilja u 1 filmu koji cilja širok zahvat publike, barem kada se pogleda glumačka podela

Edited by Nikodije
Link to comment
Znao sam i ja da je glupo pitanje, čim ne mož se izgugla, al ajd rekoh, možda, eventualno....
Inače je tugica da se kod nas vrlo malo stvari katalogizira, popisuje, arhivira, kako god
to je rezultat vishe svesti, ovde arhive gore na pola veka. ako se ima srece samo se popljahkaju.

sent from bubamoto

Link to comment
On 27.10.2018. at 23:04, Nikodije said:

Prijatno iznenađenje južni vetar, uz sve uobičajene gluposti, preglumljivanja, rupe u scenariju, iritantne i stereotipne likove, sasvim dobra rokačina. Neke scene akcije i nasilja su odlično urađene, posebno prijatno iznenađuje količina graphic nasilja u 1 filmu koji cilja širok zahvat publike, barem kada se pogleda glumačka podela

 

Sa Južnim vetrom smo konačno dobili jedan čist žanrovski film, koji je u rangu, u najmanju ruku sa američkim filmovima visoke b produkcije. 
Pod time mislim na filmove koji se vrlo često prikazuju na RTS1 u poslednje vrijeme - čist krimialistički film, rađen mimo velikih holivudskih studija, relativno jednostavnog scenarija, bez klasičnih pozitivaca, ali sa dosta stereotipa i klišea, a često i brutalnosti, režiran od strane nekih ne baš zvučnih imena, ali sa glumačkom podjelom u kojoj prepoznajemo 4, 5 ili više poznatih faca, od kojih većina više nije u zenitu karijere.


Uglavnom sve to imamo i ovde, samo što ovde imamo i glumce čija karijera nikako nije u krizi.
Velika gledanost u ovih par dana pokazuje da se publika zaželjela komercijalnog - žanrovskog filma, kao i filma sa atraktivnom, a možemo reći i jakom glumačkom podjelom.

Film je, svakako, prijatno iznenađenje u ovoj učmaloj srpskoj filmskoj produkciji u poslednjih 10-ak, pa i više godina, naročito ako se uzme u obzir da ga ja režirao Miloš Avramović, režiser jednog od najgorih domaćih filmova svih vremena - Krojačeva tajna. Doduše, ovde nije imao Lazu Ristovskog, ni kao glumca, ni kao producenta...

 

Dobili smo srpski, ako ne Drive, onda bar Baby Driver :)

 

Edited by colonelo
Link to comment
21 minutes ago, Bujodrag said:

 

Je l' to pohvala ili pokuda?

:nisam gled'o drive:

 

to je bila šala...

... ili bar pokušaj...

 

a film nije loš...

pogledaj ga...

...a pogledaj i Drive...

Link to comment

Da, dobro si napisao i sve se slažem. Meni se najviše dopala baš ta žanrovska beskompromisnost koju si pomenuo, i film sve vreme "grize"  jaja, ne pokušava da ih "liže" što bih svakako očekivao od srpskog komercijalnog filma. Plus zaista dobra hemija potrošenih i novih likova, uz par njih koji su iritantni, ali daju tu neku trash notu koja u principu ne smeta

Edited by Nikodije
Link to comment
45 minutes ago, ToniAdams said:

Jel ne smeta biković da se gleda?  

 

ne. ja sam ga gledao u pozoristu dva puta i video sam koliko moze da bude dobar kada ima sa cime da radi. posebno je paliluski roman bio upectaljiv, gde glumi prilicnog gada, i to vrlo dobro. njegov problem je sto je snimao kojekakve sladunjave treseve ovde i u rusiji, pa je nekako po tome obelezen, tako da mu je ovako nesto bas trebalo

Edited by Nikodije
Link to comment
12 hours ago, colonelo said:

 

to je bila šala...

... ili bar pokušaj...

 

(....)

 

i šlagvort (super reč zar ne) meni za hvalisanje da nisam gledao Drajv. I sad ni ne mogu da ga gledam, sladje mi je da uletim s izjavom o  negledanju povremeno, nego da odgledam film, čak i ako je stvarno dobar.

Ima drugih, dobrih.

Link to comment
  • 3opge pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...