Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

Napišu hipsteri scenario. Da bude utemeljen u stvarnosti, aktuelan, da obihvati sve što treba, i trefiking, i trgovinu organima i korupciju. Ali, "rasistički je da Albanci budu trgovci organima", neka budu Srbi bivši udbaši. I neka cura žrtav trafikinga bude Ruskinja, biće i od njih para u produkciji. Da bude politički korektno a opet i uzbudljivo. Ljubav sve pobeđuje. Balkanska pravila ali vetija 3.0, novo je vreme. Kad, neko se doseti da ne valja da Srbin secka organe, kad su to radili Albanci u Žutoj kući. I narede da se promeni scenario. Iza leđa scenariste, malog Zokija autora naboljeg pismenog zadataka o Titu. Ovaj to otkrije kada su već izmene urađene. U međuvremenu snimanje se oteglo i promenio se upravni odbor Fimskog centra. Sujeta proradi kod Mite i on ode u FIlmski centra i zahteva diskreciono pravo da odluči da li da se potpiše  pseudonimom, To iznervira novi upravni odbor i neko tužibabuje scenario "na nadležno mesto", a s nadležnog mesta poližu dupe samom vrhu. Ovaj vrh, nemajući vremena da se udubi u stvar, naredi "regulišite film". Jelena, kao kumulateljica funkcija dobije nezahvalan zadatak. Ona pozove Tozu Cvetkovića, znaš Tozo, stvar je tak'a i tak'a, imaš lepu ženu i mnoge lepe uloge te čekaju, daj misli na sebe, nemoj da nas brukaš, mi čekamo da se procesuira Žuta kuća, a ovamo se snima film o nama kao trbosecima džecima. Budi pametan. I Toza bi pametan. U međuvrmenu se novu upravni odbor dosetio da se pozove na kašnjenje snimanja, što je inače praksa u 98% filmova kojima su odobrena sredstva. Moralna panika i tužibabanje su odneli pobedu, jer se savetnik na vrhu setio da upotrebi Simu Spasića i udruženje poroica kidnapovanih i nestalih i pobijenih na Kosovu i poslao delegaciju na čelu sa sumo hrvačem Simom u Filmski centar, Ovi se usrali i niko ne sme da protivreči. I tako. Mita će ovo da preživi, samo a se skloni na mesec dana dok ne prođe halabuka, neki su malkice okaljali obraz, a ako preživimo sve ovo, za 10 godina neki će da se vrate s dodatnom kontroverzom iu CV-u a neki će da se stidimo. 

Link to comment
13 hours ago, ToniAdams said:

dobro je sto se desilo ovo, ne mislim zbog dime i filma, vec cisto da nam pokazem kolko je pogubilo kompas.

ne bi me cudilo da se neko prepoznao.

jebemu, zivu celu decu su kod nas krali iz porodilista, al mora da su isto siptari sve zakuvali.

živo me zanima da li će ikad biti ovde snimljen film sa tom temom. argentinci su, recimo, snimili "zvaničnu istoriju"

 

ili, na primer srpsku verziju rumunske "pozicije deteta"

Link to comment
7 hours ago, Filozof manijak said:

Meni je zanimljivo da je ovde animozitet prema malom debelom "Zoranu" veći od ovog sranja sa cenzurom i politički nepodobnim scenariom. 

 

Ja posmatram odvojeno te stvari. Mangulica vec mesecima na svim drustvenim mrezama gnusno vredja kolege koje mu nista nisu skrivile

Link to comment
Quote

Kreiranje atmosfere u kojoj se umetnička dela kvalifikuju kao "podobna" i "nepodobna", "patriotska" i "antisrpska" jedan je od najvećih pokazatelja ozbiljne moralne i etičke krize jednog društva, rekao je reditelj, producent i glumac Dragan Bjelogrlić za Nedeljnik.

Da stvar bude apsurdnija i dobije aromu srpskog galimatijasa, nastavlja Bjelogrlić, potrudio se scenarista filma koji je upravo proglašen za "antisrpski", Dimitrije Vojnov.

 

"Dimitrije Vojnov je upravo taj koji je na scenu vratio terminologiju 'antisrpski', 'ideološki problematičan' i sl, vodeći nekoliko meseci unazad besomučnu kampanju protiv filma 'Teret' i Filmskog centra Srbije (FCS) koji ga je podržao. U besomučnoj kampanji protiv filma 'Teret' koju je vodio iz dana u dan, upravo Dimitrije je na velika vrata vratio davno zaboravljene kvalifikacije i to za film koji domaća publika nije imala prilike još da vidi (ne verujem ni da je on video), koji je Srbiju predstavljao na najprestižnijem festivalu u Kanu, spočitavajući FCS-u da vodi katastrofalnu politiku finansiranja 'nepodobnih" filmova'", kazao je Bjelogrlić.

 

On dodaje da je sudbina htela da upravo film za koji je Vojnov napisao scenario, veoma brzo, bude okvalifikovan po istom principu.

 

 

http://rs.n1info.com/a423395/Showbiz/Showbiz-vesti/Bjelogrlic-o-filmu-Mezimica.html

Link to comment
  • 3opge pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...