Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Mauricijus

Featured Replies

Pa to ti kazem. Cuj Mauricijus, de ga nadje jbt. I jos pita ima li neko iskustva rada i zivota tamo :D Ja sam preneo svoje.

  • Replies 80
  • Views 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Mauritius na vodi, Hristos se rodi!

  • Imam utisak da se otkacio od Dominikane, otplovio ispod Afrike i zaustavio se kod Madagaskara. Nije Afrika, nije Azijat, nema veze sa Maldivima, vise vuce na Kubu, Karibe.

  • ubibobi
    ubibobi

    Tako izgleda na mapi sveta a u realnosti je skoro 2.000 km ili oko 3 sata leta avionom, doduše postoji direktna međuostrvska linija

Posted Images

Čekaj jesu li našem forumskom lovcu na lavove nudili da ode tamo da radi?

 

....shit has hit the fan...

Ortak iz skole odnedavno zivi na Mauricijusu, a znam i neke domoroce. Sta te zanima?

 

Iskočila mi je opcija za jedan izuzetno solidno plaćen posao. Inicijalno sam rekao da sam zainteresovan, ali onda smo (sa ženom) malo detaljnije sagledali Mauricijus i skoro došli do zaključka da je to ipak prevelika razlika u odnosu na, 'ajd da kažem, evropski stil života. tu svakako ne bi bili duže od, šta znam 2-3 godine, ali opet dve selidbe sa detetom nam i nisu željeni scenario. u celom tom razmišljanju me zanimalo ako neko ima bliža iskustva sa tom zemljom.

 

a i sad mi je dilema da li da prekinem dalje razgovore za posao i budem iskren da me mauricijus ne zanima ili da idu ti pregovori do kraja, pa da isfoliram neki drugi razlog

Port Luisu, koji nije preterano zanimljiv grad.

 

8-9 sati uvece [sreda] nigde nikoga, nista ne radi [osim McD i par malih fast food mesta]...

 

 Vino je mnogo skupo jer su velike takse, a moguce i ostali alkohol.

 

Ovo [i varijante] nije :)

 

s9304.jpg

Čekaj jesu li našem forumskom lovcu na lavove nudili da ode tamo da radi?

 

....shit has hit the fan...

 

Sudeci po ovom topiku, jesu pre 5 godina...

  • 9 years later...

Jel neko na kraju bio na Mauricijusu?

@Shan Jan

Kupih kaarte za januar, sad jurim hotele. Bolje varijante na istocnoj obali ali kazu da je vetrovita. Koliko u odnosu na zapad bas u januaru?

Hvala

  • Author

Nisam bio, mada mi se nesto javlja da je valjda bio @jms_uk

Hvala

1 hour ago, Shan Jan said:

Nisam bio, mada mi se nesto javlja da je valjda bio @jms_uk

Vrlo kratko, 2015.

28 minutes ago, hefaca said:

Hvala

Ne secam da li je bilo specificno vetrovito, bio sam u oktobru.

Kupao se negde jugoistocno, na tu stranu gde je aerodrom.

Mi bas kupili hotel blizu aerodroma, jedno 20km od. Izdvojen je malo.

I gledamo drugi hotel na istoj strani, druga strana primetno skuplja. Slike ne deluje nesto sad preterano lepse na zapadu.

Hvala ti

14 hours ago, hefaca said:

Jel neko na kraju bio na Mauricijusu?

@Shan Jan

Kupih kaarte za januar, sad jurim hotele. Bolje varijante na istocnoj obali ali kazu da je vetrovita. Koliko u odnosu na zapad bas u januaru?

Hvala

Ja sam bio pocetkom januara 2023, na obe strane. Istocna strana mi je bila lepsa i sam hotel i obala. Vreme je bilo odlicno svih 14 dana, bez vetra i kise. Kad smo se vratili je bilo neko nevreme krajem meseca onako ozbiljnija kisa i vetar. Sto se tice nekog obilaska ostrva nisam bas od pomoci jer se prakticno nismo vadili iz hotela dete imalo 2 i po godine.

Hvala, Zoki!

Ovo bas znaci

Realno, Maldivi prosle godine nas ustali, bio potop pre nas I posle nas. Vijetnam isto u avgustu. Izgubili ljudi 5 Dana posle nas.

Kuba nas je u januaru bas posluzila. Mora jednom da bude lose. Nek 5 Dana bude sunce, dosta. Sedecu i picu u hotelu.

Gospoja i ja smo bili 2010 početkom maja. Bili smo u hotelu Belle Mare Plage (valjda se tako zove) na severoistoku. Temperatura mora i vazduha je bila oko 28 stepeni. To mi je jedno od najlepših odmora. Divna zemlja, lepi i ljubazni ljudi. Baš lepi, to mi je ostalo u sećanju. I još jedna stvar, rekli su da tamo nema nikakvih otrovnih živuljki. Plus ajkule ne prilaze jer je okolo koralni greben. Baš ti zavidim.

Ps. Obavezno probaj njihov rum.

Ps1. Ne sećam se da je bilo nekog vetra ali bili smo u drugo vreme.

Edited by Deda Drda

Vrh prica! Samo lokalna pica pijemo. 😎

Hvala na preporukama

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.