September 27, 20169 yr Pa to ti kazem. Cuj Mauricijus, de ga nadje jbt. I jos pita ima li neko iskustva rada i zivota tamo :D Ja sam preneo svoje.
September 28, 20169 yr Čekaj jesu li našem forumskom lovcu na lavove nudili da ode tamo da radi? ....shit has hit the fan...
September 28, 20169 yr Ortak iz skole odnedavno zivi na Mauricijusu, a znam i neke domoroce. Sta te zanima? Iskočila mi je opcija za jedan izuzetno solidno plaćen posao. Inicijalno sam rekao da sam zainteresovan, ali onda smo (sa ženom) malo detaljnije sagledali Mauricijus i skoro došli do zaključka da je to ipak prevelika razlika u odnosu na, 'ajd da kažem, evropski stil života. tu svakako ne bi bili duže od, šta znam 2-3 godine, ali opet dve selidbe sa detetom nam i nisu željeni scenario. u celom tom razmišljanju me zanimalo ako neko ima bliža iskustva sa tom zemljom. a i sad mi je dilema da li da prekinem dalje razgovore za posao i budem iskren da me mauricijus ne zanima ili da idu ti pregovori do kraja, pa da isfoliram neki drugi razlog
September 28, 20169 yr Port Luisu, koji nije preterano zanimljiv grad. 8-9 sati uvece [sreda] nigde nikoga, nista ne radi [osim McD i par malih fast food mesta]... Vino je mnogo skupo jer su velike takse, a moguce i ostali alkohol. Ovo [i varijante] nije :)
September 28, 20169 yr Čekaj jesu li našem forumskom lovcu na lavove nudili da ode tamo da radi? ....shit has hit the fan... Sudeci po ovom topiku, jesu pre 5 godina...
December 3, 2025Dec 3 Jel neko na kraju bio na Mauricijusu?@Shan Jan Kupih kaarte za januar, sad jurim hotele. Bolje varijante na istocnoj obali ali kazu da je vetrovita. Koliko u odnosu na zapad bas u januaru?Hvala
December 3, 2025Dec 3 1 hour ago, Shan Jan said:Nisam bio, mada mi se nesto javlja da je valjda bio @jms_ukVrlo kratko, 2015.
December 3, 2025Dec 3 28 minutes ago, hefaca said:HvalaNe secam da li je bilo specificno vetrovito, bio sam u oktobru.Kupao se negde jugoistocno, na tu stranu gde je aerodrom.
December 4, 2025Dec 4 Mi bas kupili hotel blizu aerodroma, jedno 20km od. Izdvojen je malo.I gledamo drugi hotel na istoj strani, druga strana primetno skuplja. Slike ne deluje nesto sad preterano lepse na zapadu.Hvala ti
December 4, 2025Dec 4 14 hours ago, hefaca said:Jel neko na kraju bio na Mauricijusu?@Shan JanKupih kaarte za januar, sad jurim hotele. Bolje varijante na istocnoj obali ali kazu da je vetrovita. Koliko u odnosu na zapad bas u januaru?HvalaJa sam bio pocetkom januara 2023, na obe strane. Istocna strana mi je bila lepsa i sam hotel i obala. Vreme je bilo odlicno svih 14 dana, bez vetra i kise. Kad smo se vratili je bilo neko nevreme krajem meseca onako ozbiljnija kisa i vetar. Sto se tice nekog obilaska ostrva nisam bas od pomoci jer se prakticno nismo vadili iz hotela dete imalo 2 i po godine.
December 4, 2025Dec 4 Hvala, Zoki!Ovo bas znaciRealno, Maldivi prosle godine nas ustali, bio potop pre nas I posle nas. Vijetnam isto u avgustu. Izgubili ljudi 5 Dana posle nas. Kuba nas je u januaru bas posluzila. Mora jednom da bude lose. Nek 5 Dana bude sunce, dosta. Sedecu i picu u hotelu.
December 4, 2025Dec 4 Gospoja i ja smo bili 2010 početkom maja. Bili smo u hotelu Belle Mare Plage (valjda se tako zove) na severoistoku. Temperatura mora i vazduha je bila oko 28 stepeni. To mi je jedno od najlepših odmora. Divna zemlja, lepi i ljubazni ljudi. Baš lepi, to mi je ostalo u sećanju. I još jedna stvar, rekli su da tamo nema nikakvih otrovnih živuljki. Plus ajkule ne prilaze jer je okolo koralni greben. Baš ti zavidim.Ps. Obavezno probaj njihov rum.Ps1. Ne sećam se da je bilo nekog vetra ali bili smo u drugo vreme. Edited December 4, 2025Dec 4 by Deda Drda
Create an account or sign in to comment