Jump to content
IGNORED

Mauricijus


Shan Jan

Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Shan Jan

    17

  • noskich

    4

  • dare...

    3

  • aram

    3

Top Posters In This Topic

upoznah jednog francuza večeras koji je rođen i odrastao na mauricijusu (u evropi je zbog studija), pa se setih shan jana :D. ne sećam se svega šta mi je pričao, jer sam malo pijana, ali kaže da mu nedostaje spori život tamo. nema velikoj jaza u smislu materijalnog bogatstva među stanovništvom, tj. nema jako bogatih i jako siromašnih, što mu se dopada. ponekad se život još više uspori zbog nekih ljudskih previda, ali njemu to ne smeta. na primer, može da se desi da nestane struje i po sedam dana zbog neke ljudske greške, ali sve je to o.k. pošto taj neko koji napravi neku takvu grešku na poslu neće biti otpušten, kažnjem i slično. uglavnom, on voli život tamo, a i meni se trenutno ide na mauricijus da osetim malo sporog života.

Link to comment
upoznah jednog francuza večeras koji je rođen i odrastao na mauricijusu (u evropi je zbog studija), pa se setih shan jana :D. ne sećam se svega šta mi je pričao, jer sam malo pijana, ali kaže da mu nedostaje spori život tamo. nema velikoj jaza u smislu materijalnog bogatstva među stanovništvom, tj. nema jako bogatih i jako siromašnih, što mu se dopada. ponekad se život još više uspori zbog nekih ljudskih previda, ali njemu to ne smeta. na primer, može da se desi da nestane struje i po sedam dana zbog neke ljudske greške, ali sve je to o.k. pošto taj neko koji napravi neku takvu grešku na poslu neće biti otpušten, kažnjem i slično. uglavnom, on voli život tamo, a i meni se trenutno ide na mauricijus da osetim malo sporog života.
Pa ovo ko cvanci da su napravili :lol: Kad se rastreznis pitaj ga za detalje pa pisi, sta ti fali i da te vodi na Mauricijus ;)
Link to comment
  • 2 months later...

:D Kakve sam srece onda bi me poslali u neku dzunglu kao pravi kadar za to.off: skoro je jedan kolega iz Ruande radio neki posao u Malaviju. Kaze da onakav raspad od zemlje nije nigde video... :unsure:

Link to comment
Stavi onu masku sa zida na lice i idi u centralu. Mozda te ipak posalju na Mauricijus.
[istoricarskihumor]ili se preruši u ovog gospodina Milan_Stojadinovic.jpgi odi do britanske ambasade...[/istoricarskihumor]
Link to comment
  • 4 years later...

Znao sam ja neke devojke sa Mauricijusa. Njih 5 preciznije, upoznavao ih dve pa tri u izlascima u rasponu od jednog vikenda. Prvi put mi bilo zanimljivo kad su njih dve rekle (jedna bese kreolka, druga belkinja) da su sa mauricijusa. Onda sledeci vikend sasvim slucajno na skroz drugom mestu upoznam jos tri (kreolke i crnkinja) i na pitanje odakle su one kazu mauricijus. Ja celo vece u fazonu ma jeeeeste, koja vam je to fora sa mauricijusom, folirate neku egzotiku sta? Ono, ima 17 stanovnika od kojih ja kao upoznao 5 za nedelju dana. Naravno ispostavi se da ja nemam pojma (ima preko milion stanovnika) ali da se ipak znaju dobro, plus su ribe bile carevi pa smo izlazili sa njima gomilu puta, isli da nam spremaju neka njihova jela za ruckove, uzas - hrana im je uzas blagi. Nista mi se svidelo nije, cudne kombinacije ukusa skroz.

 

 

A sto se tice zivota i rada, nemam pojma :D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ok bio je drug jedan posle u kao vezi sa jednom od njih pa isao tamo, nije mu se svidelo uopste, al on je svajcarac pa ne znam koliko ti to znaci. Znam da je bio u fazonu da je imao srece sto su roditelji te njegove bili kao nesto dobrostojeci, jer je valjda van tih rizorta uglavnom bas skromno al ne na onaj lepi egzoticni nacin. Rece da je prljavo i da se skromno zivi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...