Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Mauricijus

Featured Replies

  • Author

Ne, samo mi je cudno sto si nasao da kukas o zastupljenosti Mauricijusa na temi o Mauricijusu. Samo nastavi...

  • Replies 80
  • Views 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Mauritius na vodi, Hristos se rodi!

  • Imam utisak da se otkacio od Dominikane, otplovio ispod Afrike i zaustavio se kod Madagaskara. Nije Afrika, nije Azijat, nema veze sa Maldivima, vise vuce na Kubu, Karibe.

  • ubibobi
    ubibobi

    Tako izgleda na mapi sveta a u realnosti je skoro 2.000 km ili oko 3 sata leta avionom, doduše postoji direktna međuostrvska linija

Posted Images

:ajde: Jojogi junior po ugledu na idola poceo da zavodi red po forumu :0.6:

upoznah jednog francuza večeras koji je rođen i odrastao na mauricijusu (u evropi je zbog studija), pa se setih shan jana :D. ne sećam se svega šta mi je pričao, jer sam malo pijana, ali kaže da mu nedostaje spori život tamo. nema velikoj jaza u smislu materijalnog bogatstva među stanovništvom, tj. nema jako bogatih i jako siromašnih, što mu se dopada. ponekad se život još više uspori zbog nekih ljudskih previda, ali njemu to ne smeta. na primer, može da se desi da nestane struje i po sedam dana zbog neke ljudske greške, ali sve je to o.k. pošto taj neko koji napravi neku takvu grešku na poslu neće biti otpušten, kažnjem i slično. uglavnom, on voli život tamo, a i meni se trenutno ide na mauricijus da osetim malo sporog života.

  • Author
upoznah jednog francuza večeras koji je rođen i odrastao na mauricijusu (u evropi je zbog studija), pa se setih shan jana :D. ne sećam se svega šta mi je pričao, jer sam malo pijana, ali kaže da mu nedostaje spori život tamo. nema velikoj jaza u smislu materijalnog bogatstva među stanovništvom, tj. nema jako bogatih i jako siromašnih, što mu se dopada. ponekad se život još više uspori zbog nekih ljudskih previda, ali njemu to ne smeta. na primer, može da se desi da nestane struje i po sedam dana zbog neke ljudske greške, ali sve je to o.k. pošto taj neko koji napravi neku takvu grešku na poslu neće biti otpušten, kažnjem i slično. uglavnom, on voli život tamo, a i meni se trenutno ide na mauricijus da osetim malo sporog života.
Pa ovo ko cvanci da su napravili :lol: Kad se rastreznis pitaj ga za detalje pa pisi, sta ti fali i da te vodi na Mauricijus ;)
Kad se rastreznis pitaj ga za detalje pa pisi
pitaću dalje.
sta ti fali i da te vodi na Mauricijus ;)
mnogo mi se sviđa ova ideja! :D
  • 2 months later...
  • Author

Nista od Mauricijusa. Odlozen do daljnjeg zbog previse posla u centrali. Ehh, ukradose mi more, samo pesak ostade... :(

Nista od Mauricijusa. Odlozen do daljnjeg zbog previse posla u centrali. Ehh, ukradose mi more, samo pesak ostade... :(
pa stvarno :(

Edited by ivy

Nista od Mauricijusa. Odlozen do daljnjeg zbog previse posla u centrali. Ehh, ukradose mi more, samo pesak ostade... :(
Id` u k. Ima da se jos naslusavamo Bozwanne. <_<
  • Author

Znam :( Nadam se ne toliko dugo :(

Stavi onu masku sa zida na lice i idi u centralu. Mozda te ipak posalju na Mauricijus.

  • Author

:D Kakve sam srece onda bi me poslali u neku dzunglu kao pravi kadar za to.off: skoro je jedan kolega iz Ruande radio neki posao u Malaviju. Kaze da onakav raspad od zemlje nije nigde video... :unsure:

Stavi onu masku sa zida na lice i idi u centralu. Mozda te ipak posalju na Mauricijus.
[istoricarskihumor]ili se preruši u ovog gospodina Milan_Stojadinovic.jpgi odi do britanske ambasade...[/istoricarskihumor]
  • 4 years later...

da vratim temu ... ima li neko iskustva ili iskustva bližnjih života i rada na mauricijusu ?

Znao sam ja neke devojke sa Mauricijusa. Njih 5 preciznije, upoznavao ih dve pa tri u izlascima u rasponu od jednog vikenda. Prvi put mi bilo zanimljivo kad su njih dve rekle (jedna bese kreolka, druga belkinja) da su sa mauricijusa. Onda sledeci vikend sasvim slucajno na skroz drugom mestu upoznam jos tri (kreolke i crnkinja) i na pitanje odakle su one kazu mauricijus. Ja celo vece u fazonu ma jeeeeste, koja vam je to fora sa mauricijusom, folirate neku egzotiku sta? Ono, ima 17 stanovnika od kojih ja kao upoznao 5 za nedelju dana. Naravno ispostavi se da ja nemam pojma (ima preko milion stanovnika) ali da se ipak znaju dobro, plus su ribe bile carevi pa smo izlazili sa njima gomilu puta, isli da nam spremaju neka njihova jela za ruckove, uzas - hrana im je uzas blagi. Nista mi se svidelo nije, cudne kombinacije ukusa skroz.

 

 

A sto se tice zivota i rada, nemam pojma :D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ok bio je drug jedan posle u kao vezi sa jednom od njih pa isao tamo, nije mu se svidelo uopste, al on je svajcarac pa ne znam koliko ti to znaci. Znam da je bio u fazonu da je imao srece sto su roditelji te njegove bili kao nesto dobrostojeci, jer je valjda van tih rizorta uglavnom bas skromno al ne na onaj lepi egzoticni nacin. Rece da je prljavo i da se skromno zivi.

Vise smo saznali o tebi i tvojim ortacima :)

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.