Jump to content
IGNORED

šta štampa štampa


Zmitjkoe

Recommended Posts

Evo još jednog uratka, stručnog, prečasnog Radulovića:

 

http://www.advokatiradulovic.com/sr/zalba-protiv-presude-viseg-suda-u-beogradu/121

 

Izdvojiću par delova:

...

Ovaj svetlonosni utisak Sudskog Veća prodire kroz ovu Presudu i smanjuje ostrašćenost i ponesenost Branilačkog erosa na jedan minimum iz koga jedva može nešto osporavajuće da se saopšti na jedan primećeni adrenalični način !

...

 

Amicus Plato sed magis amica veritas, ili, volim Platona , ali još više volim istinu, pa u tom smislu ću identifikovati sve uočene pravne slabosti, ili, pravne Ahilove pete ove Presude.

...

 

“Na ovom svetu ništa ne može biti rečeno da bi bilo shvaćeno tako kako je rečeno, i što je još gore, ništa na ovom svetu ne može biti učinjeno da bi bilo shvaćeno tako kako je učinjeno”, kaže Didro .

...

 

Suština ovog metoda sastoji se u gledanju dogadjaja u celini. Što je sunce nad njivom to je celina nad istinom.

Celina treba da šestari i leti nad dogadjajem, jer je samo ona savršena. Tačno je da sve te detalje i pojedinosti može povezati u celinu samo misao koja gleda dogadjaj u celini.

...

 

Kakav kvalitetan komad budale.

Link to comment

eto, sva sreća što Nikolaidis nije nacionalista, pa je   mudro ćutao.

 

 

Recimo ovo: o varvarine, Nikolaidis je grčko prezime i znači - sin Nikolin. Moji su sa obala Crnog mora – tamo je nas Nikolaidisa bilo još prije par hiljada godina. Oko 2 000 godina mi smo hrišćani.

A vi, Kusturice? Koliko duboku u prošlost svoje porijeklo možeš pratiti ti, o varvarine? To sumnjivo prezime Nikolaidis smo zadržali i pod Turcima, a bogami i pod vama, Srbima: nakon 1918. vaše su vlasti ljubazno predložile da prezime slavenizujemo, i učtivo sugerisale da se nadalje prezivamo „Nikolić“, jer je i njima, baš kao i tebi, o varvarine, bilo sumnjivo da se neko u zemlji Karađorđevića preziva kao mi.

 

 

Da nije nas, još uvijek biste djeci davali paganska imena: na primjer Stribor. Da nije nas, ne biste imali ni autokefalnu crkvu (uzgred - čak ni riječ za takvu crkvu, jer to sumnjivo „autokefalna“ ti je, moj varvarine, riječ iz mog jezika): jer mi smo crkvi Svetog Save dali status arhiepiskopije.

 

 

Da sam grčki nacionalista, srpskom nacionalisti sa prezimenom Kusturica rekao bih: o tome ko je prvi među narodima, o varvarine, mi Grci možemo debatovati jedino sa Jevrejima, i na kraju se složiti da smo prvi mi. Sa nekim ko se preziva Kusturica niti jedan Grk o stvarima vjere i identiteta ne može polemisati: takvome, ako smo ljubazni, možemo jedino predavati. 

 

 

Ali griješim, takvo što ne bih rekao čak ni kao grčki nacionalista. Jer je izrugivanje imenu ispod nivoa mišljenja i govora jednog Grka. Da bi ti ta vrsta „humora“, iz koje je hirurški odstranjen duh, bila smiješna - moraš biti varvarin.

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Najzad. Dosta je onih "kopi-pejst" "novinara" koji ni naslov vesti ne mogu da smisle. A o onome što "sumLJaju" i što "preDpostavljaju" da i ne pričamo ...

 

Umesto u redakcije, sve ih poćerati na njivu za plugove ...

Edited by stoka
Link to comment
  • 4 weeks later...

 

http:/ /www.pravda.rs/2015/11/18/crna-misa-u-bataklanu-pevali-su-ja-volim-djavola-a-onda-se-pakao-otvorio-videostihovi/

 

„Док су француски фанови дет метала певали ове стихове, нудећи своју љубав Сатани, Ђаво је одговорио као што Ђаво увек чини. Смрћу и уништавањем“, пише портал /taj i taj/ и додаје да слободно можемо рећи да на овом концерту „није било хришћана“.

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...