Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Mog tasta su zajebavali na tehnickom sad jer nisu mogli da procitaju lepo broj motora, obrisao se. Kazu da moramo to da ocistimo ili ako ne moze, moramo na neko vestacenje i neka sranja da placamo desetine hiljada dinara. Ja mu rekao da prvo promeni firmu za tehnicki pregled.

  • +1 2
Link to comment

grad mi je bas dobrano sjebao auto. jedino su citava ostala prednja krila, zato sto su od plastike. uvezao sam ga malim oziljcima od grada, sad je mucenik skroz izresetan. ima li neko pojma posto je okvirno ono masiranje lima? jel se to nalacuje po udarcu ili po elementu?

  • Tužno 2
Link to comment

Nema pravila, vide auto i onda ti kazu cenu za sve kompletno. I ne moze sve ni da se uradi, neka ostecenja su preduboka i mora farbanje. Ako hoces slikaj pa da prosledim ovamo, imam dvojicu koji to rade pa da pitam okvirno sta kazu. 

Link to comment

A još je veća glupost sve to, jer se samo u Srbiji gleda broj motora. U celoj EU a ni u jebenoj Bosni se to više uopšte ne gleda i ne piše jer se i motor smatra delom koji se menja. Samo broj šasije je bitan.

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Zli Gli said:

Nema pravila, vide auto i onda ti kazu cenu za sve kompletno. I ne moze sve ni da se uradi, neka ostecenja su preduboka i mora farbanje. Ako hoces slikaj pa da prosledim ovamo, imam dvojicu koji to rade pa da pitam okvirno sta kazu. 

sad sam bio napolju, ali je opet padala kisa, pa se nista ne vidi na mokrom autu. Videcu sutra, pa ti saljem na pm. 

Link to comment
7 hours ago, Zli Gli said:

Zato sto to niko ne gleda detaljno i niko nikad otprilike nije pao za to, uradi se profesionalno ukucavanje broja motora i teraj dalje

 

Znam firmu koja je pala za dva automobila, klinac bio na obuci i stariji kolega mu pokazivao gde se očitava broj motora.

Ispostavilo se da je još izvoznik (Italijani, novo vozilo u pitanju), valjda na onom najvažnijem dokumentu, da li je COC ili neki drugi, pomešao brojeve motora za dva broja šasije. Što nije smetalo da se automobili uvezu, ocarine, prodaju i registruju :isuse:. Dve godine kasnije desi se kobni tehnički, znam samo da su mesecima rešavali nastalo sranje, a automobili za to vreme stajali u mupu.

Link to comment

treba uskoro da idem na tehnicki, ali bih proverio detaljno stanje auta pre tehnickog

 

ranijih godina sam gledao da uradim mali servis i ujedno bi zamolio majstora da proveri kocnice i tako te neke standardne stvari

ali bih sad kompletno pregledao auto pre samog tehnickog pregleda

star je auto, imam cesaj u  poslednje vreme da slabije vuce,  imao sam pre neki dan situaciju da se prilikom jaceg kocenja dosta cudno ponasao, uopste u voznji imam utisak da auto "nije kao sto je bio"

poenta je, da se plasim da se jednostavno ne isplati upustati u popravljanje svega redom, ako se nakupilo mnogo kvarova, sa druge strane, za sve ove godine imao sam jako malo kvarova, ulaganja, malo trosi, ako me utisak vara i ako nije potrebno veliko ulaganje, popravio bih sta treba i ostavio da mi sluzi kao drugi auto

 

dakle, gde mogu da uradim takav pregled? jel to radi svaki majstor ili kako to vec ide

Link to comment
2 hours ago, extragluv said:

u kom si mestu, grunfe?

u beogradu. znam za nekog majstora duleta u zemunu sto se bavi time, otici cu i do njega, pa da vidim da l je povoljniji on ili ovaj glijev.

Link to comment
4 minutes ago, Grunf said:

u beogradu. znam za nekog majstora duleta u zemunu sto se bavi time, otici cu i do njega, pa da vidim da l je povoljniji on ili ovaj glijev.

okreni i ovog

mada verujem da će sad da polude od posla, ako nije drama ja bih na tvom mestu sačekao jesen pa to sređivao

Link to comment
10 hours ago, goofs said:

Mog tasta su zajebavali na tehnickom sad jer nisu mogli da procitaju lepo broj motora, obrisao se. Kazu da moramo to da ocistimo ili ako ne moze, moramo na neko vestacenje i neka sranja da placamo desetine hiljada dinara. Ja mu rekao da prvo promeni firmu za tehnicki pregled.

 

Pre par godina na Puntu mi se izbrisao broj motora, kaže na tehničkom da je od rđe, morao da ide u Rumu na prekucavanje brojeva i posle nedelju dana, 175 dodatnih papira i čini mi se 50ak evra sve rešeno. 

 

A na Pežou u saobraćajnoj upisana pogrešna boja. Provalio batica na autu koji je 12 godina u Srbiji. Palo menjanje saobraćajne.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...