Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

On 29.7.2023. at 20:26, napadaj said:

Apdejt: danas prvi put vozio sa tagom uzetim u pošti, sve okej. Sjajna stvar, kud ne uzeh ranije.

Svakog leta kad vidim načičkana kola na rampi a ja samo elegantno prozujim kroz enp, čestitam sebi koja sam kraljica jer sam odavno na tagu.

  • +1 3
Link to comment

pitanje - reg je na ns table do marta '24. dal treba da platim porez na prenos odmah, i izvadim saobracajnu ili mogu tog nekog marta '24 sve djuture, porez, table, tehnicki itd?

Link to comment

Nebitno gde se kupuje tag, svuda je ista cena.

Ja sam kupio na Eko pumpi na NBG, dopunjujem uglavnom na NIS. Pripejd moze da se deli, a postpejd ne, koliko je meni poznato.

Link to comment
5 minutes ago, extragluv said:

pitanje - reg je na ns table do marta '24. dal treba da platim porez na prenos odmah, i izvadim saobracajnu ili mogu tog nekog marta '24 sve djuture, porez, table, tehnicki itd?

Prenos bi trebalo da platis u roku od mesec dana, dobijas tablice na tvoj grad i novu saobracajnu. Osiguranje resis tako sto odes tamo i lupe ti pecat i rukom napisu broj nove tablice.

 

A mozes i sve to sa ovlascenjem da resis u martu, a onda eventualni prekrsaji idu starom vlasniku, zato se i insistira na prenosu.

 

  • Hvala 1
Link to comment
41 minutes ago, extragluv said:

pitanje - reg je na ns table do marta '24. dal treba da platim porez na prenos odmah, i izvadim saobracajnu ili mogu tog nekog marta '24 sve djuture, porez, table, tehnicki itd?

uradi odmah sve, nema apsolutno nikakvog razloga da prolongiraš to

 

  • +1 1
Link to comment

ajde jedno pitanje, muka me muči, jbg, sve krenulo nekako naopako ove godine :sad:

 

znam da može da se uveze polovan motor za auto .

ali, da li bi taj motor mogao da se uveze ugrađen u auto  ?

 

jer, na taj način bih izbegla skupo šlepovanje pa još i preko granice i izbegla bih skupe bg majstore

 

možda neko zna. @Zli Gli ???

Link to comment

ne može to tako

možeš da ga ugradiš u bih, ali svakako moraš da to prijaviš carinskim organima, i da prijaviš policiji u srbiji, da se upiše novi broj

skupo kao svetog petra kajgana

Link to comment
9 minutes ago, renne said:

ne može to tako

možeš da ga ugradiš u bih, ali svakako moraš da to prijaviš carinskim organima, i da prijaviš policiji u srbiji, da se upiše novi broj

skupo kao svetog petra kajgana

Pa nije problem, ja i hoću sve da prijavim.

 

Samo se pitam da li mogu da prijavim taj novi motor koji bi već u BiH ugradila, da ne moram još da plaćam i šlepanje do BG.

Link to comment

Moze i na carinama to sve na crno da se provuce, vozaci su snalazljivi i sve kombinacije resavaju po potrebi a i kucanje broja motora je rutina vec, 100e je obicno

Link to comment
9 hours ago, Zli Gli said:

Moze i na carinama to sve na crno da se provuce, vozaci su snalazljivi i sve kombinacije resavaju po potrebi a i kucanje broja motora je rutina vec, 100e je obicno

Prvi savet koji smo dobili je bio taj. Imaju ljudi koji će vam to srediti profi :D.

 

Ali, moj muž nije taj lik. Mi hoćemo da prodamo taj auto. On ne bi spavao do kraja života ako bi to uradio i ako bi nekome  prodao auto a da mu ne kaže istinu o autu. To dakle ne dolazi u obzir.

 

Ono što mene zanima je da li ja mogu u Srbiji da ocarinim, tj uvezem legalno motor koji je već UGRAĐEN u vozilo.

Sve ostalo je originalno , na naše ime, kupljen nov u Srbiji itede.

 

 

Edited by dùda
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...