Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

koliko znam sledece godine izlazi golf 7 tako da je verovatno povezano sa timeglupo mi je da pisem o golfu posto je u srbiji to tema za podsmeh ali samo jedna stvarnjegov jedini problem je sto svaka nova generacija zadaje domaci zadatak svima ostalima u najvaznijoj stvari kada je automobil u pitanju - a to je uskladjenost pogonskog, prenosnog dela i upravljanja, znaci motora i transmisije. u modernom auto marketingu ocito da je tu pricu nemoguce prodati potencijalnom kupcu bez test voznje ali svako ko sedne u golfa 6 (a da zna da vozi) i vidi kako su postavljeni prenosni odnosi na njegovih 140 konja (dizel) i recimo posle toga sedne u recimo astru H sa jacim multijet 150KS motorom (a isto vazi i za bilo koji fiat sa tim motorom) ili megana sa motorom od isto 150KS, moze samo da se ceska po glavi i da se pita u cemu je fora i zasto golf u odnosu na to ide kao da ima 20-30 konja vise. zato sto neko tamo shvatio najvazniju stvar za ponasanje automobila u voznji i dobro uradio posao. i onda svima ostalima jedino preostaje da hvataju musterije na parking senzore, siberdah, kozu, more dodatne opreme za dzabe i slicno.....(kad kazem ostale mislim na realnu konkurenciju - reno, pezo, opel, fiat i slicno)...inace za ovo sto zajcevu treba, trenutno - po meni najzabavnije vozilo je pezo 3008. odlicni motori, fenomenalna oprema i dizajn, unutra je ko u 3D bioskopu. mali ce biti omadjijan i nece obracati paznju na to sto mu cale pegla 220 na autobanu. dizel se uopste ne cuje unutra, udobnost bolesna. tojote verso su safe bet ali toliko boring u voznji, no comment.

Edited by gazza1
Link to comment
ali svako ko sedne u golfa 6 (a da zna da vozi) i vidi kako su postavljeni prenosni odnosi na njegovih 140 konja (dizel) i recimo posle toga sedne u recimo astru H sa jacim multijet 150KS motorom (a isto vazi i za bilo koji fiat sa tim motorom) ili megana sa motorom od isto 150KS, moze samo da se ceska po glavi i da se pita u cemu je fora i zasto golf u odnosu na to ide kao da ima 20-30 konja vise. zato sto neko tamo shvatio najvazniju stvar za ponasanje automobila u voznji i dobro uradio posao.
ja citao na nekom uk forumu da ti 2.0 dizeli (140ks) imaju vise konja (sto je uobicajeno), al dosta ljudi je islo na merenje konjaze i svi su imali po 150+ ks (neki baja imao cak 157, sto i nije bas uobicajeno) :) inace, taj 2.0 diesel je fenomenalan motor, jos da se dovati sa dsg menjacem, ih...
Link to comment
uradio posao. inace za ovo sto zajcevu treba, trenutno - po meni najzabavnije vozilo je pezo 3008. odlicni motori, fenomenalna oprema i dizajn, unutra je ko u 3D bioskopu. mali ce biti omadjijan i nece obracati paznju na to sto mu cale pegla 220 na autobanu. dizel se uopste ne cuje unutra, udobnost bolesna. tojote verso su safe bet ali toliko boring u voznji, no comment.
uffff, od onako lepog auta, napravise jedan od (po meni) najruznijih...(spolja), ostatak posta stoji..
Link to comment
ih, kamo srece da kupujem. ma burazer juri polovnjaka nekog sa lizinga, pa smo upali u pricu o golfu kao (po meni) precenjenom, pogledali cenovnik i videli da nije toliko skuplji od konkutenata. i meni je pomenuta kia daleko najlepsi izbor, a kontam da ne daju za dzabe toliku garanciju.
vozio sam jedno vreme na poslu hyundai i301.6 dizel (mislim da sam vec negde pisao o tome na forumu) koji je manje-vise isti kao kia ceed. taj auto ima izuzetan odnos cena-kvalitet. udoban je, dovoljno velik, vrlo solidno opremljen, bez onog osecaja jeftinoce koji je dugo bio kaakteristican za korejance. motor je fantastican - veoma stedljiv a nevidjeno elastican i sasvim dovoljno jak.
Link to comment
inace za ovo sto zajcevu treba, trenutno - po meni najzabavnije vozilo je pezo 3008. odlicni motori, fenomenalna oprema i dizajn, unutra je ko u 3D bioskopu. mali ce biti omadjijan i nece obracati paznju na to sto mu cale pegla 220 na autobanu. dizel se uopste ne cuje unutra, udobnost bolesna. tojote verso su safe bet ali toliko boring u voznji, no comment.
Изузетно глупо решен пртљажник. Иначе лепо урађено, нарочито је фино то што нема позади три одвојена седишта на којима 1 одрастао човек не може да седи. Мени је пртљажник био дилбрејкер. 1.6 је мали мотор за 3008, у вожњи му фали даха, 2.0 је права ствар или турбо бензин.
Link to comment
neam ti pojma za kromu, al reko bi da su, pocev od stila, zabari naucili neke stvari.kolko izidje?mogla bi biti to fina kupovina.
Ne, znam dvojicu koji je imaju i nisu zadovoljni.
Link to comment
Изузетно глупо решен пртљажник. Иначе лепо урађено, нарочито је фино то што нема позади три одвојена седишта на којима 1 одрастао човек не може да седи. Мени је пртљажник био дилбрејкер. 1.6 је мали мотор за 3008, у вожњи му фали даха, 2.0 је права ствар или турбо бензин.
nisam probavao prtljaznik. zapravo samo sam ubacio stvari unutra, nisam primetio nista neobicno. sedeo napred na suvozackom sedistu, plezir maksimalan za tih 100-nak km voznje, mislim da mi je u poslednje vreme jedino bilo bolje u novoj MB E klasi sto bi trebalo da bude ozbiljan kompliment. ne znam za cenu - ako je 25k onda jbga :isuse:.
Link to comment
ako se ne varam taj 2.0 ide preko 25k evara?
Отприлике. Пртљажник спомињем пошто претпостављам да је Зајцеву то слаба тачка, осим ако је спреман да се ака са кровним носачима и сличним глупостима.За паре које траже у Пежоу може да се узме одлично опремљена Мазда 6, Октавија у пакету перверзије или одлично опремљен Суперб, чак има и неких пасата у дизел извједби које још увек крчме за 25 К. Да сад не дуљим причу...Ко већ будеш гледао Пежое, нека ждракне 5008, то је већ озбиљнијих габарита. Нисам сигуран колико кошта. Мојим крацима, међутим, и у 3008 и у 5008 смета она масивна централна конзола, но добро.
Link to comment

taj 3008 je fakat prelep, ali sam vec pisao da smo porodicno otisli u crkvu, odneli i dete, klekli pred oltar presvetle bogorodice i zakleli se da nikad u zivotu necemo uzeti francuza (samo da nam sad bog pomogne da nekome zavalimo ovaj)

Link to comment

Strari model Octavie 1.9 tdi 4x4 se i dalje proizvodi i može da se nabavi za 19k. 105ks, super oprema, prilično pouzdan i povoljan za održavanje, ružan ko pas, dobra kupovina.

Link to comment
za one koji bi da pazare polovno, apsolutno preporucujem da pogledaju sajtove lizing kuca koje otimaju kola neredovnim platisama. evo primera:http://www.piraeusleasing.rs/download/citroen_picasso1.6hdi.pdfpri cemu se za kes ovaj auto moze uzeti za najmanje 2000 manje, a mozda je i veci popust moguc. znam zato sto ga bezuspesno prodaju vec mesecima. ima toga na sajtovima svih lizing kuca u srbiji - u pitanju su automobili sa realnom kilometrazom, za koja se odmah moze utvrditi da li su vozena kao privatno auto ili kao taksi ili teretnjak.
Hvala i tebi na savetima!A bio sam prosle nedelje na placu Raiffeisen lizinga u Dobanovcima, pre svega zbog tri Xsare Picasso 2008. godiste, identicne, samo sa malo razlicitom kilometrazom. A tamo - shock. Ajde neka bude da materijali koji se koriste unutra nisu najvisa klasa, ali onaj koji je sva tri auta uspeo da za dve godine onako temeljno unisti stvarno zasluzuje da se do kraja zivota vozi autobusom.Inace je bio pokoji solidan auto, ali uglavnom vec prodati, ili mi se nisu uklapali cenom ili modelom.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...