Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Ja prosle godine obavio skroz bez tehnickog, kazem ti. Ako hoces, mogu da ti sibnem naziv agencije preko koje sam to zavrsio na PM.
po novom zakonu ugrađuju kamere kod automehaničara, pitanje je da li će moći više tako
Link to comment

a brate, kolko se secam, u muriju, pri registraciji, obavezno odneses izmedju ostalog i potvrdu o tehnickom.sad, da li oni dobiju tu potvrdu na nevidjeno, il znaju nekog u supu, bemliga.

Link to comment
a brate, kolko se secam, u muriju, pri registraciji, obavezno odneses izmedju ostalog i potvrdu o tehnickom.sad, da li oni dobiju tu potvrdu na nevidjeno, il znaju nekog u supu, bemliga.
Pa to, dobijes potvrdu a ne ides na tehnicki, u tome je (bila) fora
Link to comment

i meni ovo treba isto, moze na PM:)ili alternativno tehnicki koji dolazi na licino mesto, posto ne mogu da dovezem kola na tehnicki (nije ovo vozilo opisano u hejtu da ne bude zabune).... auto je ispravan samo nemam tablice;)

Link to comment
po novom zakonu ugrađuju kamere kod automehaničara, pitanje je da li će moći više tako
mda, ubise se evo od silnih kamera po novom zakonu....i ove 3 sto su stavili u gradu nema ko da gleda
Uvode kamere na tehničke, nego stari znanac, mr. Nikačević, delajući se čela AMSSa, mora da reši dilemu ko će da razvija informativni sistem za nadzor. Mnogo mu muka zadaje ta dilema, izgleda da posao nije dovoljno unosan, planiran je veći kofer.
Link to comment
nisam expert ali intezivno kopam po toj kategoriji ovih dana...uz par finih "experata" za savetnike. mislim da nema vece ujednacenosti u modelima nego u C i MPV klasama...benzin uvek, dizel ti se (sa ovim cenama; i ako ne pravis 30.000km godisnje) isplati u 7-8.godini (a sve vreme mu je skuplje odrzavanje). i disclamer: od pet omiljenih motora sa unutrasnjim sagorevanjem u ovom trenutku, cetiri su mi dizeli, ali su mi "ljudi stavili na papir" bolnu cinjenicu...videti stavku br1. nama je ksarica bila prva opcija ali smo se zakleli u crkvi da Citroen vise uzeti necemo. a slicno stoje stvari i sa Opelom...mene su karavani uvek asocirali na bugarske svercere, a onda omatorio i poceo da razmisljam o bezbednosti i metrima lima koji treba da se zguzva pre nego (ne daj boze) neka prepreka u sudaru dodje mojih nogu/decijih ledja...onda vidis XC70 ili Subaru Outback i nekako zanemaris Bugare :D (+kad operises diskus herniju i 10mm vise medjuosovinskog rastojanja do zimskog centra zna da znaci puno...)
Hvala na ovom iscrpnom odgovoru!Citroen ne, Opel ne, Renoa slabo ima u benzin varijanti ... ostaje onda taj Ford da se nadje! :)edit: primecujem da upravo diskutujemo o onom sto je u naslovu teme napisano da ne spada u temu! Edited by Daddy Cool
Link to comment

Hyundai ix35, je svakako model koji bi trebali da uzmete u razmatranje kao prvu opciju

hyundai_ix35_1.jpg

Edited by kud u maglu Simovicu
Link to comment
Uvode kamere na tehničke, nego stari znanac, mr. Nikačević, delajući se čela AMSSa, mora da reši dilemu ko će da razvija informativni sistem za nadzor. Mnogo mu muka zadaje ta dilema, izgleda da posao nije dovoljno unosan, planiran je veći kofer.
bio sam ljetos na seminaru, gdje su prisustvovali predstavnici AMS Srbije i ovi iz Hoffmana, sto su zastupnici opreme za tehnicke. U svakom slucaju, ovaj lik iz Hofmana zna u detalje novi buduci pravilnik o tehnickim pregledima..ima oko 900 tehnickih u Srbiji..kaze nakon pravilnika ostace ih 600...idu kamere, informacioni sistem, vjerovatno novi obrasci, elektronske forme..npr u BiH nadzor vrsi poluprivatna firma i od svakog tehnickog imaju 8%...a za putnicki automobil cijena tehnickog je 23 e..tako da i nije to bas biznis koji nije unosan...informacioni sistem za ovu firmu u BiH je razvila firma ASW inzenjering..iz Bg.. Edited by beeva
Link to comment
Sta eksperti preporucuju u klasi monovolumena, polovnjaka?Benzinac/dizelaš?Scenic/Meriva/C-Max/Xsara Picasso?Ili bolje karavan? :ss1:
Od ovih koje si napisao, C-Max je najbolji.Od karavana, Mondeo, Laguna, čak i Megane karavan. Od motora, mislim ipak neki benzin 1.6, 2.0. Dizeli su štedljivi, ali zaista, održavanje izuva.
Link to comment

e, gazo, u cemu je vic sa strmoglavim padom cene novog golfa?jel to svecki trend il samo kod nas?mislim da je za 15tak k to jedna od boljih kupovina.

Link to comment
Hvala na ovom iscrpnom odgovoru!Citroen ne, Opel ne, Renoa slabo ima u benzin varijanti ... ostaje onda taj Ford da se nadje! :)edit: primecujem da upravo diskutujemo o onom sto je u naslovu teme napisano da ne spada u temu!
ako ces da uzimas benzinca onda obavezno budi mudar pa ugradi plinski uredjaj. usteda je ogromna i investicija ti se vraca vec nakon 10ak hiljada kilometara. ja sam do skora vozio magana 1.6 16v i za godinu dana s njim presao 32000 km, od toga 15000 na plin bez i jedne jedine intervencije osim redovnog odrzavanja. auto je uzet sa 73000 na satu, a prosledjen burazeru sa 105.000. on otkako ga je uzeo takodje nije imao nijednu intervenciju. u monovolumenu imas pristojan prtljazni prostor, tako da ti rezervna guma nije preveliki problem, a za ono sto ustedis mozes mirne duse da kupis nosace i kutiju i da te bog vidi.sad vozim mazdu 5 dizel i mislim da je i to vrlo pristojno resenje za one koji traze monovolumen, pogotovu one koji su zainteresovani za 7 sedista ili ogroman prtljaznik kad se sedista obore. mislim da po kvalitetu nimalo ne zaostaje za versom, a jeftinija je, barem kod nas, najmanje 5-6 hiljada nova u istom nivou opreme. za one koji bi da pazare polovno, apsolutno preporucujem da pogledaju sajtove lizing kuca koje otimaju kola neredovnim platisama. evo primera:http://www.piraeusleasing.rs/download/citroen_picasso1.6hdi.pdfpri cemu se za kes ovaj auto moze uzeti za najmanje 2000 manje, a mozda je i veci popust moguc. znam zato sto ga bezuspesno prodaju vec mesecima. ima toga na sajtovima svih lizing kuca u srbiji - u pitanju su automobili sa realnom kilometrazom, za koja se odmah moze utvrditi da li su vozena kao privatno auto ili kao taksi ili teretnjak.
Link to comment
e, gazo, u cemu je vic sa strmoglavim padom cene novog golfa?jel to svecki trend il samo kod nas?mislim da je za 15tak k to jedna od boljih kupovina.
ako kupujes automobil golf klase daleko najbolja kupovina ti je korejanac. kia sad daje punu prenosivu sedmogodisnju garanciju (ili to ili 150 hiljada km). cena je u odnosu na konkurenciju niza, a kvalitet je na vrlo slicnom nivou.
Link to comment

ih, kamo srece da kupujem. ma burazer juri polovnjaka nekog sa lizinga, pa smo upali u pricu o golfu kao (po meni) precenjenom, pogledali cenovnik i videli da nije toliko skuplji od konkutenata. i meni je pomenuta kia daleko najlepsi izbor, a kontam da ne daju za dzabe toliku garanciju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...