Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Neki senzor malo zeza na vrucinu ili nerad, ako se ne ponavlja, ne obracaj paznju.

to je to

ne pojavljuje se na 4-5 paljenja

 

tnx

:)

Link to comment
  • 2 weeks later...

imam prilično zajebanu situaciju, moram da zamenim ceo motor u autu, ili da raskrčmim auto u delovima (što ne umem, ne znam i neću da radim)

 

mogu da stavim motor sa drugog auta, ali nemam pojma kako se to carini, uvozi, rešava papirološki....

 

samo legalne varijante su opcija...

 

ako neko ima savet, hvala

Link to comment

imam prilično zajebanu situaciju, moram da zamenim ceo motor u autu, ili da raskrčmim auto u delovima (što ne umem, ne znam i neću da radim)

 

mogu da stavim motor sa drugog auta, ali nemam pojma kako se to carini, uvozi, rešava papirološki....

 

samo legalne varijante su opcija...

 

ako neko ima savet, hvala

au :(

Link to comment

Cekaj, sta au, zar nije tu skoro motor izuzet iz one cuvene seme 'broj sasije plus broj motora' i poceo konacno normalno i kako treba da se tretira kao (rezervni) deo koji je relativno lako i bez cimanja uvesti?

Hocu reci, motor vise nije vezan za auto ko pupcanom vrpcom, a formalnosti su, koliko znam, minimalne.

Prilicno sam u ovo siguran, znace neko i bolje, ali ako je tako Banatjanin mozda ima sansu da uveze dobar motor (inace su jeftini) i kompletira auto sa manje para i cimanja nego da utapa stari u delovima ili djuture, svejedno.

Link to comment

Zaista ne znam, nisam na licu mesta, ali sam poprilicno siguran da je drugar prosle ili pretprosle godine, zamenio motor na svom Micubisiju, legalno.

Sad, da li je bilo nekih uobicajenih legalnih trikova ili ne, ne znam, mogu da pitam, pomenuo sam celu stvar samo kao vrednu raspitivanja pre nego sto covek pusti sve niz vodu u poprilicno sranje situaciji.

Link to comment

Jedno pitanje - koliko moze da kosta novi automatski menjac za Mazdu 3 benzinca 2010. godiste i gde to kod nas uopste ima da se kupi?

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Link to comment

ikar je nešto kukao na mazdine servise i probleme pri naručivanju rezervnih delova

 

light ebay pretraga kaže od 500$ do +900$ za nov

Link to comment

Ujak mi trazi po njihovim svajcarskim oglasima Astru H, u krugu od 100-150km od Ciriha, ali ceka bas da naleti nesto kvalitetno a povoljno... ima jedna dobra ali iza Zeneve, 300km od njega i mrzi ga da ide jer nije sigurno da ce kupiti. Posto ja usput gledam Mazde, uglavnom od 10-12 godina, danas sam slucajno naleteo na ovo:

 

http://www.autoscout24.ch/de/d/mazda-3-limousine-2008-occasion?index=4&make=50&model=317&priceto=3000&st=1&vehid=4214699&vehtyp=10&returnurl=%2fde%2fautos%2fmazda--3%3fmake%3d50%26model%3d317%26priceto%3d3000%26st%3d1%26vehtyp%3d10%26r%3d5

 

3000 franaka je 2750e, a verovatno moze i da se spusti jer nije fiksna cena. Neka bude do 4500 da se prevede i registruje na nase table, ostaje da se uradi taj menjac i opet bi trebalo da izadje manje od ovih cena po nasim oglasima, gde je 2010. godiste sa 120+ hiljada prosecno oko 8500e a ovaj je presao 90 hiljada. Jedino sto ovde nije jasno da li je 1.6 ili 2.0 motor, pise kao 1.6 16v a dole 1999 kubika i 149 konja, ali mislim da ne menja mnogo stvar svakako. 

Edited by Zli Gli
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...