Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Mislim da je i meni na izdisaju, nije se nijednom desilo da nece da upali u ovih 2 meseca koliko teram auto ali se jednom u nekoliko dana desi da vergla onako ruzno 4-5 sekundi, muci se toliko da pomislim svaki put da nece upaliti ali eto, palio svaki put. Neki Vartin plavi od 55 mAh, pojacana varijanta, verujem da je kvalitetan ali je verovatno odsvirao svoje.

 

Sad ciljam otprilike Exide Premium od 60-64, iako je navodno 55 preporuceno za 1.6 benzince ali od viska glava valjda ne boli. Bolece samo 10ak hiljada dindzi kad ovaj trenutni stvarno vrisne.

Link to comment

Prvo voltmetrom prokontroliši akumulator, kad je ugašen auto treba da ima negde oko 12,2 V. Onda upali motor i drži ga na oko 2.000 obrtaja i ponovo meri voltažu na akumulatoru, trebalo bi da pokazuje 13-14 V i to znači da alternator radi ispravno i da puni akumulator. Ako je voltaža ispod 13 sa upaljenim motorom, i čak pada, znači da alternator ne radi i ne puni bateriju. Ako alternator radi ispravno, a posle stajanja akumulator ima ispod 12 V, znači da je akumulator otišao.

Možeš slobodno da uzmeš i onaj od 50Ah, ako može da ti stane prostorno.

 

Хвала пуно на савету!

 

Одмах сам узео да мерим, резултати су:

 

Мерено 4 сата после краће вожње:

- угашен ауто - иде и преко 12,5V

- ауто у леру - између 13 и 14V

- мерено одмах после гашења мотора - скоро 13V

 

Не знам да ли да пробам да мерим после неколико дана невожења када падне температура?

 

Link to comment

Хвала пуно на савету!

 

Одмах сам узео да мерим, резултати су:

 

Мерено 4 сата после краће вожње:

- угашен ауто - иде и преко 12,5V

- ауто у леру - између 13 и 14V

- мерено одмах после гашења мотора - скоро 13V

 

Не знам да ли да пробам да мерим после неколико дана невожења када падне температура?

To, izmeri jedan dan posle nevoženja, ili odmah sutra ujutru, posle mirovanja kad prodje neko vreme. Reklo bi se da je alternator u redu po ovim vrednostima. Dakle, možda je akumulator.

Link to comment

To, izmeri jedan dan posle nevoženja, ili odmah sutra ujutru, posle mirovanja kad prodje neko vreme. Reklo bi se da je alternator u redu po ovim vrednostima. Dakle, možda je akumulator.

 

ОК.

Ако падне испод 12V, да тражим одмах нов?

 

Link to comment

Meni je jedno sat vremena posle gasenja motora rodjak merio pre par nedelja, bilo valjda oko 12.5, a kad sam upalio motor opet nesto oko 13.4 ili tako nekako. Po ovome ispada da je to ok a malo-malo pa se muci, vergla po par sekundi i upali jedva.

 

Rene, Energizer preporucuju i ovi ovamo u Kraljevcima gde planiram da odrzavam kola, mozda cu i to uzeti u razmatranje kad bude trebalo, mada je Exide kao neka top klasa, ovo ono...

Link to comment

Pomoć, upomoć: imamo li da preporučimo autoelektričara koji ume da rešava i ova novija vozila, dijagnostika, kompjuteri i tako to, novobeogradsko-zemunski kraj?

Shvatio sam poruku <_<

 

Odnela ga šlep služba u ovlašćeni™

Link to comment

Ako je pod garancijom onda ovlasceni, a nisi napisao ni koji je auto u pitanju, a svaki iole ozbiljniji servis ima dijagnostiku ili opstu ili specijalizovanu za odredjena vozila.

Edited by Milosh76
Link to comment

Planiram da odem do Svicarske da probam da prosvercujem neke preparate za potenciju kod ujaka, da on prodaje tamo dosta skuplje a i ja bi solidno prosao ako to sve prodje kako treba. Zanima me jel ovaj sajt viamichelin realno prikazuje ove cene putarina i tako to...

 

https://www.viamichelin.com/web/Routes?departure=Stari%20Most%2C%20Sremska%20Mitrovica%2C%20Serbia&departureId=35MTE2MTB0MnQwNjI4Y3owNDYzYXR6bzI0M2FlMTEwMjJzb05EUXVPVGMwTlRFMU9UazVPVGs1T1RrMG9NVGt1TlRrek9UTTRNREF3TURBd01ERT0=&arrival=Winterthur&arrivalId=31Mzg4ZjEwY05EY3VORGs1T0RZPWNPQzQzTWpZeU1nPT0=&index=0&vehicle=0&type=0&distance=km&currency=EUR&motorway=false&toll=false&vignette=false&orc=false&crossing=true&caravan=false&car=hatchback&fuel=petrol&fuelCost=1.36&allowance=0&corridor=&departureDate=&arrivalDate=

 

Dakle, 1160km, ako budem vozio 120 to mu ga dodje 6.5 litara na 100km, neka bude 7 jer su lepi putevi pa moze i 130 prosek ako je dozvoljeno, dakle nekih 75 litara benzina = 90-100e.

 

Izbacilo mi je ovo kao kompletan trosak: Costs: 193.99 € including Toll 35.06 €, Consumption 97.68 €, Road tax 61.25 €

 

Jel realno izracunato ovo Tolls i Road tax ili moze da bude skuplje?

Link to comment

Kroz Hrvatsku ti je putarina oko 20e, moze i u kunama, kroz Sloveniju vinjeta 15e nedelja ili 30e mesec dana. Za Austriju i Svajcarsku ne znam.

 

Racunaj da ce ti trebati bar 12h voznje sa sve granicom i odmorima.

 

Zasto ne ides preko Italije?

 

Ovo pisem iz iskustva, a viamichelin ti je dobar vodic, ali sve ostalo zavisi od tebe.

 

 

Poslato sa Redmi Note 3 Pro ili Asus tableta

Edited by Milosh76
Link to comment

На сајту Viamichelin можеш да подесиш потрошњу и цену горива, зато ти даје непоуздане трошкове бензина.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...