Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Privedoh kraju drugu sezonu F1, prilicno uspesno kada se sve sabere.

Singapore je bio ocekivano kilav. Najpre sam se namucio kako bih u kvalifikacijama izbegao zacelje (dobro bio sam blize sredini). U trci vec nije bilo prevelike sanse. Na stranu promene vremena, no to je jedna od staza gde jednostavno nemam brzinu. Kada sam oko polovine trke video da cu tesko izbeci poslednja 2-3 mesta, ubrzo napravih gresku i skrljah prednje krilo.

Suzuka je donela manje problema, ali ih je sigurno bilo. Kvale standardno dobre. Posle veceg broja odvezenih krugova, savladao sam S krivine dosta dobro. U trci sam naravno sporiji na startu, no zadrzavam prednost nakon pocetnog kruga. Ono sto je usledilo je magnovenje gresaka, promena vremena i guma, gde sam u zavrsnih desetak krugova odlucio da ne riskiram previse i zadovoljim se trecim mestom.

Zatim smo imali jos jednu USA stazu, Austin. Tu sam znao da imam brutalno efikasan setup i bilo je samo pitanje da li cu ja iskoristiti to. Malo problema kod preticanja zaostalih vozaca, no lagana pobeda u sustini.

Mexico je bio za nijansu tezi, posto smo imali ceste promene uslova na stazi, ali je rezultat bio isti. Standardno sam pao na trece mesto na startu trke. Izdrzah do pocetka kise (oko 20. kruga) i automatski odradih jedan odlazak u boks manje. Po kisi sam vozio oprezno, a nije da nije potrajala (20+ krugova). Kada sam stavio medium gume, na dovoljno suvoj stazi, dvadesetak krugova pre kraja, bilo je jasno da se smesi nova pobeda. Nista lepse nego kada krene vatromet, krivinu ili dve pre cilja.

Interlagos volim sa ranijih iteracija F1 igara, no ovde mi nekako ne ide na njoj. Da li setup nije dobar, ili mom bolidu ne lezi elevacija staze, nemam pojma. Odmah na startu imamo S do Senna, gde sa ciljnog pravca, treba skrenuti u s krivinu, pa jos na blagoj nizbrdici. Bonus je ciljni pravac (koji moze se reci krece nakon Juncao) i dobrim delom podseca na ovale iz USA, te se lako moze desiti okretanje kod naglog skretanje (ili trebam dodatno cackati podesavanje diferencijala, nisam pametan). Imao sam pol poziciju, no ovde imamo i sprint, gde sam odleteo u zid na ciljnom pravcu, odmah na isteku prvog kruga ovde smo imali dosta dug kisni period, no osnovni problem je bio nedostatak brzine bolida. Na kraju sam izginuo nesto pre 30. kruga, nakon kasnog kocenja, u borbi za odlicno 16. mesto.

Abu Dhabi ima konfiguraciju koja mi je ok. Ne volim preduge pravce, posto AI tu ima veliku prednost, no krivine su prilicno dobre, tako da to mogu kompenzovati. Fini treninzi i prilicno lagano prvo mesto u kvalifikacijama. U trci sam u startu bio na hard pneumaticima, kao i Hamilton i Verstappen. Veci deo karavana je imao soft gume. Nakon dva srecom blaga cesanja sa rivalima, izlazim kao drugi iz startnog kruga. Vozaci sa soft gumama su me stizali relativno lako (posebno sam bio sitting duck na duzim pravcima). Kako ne bih komplikovao bez potrebe, pustao bih da me predju lako, posebno na pravcima. Sacekah njihov neizbezni odlazak u pit (oko 12/13 kruga) i vratih se na drugo mesto. Posto je hard komponenta izdrzljiva razmiljao da li da probam da odvezem celu trku sa jednim setom guma. Glavni konkurenti (takodje sa hard gumama), odose u box nesto pre 30. kruga i uzese medium. Ja sam cekao do 37. i nakon par zanosenja, isto stavih medium (58 krugova se vozi). Da napetost ne bi izostala, tamo negde na pola trke je krenuo da kulja dim iz motora. Znao sam da je turbo charger pri kraju, no ocekivalo se da ce izdrzati, sto se srecom i desilo. Drndali su me sporiji vozaci, u zavrsnih 10 krugova, no gde je trebalo kocio sam za svaki slucaj  i previse. Ponovo lep osecaj vatrometa pre zavrsne krivine.

Verstappen je podijumom obezbedio novu titulu, no ja sam vise nego zadovoljan sa 7 sezonskih pobeda; Bahrain, Austria, France, Monza, Austin, Mexico, Abu Dhabi. Miami, Canada i Japan su doneli treca mesta, a Silverstone 6.

 

Krajnji poredak:

 

Verstappen 382

Russell 356

Leclerc 341

Hamilton 270

Moi 251

 

Kod konstruktora je Mercedes osvojio sa oko 40 bodova ispred RB (634 prema 586).

 

Ako bolid bude previse kvalitetan, u narednoj sezoni, podici cu nivo tezine (sto povlaci bolja AI vremena).

Edited by Miljenko
Link to comment

Holy Mother of God!

14 godina smo čekali, Rockstar rekao da neće biti PC verzije, al evo je ipak.

 

 

 

 

Link to comment

Prvo bitne stvari

 

Krenuo fall sale na PS Store, Jedi Survivor za mene, Hogwarts za ženu i pre svega konačno Disco Elysium sve zajedno 60$

Traje do 24.10 verovatno ću do tada da se ispružim i za Midnight Suns iako mi je u najavama delovalo da će se naći iza Suicide Squad I Gotham Knights. Ali kako stvari stoje te dve neću ni uzeti.

 

 

U medjuvremenu sam prešao i drugi DLC koji sam kupio, ovaj put za Horizon Forbidden West I može se reći da je dosta drugačije iskustvo u odnosu na Phantom Liberty. Tu je nova mapa, dodatni resurs za jačanje oružja, +10 lvl kada je u pitanju Level Cap ali nažalost svega nekoliko glavnih misija i side misija.

Priča je ok, posebno novi negativac koji je neka mešavina Muska, Bezosa i Murdoka, jedino je loše što nam ceo DLC ne otkriva baš ništa novo u priči. Za razliku od CP2077 ovde nije bilo potrebe da igram od početka, i već za par sati sam se vratio u svoj stari štos.

Glavna razlika je što ovaj DLC deluje kao nešto što je 90% napravljeno kad i osnovna igra a onda na silu izvučeno u DLC dok je Phantom Liberty zapravo ozbiljan projekat koji u svakom smislu nadograđuje i unapređuje osnovnu igru.

 

Posle sam popunio veliku rupu u vidu AC Odyssey koji je meni definitivno najbolji od svih AC naslova. Glavna priča je relativno smislena, side questovi imaju "mesa" i uglavnom se dobrano oslanjaju na neke mitove i legende a i nadovezuju se na druge questovi tj nisu svi one and done + ono što mi se najviše svidelo je manjak tog jahanja kroz prazne prostore što se baš oseća u Valhali i Origins. U Odyssey je to uglavnom zamenjeno brodom pa je kud i kamo lakše za podneti.

Edited by *edited by mod
Link to comment

je l igra još neko novi silent hill? 

 

grafika je spektakularna, posebno ako vam se oko naviklo na pikselizovane igre, kamera je za razliku od originala pomerajuća što daje blagi osećaj moći, i čini mi se oslanjajući se na 20 godina staro sećanje da su zagonetke malo kompleksnije ali i dalje lagane i da je više spodoba zbog čega sam uglavnom tanak sa energijom.  

 

moram da priznam kad sam je prvi put igrao da nisam cenio kvalitet horora. kao klincu igranje silent hilla je bilo horor radi horora, ni priča me nije zanimala, pa ima smisla što nisam cenio da igra ne gradi strah na neočekivanim prepadima. oni se dese jedino ako se krajičkom oka ne uhvati lukava utvara koja traži skriveno mesto. iako se često radi o detaljima koji postoje decenijama, kad se uhvatim neke igre redovno ostanem u čudu šta su programeri u stanju da naprave :)
 

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, utilitarist said:

je l igra još neko novi silent hill? 

 

grafika je spektakularna, posebno ako vam se oko naviklo na pikselizovane igre, kamera je za razliku od originala pomerajuća što daje blagi osećaj moći, i čini mi se oslanjajući se na 20 godina staro sećanje da su zagonetke malo kompleksnije ali i dalje lagane i da je više spodoba zbog čega sam uglavnom tanak sa energijom.  

 

moram da priznam kad sam je prvi put igrao da nisam cenio kvalitet horora. kao klincu igranje silent hilla je bilo horor radi horora, ni priča me nije zanimala, pa ima smisla što nisam cenio da igra ne gradi strah na neočekivanim prepadima. oni se dese jedino ako se krajičkom oka ne uhvati lukava utvara koja traži skriveno mesto. iako se često radi o detaljima koji postoje decenijama, kad se uhvatim neke igre redovno ostanem u čudu šta su programeri u stanju da naprave :)
 

Igram ja... noću sa slušalicama, koncetracija kao da deaktiviram bombu :D Jeziva je atmosfera, naježim se sav. Potpuno sam zaboravio original a prešao sam ga 5-6 puta... ali skontao sam da je svaka lokacija dosta proširena tako da je znatno duža igra. Ja sam na tipa 15 sati na standard težini a upravo sam završio lokaciju zatvor. Potpuno nenormalan seting, uz Alan Wake 2 jedina igra koja me drži na ivici non stop. Da, nema jeftinih jump scare-ova uopšte, pravi old-school horor. I skroz lepo radi na PS5.

E ono što mi se ne sviđa su zagonetke. Njih igram na hard ali nisu inspirativne niti pametno osmišljene. To je u originalu bilo fenomenalno, baš sam uživao u rešavanju

  • +1 1
Link to comment

Nukad neću zaboraviti kad sam uzeo prvi Silent Hill i zaigrao ga soni kecu. Pa kad zakrči radio u sred magle, najež do maksimuma. Prva prava horor igrica koju sam igrao 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

Jel igrao neko Clive Barker's Undying?

Ču igrao, živeo. Prešao 20 puta komotno. Verovatno jedna od najboljih igara svih vremena. Da naprave kršten Remake dajem bubreg 

  • Wub 1
Link to comment
23 minutes ago, arheolog1981 said:

na standard težini a upravo sam završio lokaciju zatvor.


fala na spojleru, potpuno sam zaboravio na nju. :)

 

20 minutes ago, Filozof manijak said:

Nukad neću zaboraviti kad sam uzeo prvi Silent Hill i zaigrao ga soni kecu.  

 

nije bilooprijatno ni u punoj igraonici u po bela dana. i meni je kec prva horor igra. uzeo sam aktuelni rimejk da se podsetim starih dana inače nisam fan žanra uopšte. filmovi ne mogu da me uplaše ni pod razno pa ih ne gledam jer su dosadni, ali zato mi od igara nije dobro. resident evil biohazard nisam mogao da igram jer mi je stresno van svakog uživanja. sh2 je ubo tu tananu granicu stres/uživanje. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...