Jump to content
IGNORED

Internet kupovina


Alphons

Recommended Posts

provalio si konačno, pričao sam ti :D kome je frka sa parama, čarape i gaće ne kupuje na pijaci, nego u Engleskoj :lol:

 

 

funny 'cause it's true...

Edited by MancMellow
Link to comment

Da li neko zna koliko obično putuje knjiga, kupljena na Book Depository, za Srbiju. Još su me 30.01. obavestili da su je poslali i ništa. I još jedno pitanje, da li  poštar donosi paketić na kućnu adresu do stana ili ugura u sanduče?

Link to comment

Da li neko zna koliko obično putuje knjiga, kupljena na Book Depository, za Srbiju. Još su me 30.01. obavestili da su je poslali i ništa. I još jedno pitanje, da li  poštar donosi paketić na kućnu adresu do stana ili ugura u sanduče?

 

Jednom naručivao, stiglo za cca 7 dana. 

Link to comment

ja sam preko koleginice i njenog naloga na BD narucio knjigu koja je kostala par eura i nikada nije stigla. Ovi na BD kazu "dispatched tog i tog dana, evo potvrda, evo broj". U nasoj Posti kazu "nikada nismo dobili, ne znamo o cemu pricate". 

 

Inace, koleginica je narucila do sada oko 20 knjiga i dobila je 19, samo ova moja nije stigla. 

 

Postar nam donese u kancelariju te knjige i ne trazi nikakav potpis i pecat, da se vidi da nam je to predao i da smo preuzeli knjigu. Samo istovari posiljku i to je to. 

 

NIsam hteo da se cimam oko ove moje knjige jer je u pitanju par eura i koleginicin nalog pa bi ona morala da pise neke prigovore, da ide da se lomi sa birokratijama. Ali bezveze je da sa Postine strane dostava izgleda ovako amaterski.

Link to comment

Ova knjiga što sam naručila košta 8.50 eura, tako da neću osiromašiti. Problem, ma nije ni problem, je u tome što sam naredila ovim mojim penzosima da uvek jedno od njih bude u stanu i čeka poštara, pa me zanima dokle da ih držim u tom režimu. :D

Link to comment

Meni je sa BD sve dolazilo a narucio sam jedno 20ak knjiga i stripova bar. Nikad otvarano i nikad nije islo duze od dve nedelje.

Edited by *edited by mod
Link to comment

Ova knjiga što sam naručila košta 8.50 eura, tako da neću osiromašiti. Problem, ma nije ni problem, je u tome što sam naredila ovim mojim penzosima da uvek jedno od njih bude u stanu i čeka poštara, pa me zanima dokle da ih držim u tom režimu. :D

Pa dok ne stigne knjiga :)

Link to comment

Pokrenuo sam pravljenje naloga i kartice na Payoneer-u, pa sam naišao na problemčić:

 

"In order to approve your account and send you your Payoneer Prepaid Debit MasterCard® card, we require that you provide us with a copy of your government-issued national photo identification card."

 

Pošto nemam važeći pasoš, a lična karta mi je antikvitet u obliku knjižice,  poslao sam im fotografiju biometrijske vozačke dozvole.

Napominjem da sam lično ufotkao prednju stranu kartice, slika je pristojne veličine i oštrine, na njoj se jasno vidi sve što piše + moja dražesna njuška.

Nakon što sam to poslao, dobijam sledeću poruku:

 

"Thank you for providing your photo ID, however in order to process your application we need you to provide an additional copy of a photo ID, different than the one you have provided before.

Please make sure that the copy is clear and readable, and matches the information provided in your application.
You can send your driver's license, passport, national ID, or military ID. If your ID is in a different language than English, we prefer an international passport."

 

Moje pitanje glasi: šta tačno znači "additional copy of a photo ID"?

Da li treba da skeniram dokument u nekoj ustanovi, ili ...?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...