Jump to content
IGNORED

"The Hobbit" by Peter Jackson


Аврам Гојић

Recommended Posts

Sve ove fajterske scene deluju suviše over the top. Ko Lukas kad je krenuo da crta u ovim Epizodama - pa kad krenuli da se jure Van Kenobi na gušteru i roboti pola sata kao u lunaparku, počeo sam da zevam nakon nekoliko minuta. Jeste, to je fantasy, ali ne mora da bude pod gasom sve vreme - nije to ono šta je "prodalo" LOTR publici (i film i knjiga).

Link to comment
  • Replies 690
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    59

  • Аврам Гојић

    58

  • Weenie Pooh

    47

  • ToniAdams

    44

A sta cu kad su prosle godine otkako sam iscitao Hobbita, prosto nemam izbora nego da prihvatim 1 Jacksonovu viziju. :D Ozbiljno, meni je LOTR bio fantastican, pa imam visoka ocekivanja od ovoga.
Наравно само су хипстери били против трилогије. ^_^ Моја основна замерка је како и чему да се Хобит развуче на 3 филма.
Link to comment

+1Ja to stalno govorim, Hobit ima jedva 350 stranica i to sa krupnim fontom, i to treba da bude dovoljno za 3 filma od po 2 sata minimum. Ako je u LOTR bilo materijala za trilogiju, ovde je sigurno nema, pogotovo što je naracija ove knjige primerena dečijoj pričici za laku noć.

Edited by Arkadija
Link to comment
+1Ja to stalno govorim, Hobit ima jedva 300 stranica i to sa krupnim fontom, i to treba da bude dovoljno za 3 filma od po 2 sata minimum. Ako je u LOTR bilo materijala za trilogiju, ovde je sigurno nema, pogotovo što je naracija ove knjige primerena dečijoj pričici za laku noć.
Нарација у оба дела почиње као прича за децу али се не завршава тако у случају Господара Прстенова поприма облик средњевековног летописа( хронике) а у Хобиту је то више витешки роман. Ниједна од њих није неозбиљна на крају. Чини ми се да су 'дечије' странице у оба случаја истог броја само што се то знатно мање примећује у обимнијој књизи.
Link to comment
Нарација у оба дела почиње као прича за децу али се не завршава тако у случају Господара Прстенова поприма облик средњевековног летописа( хронике) а у Хобиту је то више витешки роман. Ниједна од њих није неозбиљна на крају. Чини ми се да су 'дечије' странице у оба случаја истог броја само што се то знатно мање примећује у обимнијој књизи.
+1
Link to comment

Kad sam rekla "dečija" nisam mislila to sa nipodaštavanjem, Hobit sam pročitala kao dete, prilično davno, i prošlog leta , da se podsetim zašto mi se film neće dopasti :D . Čak i da u Hobit ubace sve ono iz Silmariona što je povezano sa ovim i dalje ne mogu da to predstavim sebi kao materijal za 3 filma.

Link to comment

ajte hejteri, pa scenarij za jedan od pet meni najboljih filmova, a samim tim i objektivno najboljih ima tek 20tak strana.a film traje dve ipo ure.bilo jednom na divljem z, ofkors.

Link to comment
...Ja to stalno govorim, Hobit ima jedva 350 stranica i to sa krupnim fontom, i to treba da bude dovoljno za 3 filma od po 2 sata minimum. Ako je u LOTR bilo materijala za trilogiju, ovde je sigurno nema, pogotovo što je naracija ove knjige primerena dečijoj pričici za laku noć.
ne potcenjuj mogućnosti razvlačenja, pogotovo akcionih scena. kladim se da će akcija na maglenim planinama uzeti možda i jedan sat a bitka pet armija i duže. takođe, neke od dodatih scena koje nisu u knjizi imaju dobar potencijal za isti trik. recimo, čini mi se da neke scene iz trejlera prikazuju gandalfa u dol gulduru.za tvrdokorne fanove verovatno bi bilo bolje da ne gledaju filmove. ako mogu.
Link to comment
recimo, čini mi se da neke scene iz trejlera prikazuju gandalfa u dol gulduru.
Da, rečeno je u startu da će prikazati taj deo koji je u knjizi samo prepričan, kad Gandalf i Galadrijela i Elrond i Batman i Hulk odlaze u Dol Guldur da jebu kevu Nekromanseru za koga se posle ispostavi da je, spoiler alert, Sauron lično.Ali nemojte sad da sitničarite, priča, razvlačenje, ovo, ono, držimo se glavnih stvari i bitnih zamerki - kakve su ono brade, pobogu? Gde su oni videli takve ćosave patuljke?
Link to comment
ajte hejteri, pa scenarij za jedan od pet meni najboljih filmova, a samim tim i objektivno najboljih ima tek 20tak strana.a film traje dve ipo ure.bilo jednom na divljem z, ofkors.
Dobro, Leone bi napravio ep i od odlaska po cigare, meni je više krivo što nema tako jezivih starmalih faca... ovi patuljci su smešni.
Link to comment
...Ali nemojte sad da sitničarite, priča, razvlačenje, ovo, ono, držimo se glavnih stvari i bitnih zamerki - kakve su ono brade, pobogu? Gde su oni videli takve ćosave patuljke?
moguće da su zaključili da mali i debeli patuljci zarasli u bradu nisu dovoljno fotogenični da nose film koji računa i na publiku koja nije tvrdokornp tolkin fan orjentisana. novo vreme, nove generacije, novi običaji jbg.
Link to comment
Dobro, Leone bi napravio ep i od odlaska po cigare, meni je više krivo što nema tako jezivih starmalih faca... ovi patuljci su smešni.
a mogucno jebiga, to se i meni ucinilo kad sam vido fotke sa seta :(
Link to comment

Ne bi me iznenadilo da brdo scena, možda i većina prvog dela, bude bazirana na Silmarionu. On kao takav je nefilmljiv, a greota da se bace neki od događaja, plus se mogu lepo ukopčati sa Hobitom.BTW, najbolja žena na svetu me obradovala kartama za premijeru. Ja se sav raznežio i oduševio, dok mi kum posle par dana nije ukazao na termin - četvrtak u 21h. Drugovi grobari znaju da je tada na programu nešto daleko bitnije.

Edited by Idioteque
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...