Jump to content
IGNORED

"The Hobbit" by Peter Jackson


Аврам Гојић

Recommended Posts

Film ide šire od knjige. Trebalo bi da se prikažu događaji koji su prethodili trilogiji a koji su opisani u dodacima gospodara i, nadam se, nedovršenim pričama.
Onda se film ne nazove Hobbit. Zato ovaj topik ima podnaslov "svetogrđe u najavi"
Link to comment
  • Replies 690
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    59

  • Аврам Гојић

    58

  • Weenie Pooh

    47

  • ToniAdams

    44

Mislim da film ne može tako da se nazove ako se s tim nije saglasio pravni naslednik JR Tolkiena. Pošto verovatno (tj. sigurno) jeste, možemo samo da ne gledamo film ako nam se to ne sviđa. Premda, ne može film da pokvari knjigu, to je već provereno i dokazano LOTR serijalom.

Link to comment
  • 7 months later...
Dugoočekivana fimska adaptacija knjige “Hobit”, pod rediteljskom palicom Pitera Džeksona biće snimljena u tri dela, zvanično je potvrđeno.Piter Džekson će napraviti i treći film u okviru svoje adaptacije Dž.R.R. Tolkinovog remek dela “Hobit“. Džekson, dobitnik nagrade Oskar za blokbaster trilogiju “Gospodan prstenova”, je prvobitno planirao da snimi dva filma, čija se radnja odvija 60 godina pre “Gospodar prstenova” u Srednjoj zemlji.- Nakon odgledanog nemontiranog materijala, Fren Volš, Filipa Bojens i ja smo bili veoma zadovoljni kako se sve uklopilo. Sama kompleksnost priče “Hobit”, kao i određenih delova priloga “Gospodar prstenova” nam je postavila jednostavno pitanje: Da li imamo dovoljno materijala za još jedan film? Iz perspektive nas kao filmskih stvaralaca i obožavalaca odgovor je bezrezervno "da". Svesni smo koliko bi priča o Bilbu Baginsu, patuljcima iz Erebora, uzdizanju Nekromancera i bici za Dol Guldur ostala neispričana. Presrećan sam da su New Line, MGM i Warner Bros. podjednako oduševljeni da se fanovima pruži priča iz tri dela- rekao je Džekson. Prvi film u okviru trilogije, “Hobit: Neočekivano putovanje” u bioskope stiže 13. decembra, dok se drugi deo očekuje u decembru 2013.godine. Završetak trilogije je planiran za leto 2014. godine. Sva tri filma će biti urađena i u 3D i 2D tehnologiji.
:Hail: :Hail: Uspeo sam da pronađem i neki nezvanični trejler sa dodatnim scenama, ukombinovanim sa onim već poznatim iz zvaničnog trejlera :
Edited by Ayatollah
Link to comment

E sad treba da snime i dodatnih osam delova u kojima ce obraditi ratove Valara u sitna crevca, koristeci ne samo Silmarilion, nego i neobjavljene beleske surnjaje najboljeg ortaka Kristofera Tolkina o svojim susretima sa Dz. R. R.-om u pabu "Kod svinje i svirajke" u Oksfordu.

Link to comment

zmaj ko zmaj, videcemo kako ce izgledati kada govori. osim, naravno, ako fokus grupe ne pokazu da savremena omladina ne odobrava reptile koje govori i ocekuje od njih da budu zveri kao iz igrica, koje bezumno bljuju vatru dok se ne poseku klikovima.tri dela :isuse: koliko ce tu biti akcionog debrisa, ne smem ni da zamislim

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Ja ću ovo d gledam, pa će mi se plakati na izlasku iz bioskopa kao posle prvog dela lotrПослато са GT-P6200 користећи Тапаток 2

Link to comment

Ja sam preko neta već rezervisao karte za subotu za Kolosej, i to za 3D varijantu. Odgledao sam Vinijev klip, i ima mnogo više stvari koje mi se ne sviđaju, nego onih koje mi se sviđaju (u stvari, nisam video ništa što bi mi se naročito dojmilo). Posebno glupa mi je zadnja scena, sa borbom u tunelima, enterijer kao LOTRO-u, a borba kao u Super Mariju. FUJ.Neka mi je Bog u pomoći u subotu.

Link to comment

NIkad nisam kontao cimanje oko premijera. Sačekaš lepo da se svi izduvaju i ćao. Ubacio u petu sa čitanjem Pesme Zmajeva da zviznem Hobita još jednom pre filma, praktično sam sve zaboravio. :(

Link to comment

A sta cu kad su prosle godine otkako sam iscitao Hobbita, prosto nemam izbora nego da prihvatim 1 Jacksonovu viziju. :D Ozbiljno, meni je LOTR bio fantastican, pa imam visoka ocekivanja od ovoga.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...