Jump to content
IGNORED

breaking bad


hattori

Recommended Posts

Znaš kako, da se tekst bavio onim aspektima serije koji su se najbolje primili diljem interneta, priznao bih poentu - razni dudebros koji masturbiraju zamišljajući da su oni "the danger", itd. Neka kritikuje društvo do mile volje, ali sramota je obezvrediti čitavu seriju insistirajući na nekakvoj fiktivnoj muško-ženskoj podeli uloga na relaciji Walt-Jesse. Sve bitnije dileme kojima se WW bavio tokom ovih pet sezona su univerzalno ljudske, ništa naročito mužjački tu ne postoji, Serija je komotno mogla da bude o ženi koja se, suočena sa life-or-death situacijom, upušta u narkobiznis i iznenada shvata da je dobra u tome.
Pazi, slazem se da seriju ne treba svesti i uprostiti do jednog jedinog koncepta i znacenja. Sa druge strane, ovo o cemu gospoja pise jeste mainline citavog serijala koji je Giligan forsirao do bukvalnosti.Pa jebote, koju nalepnicu Dzesi ima na telefonu?Sta je novac ovde - prakticni cilj ili metar za patkometriju? Ko ovde zaista jebeno trosi te milione, pocev od Gasa Fringa pa nadalje? Koji krs vozi Valt do pretposlednje sezone? Koji auto vozi Fring? Kako milioner Fring provodi svoje vreme - donoseci sirotinji hepi milove? Cisteci stolove po restoranu i radeci za kasom? Valt takodje, Skajler takodje, sede na milionima a zive zivot porodice iz predgradja, cak i u trenutku kada to vise ne moraju da rade (Gas Fring svakako).Nista tu nije zbog para, sve je to radi Moci i Dominacije. Svako ima svoje demone koje hrani koristeci se praznim racionalizacijama (Valt: ja to radim zbog porodice etc.)Zato mislim da tekst gadja poentu. Edited by CowBoy
Link to comment

Da je kod Walta u pitanju power trip to valjda niko ne spori, čak je i on priznao u poslednjoj epizodi, ali suludo je tvrditi da ga pokreće želja za dominacijom nad ženama. Walt iz uloge papučića izlazi

kad ga žena smara kod lekara a on je svojim pristojinim loving glasom zamoli da get off his ass for once. Skoro sve ostalo, znači +90% serije, on se trudi da njegov uspeh što manje dotiče nju i sina, dakle ne koristi Heisenberga da bi ostvario nekakvu dominaciju nad Skyler. Walt ima staromodne, tradicionalne ideje o tome kako mu je uloga da obezbedi svoju porodicu no matter what, i kako nikad ne sme da prima milostinju, to je sve. Učitavati mu seksizam je suludo. Verujem da su oni koji to rade jedva dočekali onu scenu iz pretposlednje epizode kad zove ženu da joj jebe sve po spisku (zato što zna da policija sluša), kao neki krunski dokaz nečega...Ova teza po kojoj je Jesse žensko u tom odnosu zato što je Waltu podređen i intelektualno inferioran (i zato što ima girly telefon) - sama ta teza je inherently seksistička. Ljudi autoru učitavaju neke svoje ideje o muško-ženskim odnosima, a onda upiru prstom ka njemu i žale se jer im se te ideje ne sviđaju. Hello (Kitty), uzmite ogledalo nekad.
Link to comment

Mislim da je najslabija stvar u celoj seriji ovo sa mašinkom u zadnjoj epizodi. Ne kažem da nije masterpiece u svemu ostalom, ali jbg, nimalo mi se nije dopala rotirajuća robotizovana mašinka koja čisti sve pred sobom.

Link to comment

Upravo sam smazao poslednju sezonu (2. deo sezone), epizodu za epizodomOvo je nesto najbolje sto sam gledao!!!MINDBLOWN!!! :pera:Srecan sam zbog Dzesija, ispalo je dobro na krajuAli ceo show je jebeno neverovatan! Fantasticno odradjenoI sad naravno sledi jedan skenj sto je ovakva serija ipak dosla do svog kraja i sto nema vise :cry:

Link to comment

kraj je mogao da bude u stilu WW - da im baci nesto u svom stilu hemicara, no dobro, i ovako je ispalo kul.o cemu pricam svedoce i dzesijeve reci negde par epizoda pre kraja, kada ga henk tera da se vidi sa WW na javnom mestu.a dzesi kaze, jes, pa da me kokne snajperom ili da sednem na neku iglu

Link to comment
Mislim da je najslabija stvar u celoj seriji ovo sa mašinkom u zadnjoj epizodi. Ne kažem da nije masterpiece u svemu ostalom, ali jbg, nimalo mi se nije dopala rotirajuća robotizovana mašinka koja čisti sve pred sobom.
Cenis da ako bi je parkirao pred tvojom kucom, ti bi rezignirano nastavio da jedes svoj pasulj?
Link to comment

Ne razumem :fantom:Poenta je u tome da je ta mašinka vrlo lako mogla da ne ubije jednog, dvojicu, trojicu, mislim to bi se i desilo u stvarnosti, a ne da sa sigurnošću ožeže 7-8-9 likova. Plus, da ne spominjem da ništa ne bi uradila da su ovi imali kuću od nekog tvrđeg materijala.

Link to comment
Ne razumem :fantom:Poenta je u tome da je ta mašinka vrlo lako mogla da ne ubije jednog, dvojicu, trojicu, mislim to bi se i desilo u stvarnosti, a ne da sa sigurnošću ožeže 7-8-9 likova. Plus, da ne spominjem da ništa ne bi uradila da su ovi imali kuću od nekog tvrđeg materijala.
Pa dobro, nije pogodio Toda, pa ga je Dzesi overio. I eto mogao je jos jedan da prezivi i da ga dok je u shoku rokne WW. Ne bi menjalo celokupnu pricu i kraj. Ionako je to bio hail mary pokusaj za cherry on top u vidu spasavanja Dzesija i osvete njima. U najgorem slucaju bi ga roknuli i lagano nastavili da krckaju pare i izrabljuju Dzesija. Njegov glavni cilj je vec bio ispunjen.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...