Jump to content
IGNORED

breaking bad


hattori

Recommended Posts

mda, kilava epizoda, samo tako. a niko od vas ne stavlja spoilere, c c c c c c :-) Nego, ja bih da napravim poster od Saulove izjave u kolima, hahahah

Old Yeller, jbt! Palo mi je na pamet još pre dve epizode, a kad je ovaj ludak to izvadio....

Link to comment
Samo opet da prijavim da mi deluje krajnje neuverljiva ova tras-bum saradnja između Walt's frenemies. Onaj "ne čini to, mali, imaš za šta da živiš" trenutak je bio bolno glup, ono amatersko prisluškivanje bez ikakvog naloga takođe. Nadam se da Jesse ima bolji plan.
U prosloj epizodi Dzesi je Henku rekao "not to you", ali tada jos nije znao za cigarete itd. Sto se tice prisluskivanja, nije bas toliko glupo:
Ima toliko neuverljivih stvari koje se dogadjaju u ovoj seriji, pocnimo od toga da pedesetogodisnji profesor hemije pocinje da proizvodi i distribuira metamfetamin sa svojim bivsim ucenikom i u isto vreme ide na zracenja i hemoterapiju...mislim, stvarno ste ko ona matora zakerala iz mapeta.Meni je problem bio rezija, onog momenta kada je Volt izasao iz prazne a nezapaljene kuce i video napustena kola vecina gledalaca je to povezala sa Henkom, koji na kraju prosle epizode ide da odmeni Gomezove ljude i nastavi da prati Dzesija. Pa onda tokom prvog dela epizode vidimo da Dzesija ne mogu da pronadju, i da nije u policiji. Samim tim je drugi deo epizode sa Dzesijem i Henkom, koji nas vraca u momenat prosipanja benzina u Voltovoj kuci pa do sastanka u gradu, ocekivan i nezanimljiv jer je vecini gledalaca vise manje bilo jasno sta se desilo. Trebalo je to drugacije resiti.
Link to comment

Nezanimljiv jeste, ali zato što te akcije protiv zločina u kućnoj radinosti funkcionišu samo u crtanim filmovima. Epizoda nema flow IMO ne zbog loše režije nego zbog neupotrebljivog materijala - zamišljeno je da 40 minuta gledamo generalnu probu za ono što će stvarno da pokrenu protiv Walta kasnije. Prvo hajde da mu spalim kuću, ne, bolje nemoj, dođi kod mene da odspavaš, pa posle hajde da ga prisluškujemo, neću možda će da me ubije - mnogo buke ni o ko čega.Ovo što citiaš OK, samo što Jesse nije zvanično nikakav informant, Hank i Gomes ne rade na slučaju Heisenberga (koji je formalno završen), samo koriste državnu aparaturu za svoju privatnu vendetu protiv bolesnog rođaka za kog iz nekog razloga sumnjaju da je narko bos (rekao im jedan džanki). Iole ozbiljan advokat bi bez problema proglasio sve tako stečene dokaze za non-admissible, i Walt bi bio oslobođen posle prvog pretresa, a Hank najuren iz službe.

Link to comment
Saul je car.
Nego, ja bih da napravim poster od Saulove izjave u kolima, hahahah

Old Yeller, jbt! Palo mi je na pamet još pre dve epizode, a kad je ovaj ludak to izvadio....

Najjači lik u seriji. Svi drugi mi ovako ili onako idu na kiki, a Saulu se uvek obradujem :0.6:
Okay, but say, you know, just for the sake of argument, the kid's not in the mood for a nuanced discussion of the virtues of child poisoning.
Link to comment
Nezanimljiv jeste, ali zato što te akcije protiv zločina u kućnoj radinosti funkcionišu samo u crtanim filmovima. Epizoda nema flow IMO ne zbog loše režije nego zbog neupotrebljivog materijala - zamišljeno je da 40 minuta gledamo generalnu probu za ono što će stvarno da pokrenu protiv Walta kasnije. Prvo hajde da mu spalim kuću, ne, bolje nemoj, dođi kod mene da odspavaš, pa posle hajde da ga prisluškujemo, neću možda će da me ubije - mnogo buke ni o ko čega.Ovo što citiaš OK, samo što Jesse nije zvanično nikakav informant, Hank i Gomes ne rade na slučaju Heisenberga (koji je formalno završen), samo koriste državnu aparaturu za svoju privatnu vendetu protiv bolesnog rođaka za kog iz nekog razloga sumnjaju da je narko bos (rekao im jedan džanki). Iole ozbiljan advokat bi bez problema proglasio sve tako stečene dokaze za non-admissible, i Walt bi bio oslobođen posle prvog pretresa, a Hank najuren iz službe.
Ovo za flow, ok, rekao bih da vazi i jedno i drugo [a vidim da spominjes ovu pricu sa Henkom i Dzesijem kao razvlacenje ali ne i prvi deo epizode sa Voltom i porodicom] da su ekonomicnije presli preko generalne probe bili bi kraci za desetak minuta. Ja bih deo tog vremena iskoristio za priznanje kolegi i prijatelju da je Volt Hajzenberg. Kod dela sa prisluskivanjem se vidi da Gomez protiv toga, on je pre za hvatanje Lidije, koja bi kasnije mogla da bude svedok. Sto se Dzesija tice, mislim da nisi u pravu, i u kontekstu serije a i generalno, kada je u pitanju funkcionisanje pravosudja. Slucaj nije zavrsen. Ne znam odakle ti to da je organizovano ubistvo 10 svedoka u razlicitim zatvorima u roku od 2 minuta, nakon sto je otkriveno da jos uvek dobijaju novac, i da se blue meth jos uvek prodaje [prodavao se nakon njihove likvidacije] slucaj koji se "zatvara". Ako je Henk dosao u situaciju da ne prijavi odmah Volta, moze da padne nize i da kao sef DEA manipulise dokumentacijom. Svestan je da ce biti najuren bez obzira na krajnji ishod. Hipoteticki, to da li je narkoman ukazao na to da je neko diler i usmerio istragu ka njemu ne dovodi do oslobadjajuce presude. Ko su inace dousnici policije i svedoci saradnici ako ne narkomani, lopovi, ubice itd?
Link to comment
pa to je prva stvar koja se radi ponedeljkom, posle otvaranja ociju nakon spavanja.
Pravi fan odgleda isto veče pred spavanje. :P
Ima toliko neuverljivih stvari koje se dogadjaju u ovoj seriji, pocnimo od toga da pedesetogodisnji profesor hemije pocinje da proizvodi i distribuira metamfetamin sa svojim bivsim ucenikom i u isto vreme ide na zracenja i hemoterapiju...mislim, stvarno ste ko ona matora zakerala iz mapeta.
+1Inače, ok je epizoda. Jedino što ima malo manje akcije tj statičnija je, ali koga briga za to.
Link to comment

@goofs: Upravo to. Čak i da nije slučaj zatvoren, ne može Hank kao DEA agent na svoju ruku da istražuje ubistva u zatvorima i dovodi ih u vezu sa kim hoće, ne može da skuplja dokaze snimanjem razgovora po sopstvenom nahođenju, ne može da propisuje ko jeste a ko nije informant. Policajac koji krije istragu od svojih nadležnih praktično osigurava da dokazi koje je pronašao neće moći da budu upotrebljeni na sudu (osim u slučaju nekog major cover-up, gde bi mu šefovi naknadno obezbedili sve potrebne dozvole... što se u ovom slučaju prosto ne bi desilo jer bi njegov kredibilitet bio ozbiljno doveden u pitanje onim Waltovim video snimkom)Mislim, sve ovo i nije toliko bitno jer je očigledno u pitanu bio na brzinu sklepan plan čija je svrha bila samo da ne upali, i da pruži Džesiju priliku da u trenutku smisli nešto bolje.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
@goofs: Upravo to. Čak i da nije slučaj zatvoren, ne može Hank kao DEA agent na svoju ruku da istražuje ubistva u zatvorima i dovodi ih u vezu sa kim hoće, ne može da skuplja dokaze snimanjem razgovora po sopstvenom nahođenju, ne može da propisuje ko jeste a ko nije informant. Policajac koji krije istragu od svojih nadležnih praktično osigurava da dokazi koje je pronašao neće moći da budu upotrebljeni na sudu (osim u slučaju nekog major cover-up, gde bi mu šefovi naknadno obezbedili sve potrebne dozvole... što se u ovom slučaju prosto ne bi desilo jer bi njegov kredibilitet bio ozbiljno doveden u pitanje onim Waltovim video snimkom)Mislim, sve ovo i nije toliko bitno jer je očigledno u pitanu bio na brzinu sklepan plan čija je svrha bila samo da ne upali, i da pruži Džesiju priliku da u trenutku smisli nešto bolje.
Ja mislim da Henka briga za to, da je svestan da jede govna, da je i on malo pogubio konce ( i razum) i da je zasro što odmah nije sve prijavio, te se pomirio sa tim, pa je spreman na sve posledice i praktično se prepustio nekoj skoro pa ličnoj neoficijelnoj vendeti u nadi da će da se nešto desiti što će mu omogućiti da sve pređe u tokove regularne istrage.
Link to comment

Pa kontam da je on tu više kao prijatelj nego kao kolega i da bi lako prećutao sve ako stvar krene kako ne treba, ako dođe do hapšenja, dobiće svoj deo kolača slave i svi happy.Mislim, u prilog tome, sve što pričaš oko neupotrebljivosti nezvanično sakupljenih dokaza i Henkovih previda u tom smislu, pre sam sklon da poverujem da on svesno ide tim putem nego da je u pitanju previd scenarista.

Link to comment
Ja mislim da Henka briga za to, da je svestan da jede govna, da je i on malo pogubio konce ( i razum) i da je zasro što odmah nije sve prijavio, te se pomirio sa tim, pa je spreman na sve posledice i praktično se prepustio nekoj skoro pa ličnoj neoficijelnoj vendeti u nadi da će da se nešto desiti što će mu omogućiti da sve pređe u tokove regularne istrage.
Tako je, što i može da prođe kao realistična situacija i sa najiskusnijim pandurom na svetu, koji bi se našao na njegovom mestu. Da te neko najbliži vuče za nos i da ti nijednog momenta i ne posumnjaš na njega, pa tu bi verovatno prsli i oni najokoreliji.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...