Jump to content
IGNORED

Ђускање са змајовима


porucnik vasic

  

45 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

:D znala sam da vrebas. sta cu, kad sam od malih nogu usmeravana na krv, znoj i suze.

 

bas razmisljam danas citajuci ona sf i fantasy topik kako je vama svima super sto se tako zajednicki secate plave ptice i svih tih silnih fantazija. s kim cu ja o lunu kralju ponoci, hejziju i ostalima.

Поред Загора и Марка...ти се навукла на Луна? :o

 

Lubo, ako stigneš da stučeš ove četiri sezone dok sledeća ne počne, svaka ti čast. Ali nemoj da očekuješ da budem u pljuvačkoj formi tamo negde 2019. kad ti budeš gledala S1.

Хоћеш, хоћеш...ти си као вино... :s_c:

Link to comment

Поред Загора и Марка...ти се навукла на Луна? :o

 

uf, da. mislim da sam bila smrtno zaljubljena u njega godinama. u stvari, prvo u doka holideja, pa onda u luna. a stripove sam druge imala na raspolaganju, dete odraslo na nensi dru, ripu kirbiju, fantomu, mandraku i superherojima :(
Link to comment

Kad se već evocira sve i svašta na raznim topicima, zna li neko neko prastaro izdanje knjiga o Tarzanu na hrvatskom, tvrdi sivi povez, stranice i ilustracije onako suvo žućkaste kao da su pre jedno 300 godina štampane? Ja sam se time zaluđivao na dedinom tavanu, nisam mogao da verujem da je neko takvu vrhunsku literaturu ostavio da propada u memli, falilo je dosta stranica, jedva sam uspevao da ispratim zaplete :(

Link to comment

secam se nekog tarzana u vecem formatu i sa puno ilustracija, ali ne znam da li je to to. bilo je na latinici, mozda ga jos negde imam, pogledacu bas.

 

a nensi dru je bila idol mnogim mladim zenama, detektivka iz hobija http://en.m.wikipedia.org/wiki/Nancy_Drew bolja od svih. posto su knjige bile nevidjeno popularne, postojala je i mini varijanta u stripu, za decu do sedam-osam godina, sa pojednostavljenim slucajevima. posle se navuces na juliju dzons, a onda te strefi modesti i zivot vise nikad ne bude isti.

Link to comment

Kad se već evocira sve i svašta na raznim topicima, zna li neko neko prastaro izdanje knjiga o Tarzanu na hrvatskom, tvrdi sivi povez, stranice i ilustracije onako suvo žućkaste kao da su pre jedno 300 godina štampane? Ja sam se time zaluđivao na dedinom tavanu, nisam mogao da verujem da je neko takvu vrhunsku literaturu ostavio da propada u memli, falilo je dosta stranica, jedva sam uspevao da ispratim zaplete :(

 

Znam ja, tj. mislim da mislimo na isto. Ja sam to uzimao iz decje biblioteke ovde kod nas, sad na cobissu vidim da su izdavane pocetkom sezdesetih i da je izdavac bila epoha, zagreb. Korica se ne secam, odnosno one knjige kojima su opstale originalne korice su imale ilustracije na njima, ostale su bile ponovo koricene u knjigoveznici biblioteke, jer su bile propale. Uzivao sam u tim knjigama, a secam se da su bile bas mracne, mogao si citajuci da osetis gusti mrak dzungle (plus su tome doprinosile ilustracije i onaj zuti podebeo papir), pa ljudozderi, divlje zivotinje, skriveni hramovi i okultni obredi... bilo mi tad kul.

 

 

EDIT:

 

 

 

secam se nekog tarzana u vecem formatu i sa puno ilustracija, ali ne znam da li je to to. bilo je na latinici, mozda ga jos negde imam, pogledacu bas.

 

Da, ove su bile nesto veceg formata, to je verovatno to.

 

EDIT 2: povratak edita

 

trzn1.jpg

 

001-naslov-400pix.jpg

 

 

Edgar-Rice-Borroughs-TARZAN-komplet-od-1

 

Edited by Sludge Factory
Link to comment

sad kad pokusavam da se setim, uopste nisam sigurna da je nensi dru objavljivana ovde. bas moram da probunarim malo da vidim.

julija dzons je izlazila u kaisevima da li u politici ili u novostima, isto se ne secam da sam nekad videla celu svesku.

Link to comment

Bravo Sladžo, to je to! Sećam se posebno ove u donjem desnom uglu, gde dva klinca Engleza bivaju izgubljeni u džungli pa postaju Robin Tarzanovom Batmanu, to mi je bio neopisivo cool koncept, mislio sam da ništa bolje nikad nije napisano :D In hindsight, dobro nisam vrat slomio u silasku sa tavana, da je bilo neke grane u blizini mogao sam vrlo lako da probam nešto, kad mogu oni zašto ne bih i ja... 

 

A fizički je osećaj knjige tačno tako kako ga opisuješ, nekako arhaično, još kad čitaš u polumraku i kvariš oči... BTW, sećam se i da su korice bile od kao nekog prerađenog novinskog papira, pošto su knjige bile u raspadnom stanju videli su se blokovi teksta ponegde tu gde su korice bile razvaljene.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

jebote, pa kad imas sest-sedam godina, znas kako je divlje. rano je jos tad za modesti i ketvumen.

 

Možda za Catwoman, ali ja sam se od Kerčeve™ verzije u tom uzrastu razvaljivao:

CatClaw.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...