Jump to content
IGNORED

Ђускање са змајовима


porucnik vasic

  

45 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Pa to, dojahava u ključnom trenutku praćena hordom screaming Dothraki, kao Rohirimi na Pelenor Fields (samo sa zmajem). I onda Tyrion izbode Nazgula sa leđa i spase stvar.

Link to comment

ok je Viktarion, onako na vikinški načinja se samo bojim da će na kraju krajeva da vladaju Littlefinger i Remzi Bolton, a ostali kud koji mili moji

Link to comment
pa sad, u jednom predpročitanom™ čapteru, the lignje pomažu čudesno stabilnoj Mereenskoj vladi Nj. V. Dany u egzilu da razbije Yunkiš houst.hodor
Рођо брате Србине где си нашао то поглавље?
Ja volim Viktariona pravo.
Па кад он човек чита Бењамина.
Link to comment
Nakon Khal Droga, Victarion je jedino preostalo muško tamo.
За њега је дебели Сем Конан.
Link to comment

Kadgod otvorim ovaj topic, doceka me "Још нешто мање од четири дана док се не појави нова" pa se ponadam. Hocemo thread "Dok iscekujemo Zimu koja dolazi"

Edited by Fins fleet
Link to comment

Ili bar da se forum dovede u red pa počne bolje da pamti dokle smo stigli na kom topiku, a ne da nas svakih par dana šibne na prvu stranu <_<

Link to comment
  • 4 months later...
  • 3 months later...

Tyriona je već sjebao onom travestijom od poslednje knjige, ja lično sad ne bih suzicu pustio ni da ga skrati za glavu <_<Nego, kupio™ sam neku jadnjikavu zbirku priča Dangerous Women samo zbog njegove novele koja se dešava u Westerosu, The Princess and the Queen. Dešava se još stotinak godina pre Dunk & Egg priča, u vreme kad su se Targaryens poslednji put pošibali oko dinastičkih začkoljica, tačnije oko prakse da najstarije dete nasleđuje presto ma kog pola bilo (spoiler alert, ta praksa nije zaživela). U to vreme su još imali zmajeve, mada ne zadugo - jedno od sitne dece koja se usput pominju je Viserys the Unlucky za čije će vladavine posle da ugine i poslednji zmaj.Nije loše za čitanje ako ste fan ASOIF serijala, mada jeste malo čudno - sve priča jedan neutralni narator, neki maester istoričar koji je post festum sabrao sve opise tih događaja. Dakle nema first person pripovedanja na koje smo navikli, više je kao neki play-by-play... Možda je doživljaj bolji ako niste preveliki fan ASOIF serijala pa niste toliko upućeni u tu pseudoistoriju da od starta znate koja će struja da pobedi, Crni ili Zeleni, mada možda je tako još teže za praćenje pošto ima mali milion likova koji nisu nimalo razrađeni, teško ih je razlikovati <_<

Link to comment
Tyriona je već sjebao onom travestijom od poslednje knjige, ja lično sad ne bih suzicu pustio ni da ga skrati za glavu <_<Nego, kupio™ sam neku jadnjikavu zbirku priča Dangerous Women samo zbog njegove novele koja se dešava u Westerosu, The Princess and the Queen. Dešava se još stotinak godina pre Dunk & Egg priča, u vreme kad su se Targaryens poslednji put pošibali oko dinastičkih začkoljica, tačnije oko prakse da najstarije dete nasleđuje presto ma kog pola bilo (spoiler alert, ta praksa nije zaživela). U to vreme su još imali zmajeve, mada ne zadugo - jedno od sitne dece koja se usput pominju je Viserys the Unlucky za čije će vladavine posle da ugine i poslednji zmaj.Nije loše za čitanje ako ste fan ASOIF serijala, mada jeste malo čudno - sve priča jedan neutralni narator, neki maester istoričar koji je post festum sabrao sve opise tih događaja. Dakle nema first person pripovedanja na koje smo navikli, više je kao neki play-by-play... Možda je doživljaj bolji ako niste preveliki fan ASOIF serijala pa niste toliko upućeni u tu pseudoistoriju da od starta znate koja će struja da pobedi, Crni ili Zeleni, mada možda je tako još teže za praćenje pošto ima mali milion likova koji nisu nimalo razrađeni, teško ih je razlikovati <_<
Да ти пошаљем емаил адресу? Мислим пошто си купио.™ :naughty:
Link to comment

@porucnik: Slobodno.@Moća: Mislim da sam čuo nešto o nekakvom prevodu Dunk & Egg, ali ne mogu da se setim tačo da li je već izašlo ili samo u pripremi ili šta.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...