Jump to content
IGNORED

Ђускање са змајовима


porucnik vasic

  

45 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ne slazem se uopste ! PLIV mu je dosadio koliko i Tolkinu "Srednja zemlja" ... Realno napokon je stvario neki svet iz svoje maste o kojem prica cela planeta i koji pruza milion mogucnosti za razradu (o materijalnoj dobiti da ne pricam) , svi njegovi dosadasnji pokusaji(drugi svetovi , pretezno SFI ) jednostavno nisu priolazili pa je od njih brzo odustajao (zasitio se)... Znaci , ovo je njegovo epohalno delo po kome ce jednostavno pamtiti i on je toga itekako svestan ! Moje misljenje je  da  knjige kasne jer ne zeli da smandrlja na kraju , kao i zbog zelje da do kraja ostene nepredvidiv ....

 

p.s. Naravno da je i problem sto zbog popularnosti serije vise vremena provodi na putovanjima nego kuci( Santa Feu) gde po njegovim recima jedino moze da pise ...

Edited by Geograf
Link to comment

Ne slazem se uopste ! PLIV mu je dosadio koliko i Tolkinu "Srednja zemlja" ... Realno napokon je stvario neki svet iz svoje maste o kojem prica cela planeta i koji pruza milion mogucnosti za razradu (o materijalnoj dobiti da ne pricam) , svi njegovi dosadasnji pokusaji(drugi svetovi , pretezno SFI ) jednostavno nisu priolazili pa je od njih brzo odustajao (zasitio se)... Znaci , ovo je njegovo epohalno delo po kome ce jednostavno pamtiti i on je toga itekako svestan ! Moje misljenje je  da  knjige kasne jer ne zeli da smandrlja na kraju , kao i zbog zelje da do kraja ostene nepredvidiv ....

 

p.s. Naravno da je i problem sto zbog popularnosti serije vise vremena provodi na putovanjima nego kuci( Santa Feu) gde po njegovim recima jedino moze da pise ...

 

Pa sad. Mnogo je ovde slobodnih zaključaka, ali i netačnosti.

 

Prvo, ne slažem se da je brzo odustajao od ranijih svetova, nego se ranije, jednostavno, fokusirao na priče, a u tim pričama se itekako vraćao u svoje svetove, najviše u Tufu (izlazilo i kod nas nešto, u nekom Alefu).

 

A ovo drugo mi nije jasno kako si na osnovu činjenice izvukao zaključak koji realno nema veze sa tom činjenicom. Istina je da mu je Song doneo planetarni uspeh i pretvorio ga u megazvezdu, ali to ne mora da znači da mu nije muka od toga i da se zasitio. Stvaralački nagon i inspiracija nemaju veze sa popularnošću dela. Mnogo puta smo videli da pisci preko kurca pišu nastavke i zaključke nečega što su već ispričali samo zato što to javnost traži.

 

A ne slažem se ni sa poređenjem sa Tolkinom. Tolkin je pre svega bio profesor, a Srednji Svet i sve oko njega mu je bila životna opsesija, jedna jedina. Martin je pre svega pisac, kreativan čovek ogromne mašte. Ja verujem da je njemu pakao da evo već 20 godina bude zarobljen u Vesterosu umesto da raširi krila i poleti.

 

Voleo bih da nisam u pravu. Voleo bih da samo nastavlja da bude oprezan i da poslednje dve knjige budu remek-dela i najbolja u serijalu.

Link to comment

Lepo je kad ti stvoriš sav taj svoj svet i uživaš u njemu i dograđuješ ga po svom nekom ritmu. Ali Tolkin nije bio izložen televiziji, internetu i, u krajnjem slučaju, money-making-izdavačima. Da je Tolkinu svaki dan pod prozorom bilo par hiljada ljudi, baš me zanima kakva bi mu bila reakcija nakon nekog vremena. GRRM - kad ga ugovor sa HBO ne veže za neko konkretno mesto - prosto beži i putuje po svetu. Koliko puta su mu ljudi pizdeli kad bi na blogu okačio tekst o utakmicama NFL na kojima je bio, o svojoj turi po Americi ili kad bi otišao negde drugde. Izdavači mu reizdaju stare knjige koje je pisao pre 30 godina, on piše kratke novele, jer zna da će se gladni ljudi mašiti bilo čega šta nosi njegovo ime. Ali za razliku od Dunk & Egg novela, ova recimo The Princess and the Queen deluje tako očigledno smandrljano, da ja tu prosto ne naslućujem njegovo uživanje u tom univerzumu. The Rogue Prince nisam još čitao, priznajem.

Link to comment

Pa sad. Mnogo je ovde slobodnih zaključaka, ali i netačnosti.

 

Prvo, ne slažem se da je brzo odustajao od ranijih svetova, nego se ranije, jednostavno, fokusirao na priče, a u tim pričama se itekako vraćao u svoje svetove, najviše u Tufu (izlazilo i kod nas nešto, u nekom Alefu).

 

A ovo drugo mi nije jasno kako si na osnovu činjenice izvukao zaključak koji realno nema veze sa tom činjenicom. Istina je da mu je Song doneo planetarni uspeh i pretvorio ga u megazvezdu, ali to ne mora da znači da mu nije muka od toga i da se zasitio. Stvaralački nagon i inspiracija nemaju veze sa popularnošću dela. Mnogo puta smo videli da pisci preko kurca pišu nastavke i zaključke nečega što su već ispričali samo zato što to javnost traži.

 

A ne slažem se ni sa poređenjem sa Tolkinom. Tolkin je pre svega bio profesor, a Srednji Svet i sve oko njega mu je bila životna opsesija, jedna jedina. Martin je pre svega pisac, kreativan čovek ogromne mašte. Ja verujem da je njemu pakao da evo već 20 godina bude zarobljen u Vesterosu umesto da raširi krila i poleti.

 

Voleo bih da nisam u pravu. Voleo bih da samo nastavlja da bude oprezan i da poslednje dve knjige budu remek-dela i najbolja u serijalu.

To je sve moja licna procena , kao sto ti smatras da se smorio zesce od sveta PLIV-a ... Svet PLIV-a je po meni tako dobro uradjen da u njega moze bez problema pakovati sta god mu se u tom trenutku ucini interesantnim (gde ga ponese nova inspiracija) ... Posebno sto ne mora da se drzi nekog odredjenog realnog vremena (moze beskonacno da ide u proslost)... CItajuci njegovu biografiju zakljucio sam da je dosta sujetan pisac i da mu je itekako stalo do popularnosti  , odnosno da olako napusta neke serijale koji se njemu svidjaju a nisu naisli na vecu zainteresovanost sire publike (kritike)... Moje misljenje je da je itekako okupiran svetom Pesme leda i vatre i da ce do kraja zivota sve vrteti oko toga ...

 

p.s. DIvlje karte su neki konglamerat raznih pisaca , koji i ne oduzima tako puno vremna ... odnosno on tu dodje vise kao neki kapiten™

Edited by Geograf
Link to comment

Pa sad. Mnogo je ovde slobodnih zaključaka, ali i netačnosti.

 

Prvo, ne slažem se da je brzo odustajao od ranijih svetova, nego se ranije, jednostavno, fokusirao na priče, a u tim pričama se itekako vraćao u svoje svetove, najviše u Tufu (izlazilo i kod nas nešto, u nekom Alefu).

 

A ovo drugo mi nije jasno kako si na osnovu činjenice izvukao zaključak koji realno nema veze sa tom činjenicom. Istina je da mu je Song doneo planetarni uspeh i pretvorio ga u megazvezdu, ali to ne mora da znači da mu nije muka od toga i da se zasitio. Stvaralački nagon i inspiracija nemaju veze sa popularnošću dela. Mnogo puta smo videli da pisci preko kurca pišu nastavke i zaključke nečega što su već ispričali samo zato što to javnost traži.

 

A ne slažem se ni sa poređenjem sa Tolkinom. Tolkin je pre svega bio profesor, a Srednji Svet i sve oko njega mu je bila životna opsesija, jedna jedina. Martin je pre svega pisac, kreativan čovek ogromne mašte. Ja verujem da je njemu pakao da evo već 20 godina bude zarobljen u Vesterosu umesto da raširi krila i poleti.

 

Voleo bih da nisam u pravu. Voleo bih da samo nastavlja da bude oprezan i da poslednje dve knjige budu remek-dela i najbolja u serijalu.

Проблем Дебелог је што је трговац и то лош. Цео живот  му је мањкало пара, крпио се и сад кад се нашао у фокусу покушава све то да наплати. Нема ту никакве засић3ености, он на свјој страници ваља фигурице. :isuse:

Link to comment
  • 3 weeks later...

Игра Престола је пунолетна данас.  Прва књига објављена пре тачно 18 година.

Link to comment

evo, poklonicu ti ja svih koliko pet-sest, ako nastavis da gledas ono nedelo pa da ga pljujemo.

 

(znam, znam, treba da procitam i svake godine spakujem da nosim na odmor, ali se uvek nesto zanimljivije nadje.)

Link to comment

evo, poklonicu ti ja svih koliko pet-sest, ako nastavis da gledas ono nedelo pa da ga pljujemo.

 

(znam, znam, treba da procitam i svake godine spakujem da nosim na odmor, ali se uvek nesto zanimljivije nadje.)

Ти то још ниси прочитала? :cry:

Link to comment

Ти то још ниси прочитала? :cry:

 

E, moj Vasiću. Ne znaš ti kroz šta sam ja sve prošao pokušavajući da je izvedem na pravi put. Godinama...Eeeee

Link to comment

E, moj Vasiću. Ne znaš ti kroz šta sam ja sve prošao pokušavajući da je izvedem na pravi put. Godinama...Eeeee

Аух...муке наше.

Link to comment

:D znala sam da vrebas. sta cu, kad sam od malih nogu usmeravana na krv, znoj i suze.

 

bas razmisljam danas citajuci ona sf i fantasy topik kako je vama svima super sto se tako zajednicki secate plave ptice i svih tih silnih fantazija. s kim cu ja o lunu kralju ponoci, hejziju i ostalima.

Link to comment

Lubo, ako stigneš da stučeš ove četiri sezone dok sledeća ne počne, svaka ti čast. Ali nemoj da očekuješ da budem u pljuvačkoj formi tamo negde 2019. kad ti budeš gledala S1.

Link to comment

sta ti je, pa moram i ja da budem bar malo in. odgledala sam prve dve sezone, cak mislim da sam nesto i komentarisala na onom nepoznavackom topiku.

a 2019. te bezecujem da gledamo ponovo lost.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...