Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

4 hours ago, Tihajeza said:

 

Već smo ovde govorili prilikom sličnog incidenta da se u Srbiji svi poslovi mogu dobiti preko veze, ali ne i kontrolor letenja- to kontroliše međunarodna organizacija.

Jer Nemcu, Francuzu, Englezu nije važno ako u Srbiji posao npr. dobije nepismeni službenik, nastavnik- budite nepismeni u svoja 4 zida, šta ih se tiče.

Ali ako treba da ti pošalje avion pun svojih državljana, koji neko ovde treba bezbedno da spusti na zemlju, biće mu itekako u interesu da na tom mestu ne sedi sns bot. Kontrolori letenja dobijaju nekakav međunarodni sertifikat od tela van Srbije (ne znam mu ime; uglavnom nije prepušteno sns-u svakako).

Kontrola letenja je mnogo više od samih kontrolora i svi ti drugi, na primer oni koji kupuju i održavaju tehniku na koju se kontrolori oslanjaju, se zapošljavaju preko veze. Cela agencija se sastoji od ljudi zaposlenih preko veze, ne samo preko SNS nego i preko svih koji su bili pre njih i svi ti ljudi su ostali tamo. I sami kontrolori su tu preko veze, pa ako neko ne uspe da dobije sertfikat daju mu nešto drugo da radi. Njih sve kontroliše eurocontrol tako da nemam briga, ali ne zapošljava se tamo na osnovu znanja ili potencijala. 

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Heaviside said:

Kontrola letenja je mnogo više od samih kontrolora i svi ti drugi, na primer oni koji kupuju i održavaju tehniku na koju se kontrolori oslanjaju, se zapošljavaju preko veze. Cela agencija se sastoji od ljudi zaposlenih preko veze, ne samo preko SNS nego i preko svih koji su bili pre njih i svi ti ljudi su ostali tamo. I sami kontrolori su tu preko veze, pa ako neko ne uspe da dobije sertfikat daju mu nešto drugo da radi. Njih sve kontroliše eurocontrol tako da nemam briga, ali ne zapošljava se tamo na osnovu znanja ili potencijala. 

Ok, treba veza da uđeš tamo, kapiram to, ali dugmiće na kontrolnoj tabli neće dati dunsteru.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Braća Strugacki said:

kako se dešavaju nesreće u zemljama u kojima nema sns-a?

Lepo. Kad se dese ne prikrivaju se

Link to comment
Just now, NevenMan said:

Lepo. Kad se dese ne prikrivaju se

Kako zamišljaš da će ovo da prikriju? Možda medijima u Srbiji, ali van kako?

Link to comment
1 hour ago, Zaboravan said:

Dobro™ 

Toranj treba da zna za svaki tip i model aviona koliko mu treba piste, da sazna koliko je opterećen, koja konfiguracija za trenutne meteo uslove i sl. 

Jbt neretko se dešava da avion i prilikom poletanja i sletanja pogreši u taxiranju na tornju je da to reši što efikasnije.

Ladno je kontrolor trebao da nakon potvrde pilota zna gde je i koliko ima piste kaže: Ja znam bolje, aj nazad. 

O&O

Da jer mu je to posao.Da postupa po tačno utvrđenim procedurama i pridržava se DPs.Jer jelte u pitanju su životi putnika.Po zadatim DPs kao što se i vidi rezulat je bio kontakt letelice sa signalnom preprekom.Bez potrebe letelica dovedena na minimalni zalet i uzlet jer jelte pilot rekao da može :isuse:

  • +1 1
Link to comment
20 minutes ago, dragance said:

Kako zamišljaš da će ovo da prikriju? Možda medijima u Srbiji, ali van kako?

Onako kako samo SNS zna , sad kad se desilo, ne javlja se nigde

cim se priberu krenuce ko je kriv: francuzi kojima je djilas dao ugovor, grcki piloti koji su leteli, kontrolor leta koji je glasao za Milosa Francuza, ovo je direktan udar na Vucica …kome je jos bitan zvanican izvestaj istrage kad spinovi krenu…

jbt kao da nista zivili u Vucicevoj Srbiji zadnih deset godina pa vam se treba nacrtati sta se desava.

Edited by NevenMan
  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Caligula said:

 

Pa jeste bio ispravan nego je Buba pitala da li je leteo pocepan - a jeste i to ne pet minuta. Ne znam zasto su kruzili sat vremena. Ja bih uginuo

Kruzio da upravo ne bi "uginuli".Standardna procedura smanjivanja težine i kontrolnog naleta radi vizuelnog utvrđivanja da je stajni trap ispravan,za sletanje.

 

A i ne može avion tek tako da se "okrene" i sleti.

  • +1 5
Link to comment
1 hour ago, Baldrick S. said:

 

Ne znam, mora da se ispoštuje predsednikovo hvaljenje, glupo da u istom danu hvali i desi se sranje. On kao da priziva (datum, vreme)

 

Screenshot_20240219_133141.thumb.jpg.9e9e0a68a8ffcebdd3d9c6dda4995169.jpg

 

Svakih deset sekundi negde padne jedan avion.

Tako je svuda u svetu, raziđi se.

 

Ili, što bi rekao Dejo S. na letu za Zagreb: 'Nije čovjek tica, zlatilo se auto'

  • Haha 4
  • Hvala 1
Link to comment
17 minutes ago, NevenMan said:

Onako kako samo SNS zna , sad kad se desilo, ne javlja se nigde

cim se priberu krenuce ko je kriv: francuzi kojima je djilas dao ugovor, grcki piloti koji su leteli, kontrolor leta koji je glasao za Milosa Francuza, ovo je direktan udar na Vucica …kome je jos bitan zvanican izvestaj istrage kad spinovi krenu…

jbt kao da nista zivili u Vucicevoj Srbiji zadnih deset godina pa vam se treba nacrtati sta se desava.

Pitao sam te za prikrivanje van Srbije, što neće moći. A oni koji lete znaju da čitaju vesti sa interneta van Srbije.

Link to comment
3 hours ago, Eleniko said:

uostalom ovo sinoć ti je dokaz da svaki avion mora da poleće sa najdalje tačke za taj tip aviona.

 

Nece da moze - zbog £££

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, April said:

Što bi reko drug Džemo Bijedić, možel bona jedan krug

“Bola (mostarski)/bolan”. “Bona” je za žensko, što Džemin pilot nije bio.

  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, dragance said:

Pitao sam te za prikrivanje van Srbije, što neće moći. A oni koji lete znaju da čitaju vesti sa interneta van Srbije.

Ne interesuje me za te sto lete vec za ove sto glasaju

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...