Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

Depresivni poluslepi poremeceni pilot koji je prozivljavao najlepse dane svog mladog i zdravog zivota, sa lepom zenom i detetom na putu.

 

Makes sense.

 

u daily maily je u nekom momentu bio i  gej. 

Link to comment

Depresivni poluslepi poremeceni pilot koji je prozivljavao najlepse dane svog mladog i zdravog zivota, sa lepom zenom i detetom na putu.

 

Makes sense.

 

E, ali sačuvaj bože da francuski tužilac slučajno izađe na presicu, uz ljudsku dozu uzdržanosti saopšti da na osnovu prvih nalaza njegovo tužilaštvo usmerava istražne radnje u pravcu kopilota i ljubazno zamoli medije da imaju obzira i ne špekulišu dok istražni tim malo ne uznapreduje sa nalazima. To je tako passe. Mnogo je bolja varijanta da izađe i zaurla: "Nije nesreća, ponavljam nije nesreća, kopilot je namerno ubio ljude!" a racio za takav pinkovski nastup da mu bude u tome što su informacije iz istražnog tima i onako curele na sve strane i mediji bi svejedno orgijali poput pavijana u teranju, pa stoga nema razloga da njegov javni nastup bude iole uzdržan. 

Link to comment

Sad Shvabovi potvrđuju suicidal tendencies yahren syne. Najebala pilotska profesija. A i psihološka.

 

to nemacki tuzilac? onda verovatno nije besmislica. pa super...

Link to comment

to nemacki tuzilac?

ja. German prosecutor Christoph Kumpa. Kumpa rekoa suicidical.

Gets worse, glede bolovanja:

"In the following period, and until recently, further doctor's visits took place, resulting in sick notes without any suicidal tendencies or aggression against others being recorded."

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

odsustvo kamera najviše odgovara sindikatima pilota, pa onda avio-kompanijama. proizvođače boli uvo, oni će to ugraditi i naplatiti.

 

treba shvatiti dinamiku avio-prevoznika i njihove odgovore na nesreće - novac se ulaže u bezbednost a ne u naknadnu forenziku.

 

ma kakvi sindikati, kakvi bakraci... koga boli qrac sta neki pilot ili njegov sindikat misli kada je svaki voz/autobus/metro/whatever potpuno pokriven kamerama.

pa prosecnog Britanca (BA piloti included) snime najmanje 300 puta na dan.

 

a sto se proizvodjaca aviona tice, nisam bas siguran da bi voleli da gledaju snimak kako avion pada zbog nekog kvara (a ne zbog greske/namere pilota). 

Link to comment

samo mali info o takozvanim doznakama o bolovanju tj odustvu sa posla.

 

ne znam kako to funkcionise u srbiji jer nikad tu nisam radila ali u fr ili nemackoj vam lekar/zubar licno predaje 2 kopije doznaka u ruke od cega:

- jednu saljete na posao kao opravdanje za odsustvo

- drugu saljete svom zdravstvenom osiguranju

 

ili obe zadrzite za sebe i niko ne zna da je trebalo da odsustvujete sa posla....

Link to comment

Ima sick notes i sick notes, o nekima se po službenoj dužnosti nikad nije moralo obavještavat poslodavca, o nekima uvijek je. Ovisi o utjecaju na okruženje.

Link to comment

Meni je samo potpuno bizarna sva ta prica o tome da li je imao sick notes i od cega, s jedne strane to je no-no da se prica o necijem zdravstvenom kartonu, a s druge ako se ta zabrana i skine u cilju prava javnosti na informaciju, onda valjda mora da se kaze i sta je medicinsko stanje. Ovako imao je sick notes, necemo da vam kazemo od cega, ali nije ni depresija ni problemi sa vidom, ali recicemo vam da su bile od neuropsihijatra (uz izvinjenje ako sam pomesala izjave od strane istrage sa cistim konstrukcijama koje jedna medijska kuca preuzima od druge, potpuno su se zaplele).

Link to comment

u nemackoj vam lekar/zubar licno predaje 2 kopije doznaka u ruke od cega:

- jednu saljete na posao kao opravdanje za odsustvo

- drugu saljete svom zdravstvenom osiguranju

 

ili obe zadrzite za sebe i niko ne zna da je trebalo da odsustvujete sa posla....

o da

 

bwt onako laički, ako je sve to tačno ne bih ja rekla da je to bila puka depresija

 

a inače isto laički me čudi malo kako je sve to prošlo pošto znam za slučaj čoveka koji je želeo da postane pilot no nije mogao nikako jer je u nekom ranijem trenutku života lomio nogu, pa je onda postao kontrolor leta

doduše to je bilo davno, možda su bila prosto druga vremena

Link to comment

Aaaand... another turn for the worse. Ispalo je da je LH bila obaviještena o njegovoj depresivnoj epizodi prije njegovog treningšula u kompaniji. Prešli su preko toga.

That's now looking like a mistake no one will ever want to make again.

Link to comment

naplaćaće se odštete...

uuupravo...

iii to zato što su čovjeku koji im je priznao da je patio od depresije dopustili da postane pilot jetlinera jer je on izjavio, a psihić potvrdio da ga je prošlo...

Ne treba imati full stack u glavi da se skuži kamo to vodi, i to u baš u svakom slučaju osim ako se ispostavi da je neki gremlin ušetao u kokpit, žvajznuo Andreasa tavom, okrenuo točkić i flipao svičić.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
  • אַף אֶחָד locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...