Jump to content
IGNORED

Uhvacen lopov, sta dalje?


Аврам Гојић

Recommended Posts

iz svega što je ovde rečeno, provala u stan treba da se kvalifikuje kao pokušaj samoubistva i provalnik odmah da se stavi pod suicide watch.

Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    158

  • kim_philby

    135

  • Turnbull

    106

  • Caligula

    85

Slucajno sam ovo video (IL ne radi najbolje ako se novi post pojavi za vreme pisanja posta) - apsolutno zasluzujes to, posebno ti - najvise od svih ostalih. Ko je pre par stranica satro kritikovao kima filbija da "mu je vise stalo do dzankija nego do dece"?
uopste nisam imao nijedan tvoj post u vidu, nego sam se nadgornjavao sa Kaubojem, i to bez neke zle namere. na Deponiji smo, pobogu.ovo za NRA nisam ispratio, niti za wifebeatere, procitao sam tvoj argument o drzavi i pravu gradjana na samoodbranu i mislim da je to nesto sa cim se moze polemisati bez uvodjenja odvratnog NRA lobija u pricu jer to dovodi do zle krvi.uopste ne znam zasto se sad na mene ljutis, stavi brate na IL ako hoces ali ne vidim zasto bi. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Da te qvotujem? :D
Najsmesnije od svega je sto Syme, kim, Vasa i ostalo salonsko-progresivno drustvo nama ovde prodaju nesto sto je poznato barem od kasnih 60-tij. Jos kad je Norman Mailer, korisni idiot, doprineo oslobadjanju onog zlikovca Gilmorea sa robije, a ovaj odmah ubio cim je pusten. Nisu naucili lekciju, a i ovde ojkaju sa rukama cvrsto priljubljenim na usi. Zato sakloni boze da se opet zaigra kozjaracko kolo sa takvima po balkanu, opet bi sve isto bilo...Pu pu. Edited by Indy
Link to comment
pa ja to upravo pisem sve vreme. niste valjda mislili da zagovaram ubijanje ljudi tek tako? mene je sramota od samog sebe na sta lici ovo sto pisem - ne radi se o tome da treba ubiti svakog provalnika nego treba razumeti da je prekomerna odbrana vrlo nesrecan mehanizam za ovakve situacije. jedino sto sustinski branim je da stan - mesto gde zivis sa svojom porodicom - mora da bude zasticen na najradikalniji nacin i da za to treba pisati i drugacije zakone.zato mislim da provala u stan treba da se izmedju ostalog tretira kao pokusaj ubistva, jer ona to u sustini jeste, jer sve i da je provalnik nenaoruzan, postoji verovatnoca fatalnog ishoda od srcanog udara ili neke slicne forme reakcije na iznenadni stres i strah. sta se desava kada provalnik ukrade vazu a domacin umre od infarkta dan kasnije? ovaj ce dobiti 45 dana robije?
U bre, koje rešenje. Mogu zamisliti dalje rasprave šta je sve provala
Link to comment
iz svega što je ovde rečeno, provala u stan treba da se kvalifikuje kao pokušaj samoubistva i provalnik odmah da se stavi pod suicide watch.
:lolol:
Link to comment
Najsmesnije od svega je sto Syme, kim, Vasa i ostalo salonsko-progresivno drustvo nama ovde prodaju nesto sto je poznato barem od kasnih 60-tij. Jos kad je Norman Mailer, korisni idiot, doprineo oslobadjanju onog zlikovca Gilmorea sa robije, a ovaj odmah ubio cim je pusten. Nisu naucili lekciju, a i ovde ojkaju sa rukama cvrsto priljubljenim na usi. Zato sakloni boze da se opet zaigra kozjaracko kolo sa takvima po balkanu, opet bi sve isto bilo...Pu pu.
Jebote, stavio si pola foruma na ignore, i prebacuješ drugima da drže ruke na ušima? Anbilivabl. Edited by Syme
Link to comment
Najsmesnije od svega je sto Syme, kim, Vasa i ostalo salonsko-progresivno drustvo nama ovde prodaju nesto sto je poznato barem od kasnih 60-tij. Jos kad je Norman Mailer, korisni idiot, doprineo oslobadjanju onog zlikovca Gilmorea sa robije, a ovaj odmah ubio cim je pusten. Nisu naucili lekciju, a i ovde ojkaju sa rukama cvrsto priljubljenim na usi. Zato sakloni boze da se opet zaigra kozjaracko kolo sa takvima po balkanu, opet bi sve isto bilo...Pu pu.
da, odrasli smo pod staklenim zvonom u udobnoj suburbiji, pojma mi nemamo ni o cemu.ah, vidim i nastavak istrage komunista, pa ovo je smejurija :lolol: Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
normalan sud bi je oslobodio ukoliko bi procenio da zena nije imala druge socioekonomske mogucnosti da se oslobodi muza nasilnika, i da je postojala realna pretnja po njen zivot.nije sudjenje program, ubacis parametre i izadje rezultat.
Naravno da nije, ali, žena je zaista ubila muža, karatistu, na spavanju, posle 10-ak godina maltretiranja, i nje i dece. Tu noć je izbacio decu, bosu, napolje zbog neke gluposti u sred januara, i nju pretukao na mrtvo ime. Ako se dobro sećam svega.Ali, zna gag, zna i svako ko se bavi pravom, da se ovo što je Sašo uradio, najčešće završava osudom Saše. Čak i da ne ide u zatvor, ako bude osuđen, porodica ubijenog će imati pravo na veoma visoku odštetu.Ja jednostavno mislim da to sve nije fer prema nekome kao Sašo.
Link to comment

cekajte, jel pricate o onoj zeni iz dokumentarca B92 iz 2005 o zenama u srpskim zatvorima sto je ubila muza na spavanju nakon sto je maltretirao zilion godina? odakle vam to da je ona oslobodjena, ta zena je dobila nekih 10 godina ako se dobro secam i cak je tadic odbio da je pomiluje prvi put kada je bila na spisku.

Edited by gazza1
Link to comment
Zapravo, nisi pažljivo čitao. Moj post je odgovor na ovaj Lančin post:Hajde sad pročitaj još jednom, ali sa razumevanjem.
ok, zašto bi socijalni bekgraund ovde bio tema?malograđani naspram morloka iz slamova dok bogatuni spavaju mirnim snom - realno ne smatram da je čovek u kući koja se obija dužan da u trenutku sukoba o tome uopšte vodi računa niti bi sistem u domenu o kojem prčamo trebalo da bude podešen po tim linijama.
Link to comment
normalan sud bi je oslobodio ukoliko bi procenio da zena nije imala druge socioekonomske mogucnosti da se oslobodi muza nasilnika, i da je postojala realna pretnja po njen zivot.nije sudjenje program, ubacis parametre i izadje rezultat.
nema suda koji je ne bi osudio. osim ukoliko se ne bi konstatovala neuracunljivost a tada bi bila izrecena neka druga mera. mogla je da pozove policiju ili centar za socijalni rad ili sigurnu kucu. sve te institucije postoje kako se ljudi ne bi gusili jastucima na spavanju.ja nju razumem ali s pozicije tzv. zakona stvar je jasana.
Link to comment

Gledajući kako adrenalin i spremnost na fajt skaču po ovim teroetskim raspravama na forumu, baš me zanima kako bi ljudi reagovali u prvom licu u takvoj situaciji.Generalno bih pravio razliku čim su u slučaj upetljana vatrena oružija. Ako imam vatreno oružije kući i čujem da neko petlja oko brave, sačekam ga u hodniku i saspem olovo u njega - to je čisto ubistvo, u takvim slučajevima nema pogovora. Imao sam vatreno oružije, imao sam "upper ground", bio sam spreman, svesno sam ga sačekao u hodniku. Imao sam i druga rešenja u takvoj situaciji - mogao sam da ga upozorim da ću pucati, mogao sam da pucam u vazduh itd. Takvu blanko dozvolu za odstrel ne bi niko smeo da dobije.Ali to je slučaj na samom kraju tog nekog spektruma i na njega ne mogu da primenim isto pravilo kao u ovom konkretnom slučaju gde je provalnik već bio unutra, gde nije bilo vatrenog oružija, gde su se u momentu porvali i iz te borbe prsa o prsa je prvi (ili jedini) ustao stanar.

Edited by Razzmatazz
Link to comment
Gledajući kako adrenalin i spremnost na fajt skaču po ovim teroetskim raspravama na forumu, baš me zanima kako bi ljudi reagovali u prvom licu u takvoj situaciji.
pa da, vasa bi shotgunom provalniku razneo vugla u mleveno meso, ali jbga, forum.
Link to comment
ok, zašto bi socijalni bekgraund ovde bio tema?malograđani naspram morloka iz slamova dok bogatuni spavaju mirnim snom - realno ne smatram da je čovek u kući koja se obija dužan da u trenutku sukoba o tome uopšte vodi računa niti bi sistem u domenu o kojem prčamo trebalo da bude podešen po tim linijama.
Smatraj šta hoćeš, ali mi nemoj, na osnovu loše pročitanog posta, opetovano spočitavati da pravdam krađu kao metod bottom-up egalitarizacije, okej? Edited by Syme
Link to comment

samo osoba sa rigoroznom taktickom obukom zna kako bi reagovala u takvoj situaciji, ostali nagadjaju.@syme, ne vredi, fokus rasprave prelazi na komuniste koji zele da uzmu imovinu burzujima

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...