Jump to content
IGNORED

Uhvacen lopov, sta dalje?


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    158

  • kim_philby

    135

  • Turnbull

    106

  • Caligula

    85

Covek ima pravo da upotrebi sve sto mu bude pod rukom da zastiti sebe i porodicu. Pa cak i jebenu kucu. Znam da se komunisti sa foruma gnusaju toga al ima tu jos neceg sem materijalne dobiti. Neko je to stvarao, nekom to znaci ceo zivot. Da nije tako ne bi non stop imali izvestaje o babama i dedama koje nece da napuste svoju kucu ni po koju cenu. Uostalom Kosovo je odma tu iza ugla.Zato drzava ogranicava vrstu oruzja koju mozes imati. Kad je drzava bezbedna, kad kriminal nije nasilan, moze se zabraniti vatreno oruzje. Zapravo to je i najbolje resenje. Najsigurnije drzave su upravo one gde ni policija ne nosi pistolje. Ali da bi se to postiglo moraju dzankiji da se sklone sa ulice i da se drzava zbrine o njima (kao u Norveskoj npr). Moraju siromasni da imaju dobru potporu da ne bi iz ocajanja krali. Moraju razlike u zaradama da budu podnosljive. Mora korupcija da bude niska. Tada ni kazne ne moraju biti velike, jer razloga za kriminal ce biti mnogo manje.U sadasnjoj ludoj Srbiji sa korumpiranim i krimogenizovanim sudstvom i policijom, sa pravom jaceg, mi treba da smo sreci sto situacija nije eskalirala. Cim razlike u platama krenu da rastu eskalirace jer svi ostali sastojci su tu. A onda nek nam je bog (ili logika, ko u sta veruje) u pomoci.

Link to comment

Pominjanje NRA je stvarno bilo težak bezobrazluk. Znači, ako smatraš da treba promovisati sport neko ti može učitati da su to nacistički argumenti jer je Hitler takođe cenio sport?

Link to comment
Cisto ideologiziranje!
dočim tvoja salobodna teza da država ovde ima pozadinski program i ne da čestitom čoveku da se brani u svome domu nije ideologiziranje?
Link to comment

Svašta, kao da mi pričamo ovde da li treba ili ne poštovati zakon. Naravno da treba. Sve vreme mi™ sa ove strane tvrdimo da zakon treba menjati u smislu davanja većih prava onima koji se brane od provalništva. I tu nema nikakve civilizacijske skale šta je civilizovanije, a šta ne. Inače bi se moglo pomisliti da je Srbija civilizovanija zemlja od nekih američkih država (a bome i od nekih EU država).

Link to comment

Moje mišljenje je da je sam upad u kuću akt nasilja i to jedan od groznijih. Potcenjujete užasan osećaj i strah koji ljude tom prilikom obuzima.

Link to comment
Pominjanje NRA je stvarno bilo težak bezobrazluk. Znači, ako smatraš da treba promovisati sport neko ti može učitati da su to nacistički argumenti jer je Hitler takođe cenio sport?
Neverovatno, ali upravo sam hteo identicnu stvar da napisem. Ja sam potpuno bez veze zalutao na ovaj topik, i zavrsio sa nekoliko mucaka razbijenih u facu, drskih uvreda, tj., samo zato sto se zalazem za ono sto je, recimo, trenutno vazeci zakon u meni susednoj drzavi Juzna Australija.
Home invasionIn the case of a home invasion (that is, a serious criminal trespass in a place of residence), acting for a defensive purpose or to defend property can be complete defence to an offence, including murder, even if the defendant's conduct was not reasonably proportionate to the perceived threat [s15C Criminal Law Consolidation Act 1935 ]. This section is not available if the victim was an on-duty police officer, or if the defendant was themselves engaged in criminal activity that might have given rise to the threat, or if the defendant was affected by drugs (unless involuntarily taken, or prescribed or over-the-counter and used appropriately).
Link to comment

Zaista, bilo bi lepo da neko od stručnijih objasni kako su ovako "varvarski" zakoni primenjivi i prihvatljivi u zemljama na koje se često ugledamo kao dobar primer uređenosti i funcionalnosti...

Link to comment
Neverovatno, ali upravo sam hteo identicnu stvar da napisem. Ja sam potpuno bez veze zalutao na ovaj topik, i zavrsio sa nekoliko mucaka razbijenih u facu, drskih uvreda, tj., samo zato sto se zalazem za ono sto je, recimo, trenutno vazeci zakon u meni susednoj drzavi Juzna Australija.
Necivilizirani Australci :DElem, kad su se već vukle sulude paralele sa psima i, još "suludija", svađom u javnom prevozu - nešto mi se čini da ako slabija zemlja upadne na posed recimo vojno pet puta jače zemlje ova druga ima pravo da joj uništi apsolutno kompletno ljudstvo i tehniku na svojoj teritoriji (a bogami i na teritoriji napadača u određenoj meri i u određenim okolnostima) sve dok ova ne "legne na zemlju" i počne da moli za milost/mir (ili dok neko nije zarobljen i jasno i otvoreno se predao). Doduše, ko zna, možda su ovi došli samo da rašrafe pograničnu fabriku i odnesu je kući, nemojmo podlegati malograđanskim pogledima... Edited by MancMellow
Link to comment

@wallObjasnio je kim filby, to je zato sto smo klajnbergeri (malogradjani).Ja ne kapiram da vi ne kapirate koliko je njegovo pisanje uvredljivo ne za mene, vec za svakog normalnog.Jos dolazi Mau da mu nesto aminuje (barem ona ima intelektualne sposobnosti da desifruje njegove zavijene uvrede).Bio bih do groba zahvalan da mi se nalog zatvori na ovom forumu.

Edited by Indy
Link to comment

^^^ oziji su dakle postavili pravo zaštite svojine (pored zaštite života) kao preče od principa proporcionalnosti odbrambene mere prema pretnji, u slučaju "kućne invazije".prepišimo, kažem ja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...