Jump to content
IGNORED

Tenis radi tenisa


harper

Recommended Posts

  • Replies 720
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper

    147

  • Afterburner

    76

  • freakns

    42

  • anantaram

    36

Koliko je ovo jezivo vidi se tek kad se ovako stavi u perspektivu. Ko zna koliko je talenata u ovoj zemlji propalo zbog ovakvih majmuna kakav je ovaj politicar koji citavu zivotnu i profesionalnu karijeru provode lizuci dupe "vecima" od sebe i bahateci se nad "manjima" od sebe. I posle neko dodje da prdi o placanju poreza u Monte Karlu. Ako ni zbog cega drugog treba napraviti tu jebenu tenisku akademiju samo zbog toga da ovakvi mulci ne bi odlucivali o nekim drugim talentima koji ce doci u buducnosti, pa makar se Djokovici od nje obogatili kao Bil Gejts licno. Kad smo vec kod Djokovica, onom paceniku Srdjanu treba prilepiti samar da mu usi zvone godinama zato sto je proganjao Viskovica. Cenim da mu sad ne treba posto mu je Novak doneo pare. A i ne moze Visko verovatno da dodje na red od istih ovakvih politicara koji se sad guze oko Novaka a ignorisali su ga kad su mu najvise bili potrebni. Neki ljudi stvarno nemaju obraza da zapamte ono sto treba da zapamte.
Link to comment

meni nejasno to s podrškom države, akademijama i slično. pravi talenti će uspeti one way or another. svaki put kad neki sportista osvoji nešto veliko, kreću priče kako treba posebna pažnja i pare da se sliju u taj sport.hoću reći sama ta pomisao da nam samo fale neke akademije da zaposednemo atp listu, mi je potpuno iracionalna.

Link to comment
meni nejasno to s podrškom države, akademijama i slično. pravi talenti će uspeti one way or another. svaki put kad neki sportista osvoji nešto veliko, kreću priče kako treba posebna pažnja i pare da se sliju u taj sport.hoću reći sama ta pomisao da nam samo fale neke akademije da zaposednemo atp listu, mi je potpuno iracionalna.
pa necemo, ali povecava se sansa. na kraju krajeva, uopste nije bitno da li ce neko od njih biti prvi ili stoti, bitno je da se deci obezbede pristojni uslovi za treniranje, da ne bi koristili bazene umesto teniskih terena.
Link to comment
meni nejasno to s podrškom države, akademijama i slično. pravi talenti će uspeti one way or another. svaki put kad neki sportista osvoji nešto veliko, kreću priče kako treba posebna pažnja i pare da se sliju u taj sport.hoću reći sama ta pomisao da nam samo fale neke akademije da zaposednemo atp listu, mi je potpuno iracionalna.
nikako nisi u pravu. radi se o verovatnoci. broj talentovanih mladih igraca u nekom sportu u zemlji je fiksna kategorija(u nasoj zemlji je, obzirom na broj stanovnika, taj procenat veoma veliki. uvek pomislim, kad neko nas zablista u svetu, kako to da npr bugari, albanci, norvezani, englezi ne postignu takav uspeh... jednostavno talentovana smo nacija za sport), ako se u to unese promenjiva 'pare', verovatnoca da cemo imati vise vrhunskih sportista je veca, nego ako se ne unese promenjiva 'pare'. mozda bi djokovic uspeo u svakom slucaju jer je vanserijski talenat, ali nije stvar i poenta u njemu, nego u onim 'osrednjim' talentima koji propadaju. Edited by Boza_zvani_Pub
Link to comment
meni nejasno to s podrškom države, akademijama i slično. pravi talenti će uspeti one way or another. svaki put kad neki sportista osvoji nešto veliko, kreću priče kako treba posebna pažnja i pare da se sliju u taj sport.hoću reći sama ta pomisao da nam samo fale neke akademije da zaposednemo atp listu, mi je potpuno iracionalna.
Nece. Mi cenimo da hoce po onima koji su uspeli a uopste ne znamo nista o onima koji nisu pa mislimo da se to uvek desi. Drzava, naravno, ne treba da baca pare na sportiste i klubove vec na sportsku infrastrukturu, jer kad bi dala pare za tu infrastrukturu ne bi ni bilo potrebe da finansira sportiste ili im se "oduzuje" deleci im stanove, ordenje ili neke druge gluposti. I onda ne bi ni bilo te price o tome zasto nije drzava pomogla ovog ili onog sportistu. Sport je velika sansa za mlade ljude, na stranu sto je cesto i veoma jaka industrijska grana i u njega zaista treba ulagati. Ali na pravi nacin. Da se to ulaganje ne vraca visestruko valjda ne bi bas svaka drzava na koju pokusavamo da se ugledamo, od Australije do SAD, preko svih zapadnoevropskih zemalja sistematski i priljezno ulagala u svoju sportsku infrastrukturu.Uzgred, na samom vrhu u svakom sportu je uvek tesno i nema mesta za mnogo ljudi. Nama ta, recimo, teniska akademija ne treba da stancujemo najbolje tenisere na svetu vec da bismo imali mehanizam koji daje sansu talentovanim mladim ljudima da realizuju svoj potencijal onoliko koliko su spremni da uloze u sebe. Isto vazi i za bazene, atletske stadione, sportske hale, teretane i druge stvari. U svakom slucaju za drzavu je pametnije to da radi nego da valja heroin <_< , a i to smo cak imali priliku da vidimo kod nas.
Link to comment

harpere sve je to lepo kako ti kazes, ali to je tek neki dodatak, doduse veliki, pa mi ne mozemo ni autoput da napravimo.Mogu samo da zamislim kako bi to islo u drzavi Srbiji. srbija

Edited by bergasa19
Link to comment
harpere sve je to lepo kako ti kazes, ali to je tek neki dodatak, doduse veliki, pa mi ne mozemo ni autoput da napravimo.Mogu samo da zamislim kako bi to islo u drzavi Srbiji.
Pa, jebi ga, ako ne mislimo da moze bolje onda da svi legnemo i umremo. I to je neko resenje. Znam ja gde zivimo ali se nadam da necemo tako ziveti doveka.
Link to comment
sto jes jest nada umire poslednja .Dodao sam jedan tekst pa ga ako ti nije tesko procitaj.
Nije mi tesko samo reci gde si ga dodao.
Link to comment
post 427 srbija
Vidi, ja sam malo priglup. Sta je to "srbija? Topik? Ako je topik na kojem podforumu je?edit: skontaoedit na edit: a da ti ipak bacis link :D Edited by harper lee
Link to comment

samo sam pokusao da se nadovezem na tvoj post gde kazes sta je zadatak drzave.u pravu si sa ove da kazemo opste slike drzave, pa sam pokusao da te vratim u realnost.bilo je off topik pa ti se izvinjavam.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...