Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

provalila sam da mi se razvila nekakva gastro-intestinalna reakcija na ova palamudjenja. ozbiljna sam! ladno mi krene kiselina oko jednjaka kad citam ovako nesto.pa ti ove da stavis na ozbiljno trziste rada ne bi preziveli dve sekunde!

Link to comment
  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

ovaj, gresis. ovo je blog vise srednje klase i vataca zjala.
nego, kako nije klasni momenat? pogledaj te ljude cak i ako nisu svesni ovo je toga ovo je potpuno jedan malogradjanski sentiment koji zivi odvojeno socijalnog okruzenja u kom se nalazi osim kada treba da prospe jed spram onih koji ga ometaju u nesputanom zuisansu. ovo mu dodje kao definicija ideologije.
uf bre, baš je to problem koji me sprečava da na ovo gledam iz nekakve klasne vizure, nit je malograđanski sentiment rezervisan za neku navodnu novonastalu srednju klasu mladih japija, dočim je valjda proletarijat zadojen svetlim idealima, niti su oni odvojeni od okruženja. naprotiv, to što su duboko uronjeni(pun intended) u naše okruženje, stvara taj egzistencijalni frust koji oni pokušavaju da maskiraju praveći nekakvu iluziju good life-a, jal pijući mojitose, mlatarajući CV-jevima nakićenim fensi zanimanjima koja kriju obične korporativne ili stranačke prašinare, jal šireći online optimizam. dobro si rekao na početku, to je njihov virutelni način da se izdvoje od svakodnevice plebsa, ali su s njom duboko uvezani, i od nje ne mogu pobeći. ta pučina su njihove komšije, kolege s posla, prijatelji i poznanici, familija. otuda i tolika histerija kada ih neko podseti na to.nekakvu klasnu alijenaciju u srpskom društvu ja pre vidim u top političarima i tajkunima, oni su u pravom smislu odvojeni od realnosti opšte populacije, i fizički u svojim de lux kancelarijama i vilama, i po načinu na koji percepiraju one ispod njih. ovi sitni PRoidi koji pokušavaju da seksigradizuju svoje živote su jednostavno patetični. Edited by Gonzo
Link to comment
Ko zna, ti sto "umeju da se snadju" su cudo 1.
+1koliko vidim, idejni tvorci ove oaze srece (:puke:) su uglavnom neki profi prodavci magle, marketing, PR, a tu su i amateri iz iste branse (stok fotograf :D)svugde toga ima, al su mi ovi nasi nekako prejadni trudeci se iz pete da po lajfstajlu pariraju kolegama iz tog zapada.mosh misliti, zenska radi 60 sati nedeljno i onda ode na spa vikend...koji je kosta pola njene srpske plate :isuse:
Link to comment
+1koliko vidim, idejni tvorci ove oaze srece (:puke:) su uglavnom neki profi prodavci magle, marketing, PR, a tu su i amateri iz iste branse (stok fotograf :D)svugde toga ima, al su mi ovi nasi nekako prejadni trudeci se iz pete da po lajfstajlu pariraju kolegama iz tog zapada.mosh misliti, zenska radi 60 sati nedeljno i onda ode na spa vikend...koji je kosta pola njene srpske plate :isuse:
jap, rijetko je sta odurnije od nadmenosti self mejd menova oba pola u doba ekonomske krize, narocito ako ih zaposli tata ili stranka (sto ne znam da li je ovdje slucaj).imam u bliskom okruzenju par slucajeva sa stanom od tate i poslom preko mame, ostri su na jeziku u picku materinu kad treba pricati od 20% neradnika tj nezaposlenih (jer da su htjeli da rade, mogli su -_- )ali treba imati u vidu i da je ulazak u projekte kao sto je ovaj veseli jako jeftin i lak, pokusaja je mali milion, a rijetki urade nesto i opstanu dugorocno.nekidan uymem da slusam neki americki podkast, i kaze voditelj, do juce sam jedva sastavljao kraj sa krajem, sad mi je bas lijepo krenulo. dodje mu gost, komicar, kaze isto to. u britaniji imamo milion tv serija o marginalcima. pa jebatga, gledajuc javnu i medijsku sferu, ispada da je najveci blam nemati posao i pare bas u srbiji, koja grca u krizi vec 20 g, sa kratkim predahom. Edited by morgana
Link to comment
al su mi ovi nasi nekako prejadni trudeci se iz pete da po lajfstajlu pariraju kolegama iz tog zapada.mosh misliti, zenska radi 60 sati nedeljno i onda ode na spa vikend...koji je kosta pola njene srpske plate
to je to. još jedan razlog što oni nisu klasa, jesu prihodi, oni možda jesu nešto veći od proseka(mada je i to upitno, naročito za ovog freelancera) ali nikako nisu toliki da bi ih odvojili od većine, a još manje priuštili nekakav glamur.to što će oni zadnji cvonjak iscediti ne bi li si priuštili nešto od tih znakova glamura, čini ih elitom samo u njihovom fanatasy world-u, nikako u realnosti. pa jbt, ne viđamo li to već odavno međ ovdašnjim selebritijima, izvrni nekakav ovdašnji glam koktel naopačke i nećeš naći efektive ko ni pola plate nekog zapadnjačkog šljakera, al će se zato skupiti 'rpa fejk krpica, taški i cipela. nema tu nikakve realne društvene nadmoći, to je isti jad i beda, ne bi džaba stavili reč forsiranje u naslov da su stvarno uspeli™ u životu. pa realno, ako je taj stock fotograf nekakav odrođeni srednjostalež, pa onda treba i gomilu ovdašnjih forumaša da proglasimo trulom buržoazijom.imitation of life drugari. Edited by Gonzo
Link to comment
to je to. još jedan razlog što oni nisu klasa, jesu prihodi, oni možda jesu nešto veći od proseka(mada je i to upitno, naročito za ovog freelancera) ali nikako nisu toliki da bi ih odvojili od većine, a još manje priuštili nekakav glamur.to što će oni zadnji cvonjak iscediti ne bi li si priuštili nešto od tih znakova glamura, čini ih elitom samo u njihovom fanatasy world-u, nikako u realnosti. pa jbt, ne viđamo li to već odavno međ ovdašnjim selebritijima, izvrni nekakav ovdašnji glam koktel naopačke i nećeš naći efektive ko ni pola plate nekog zapadnjačkog šljakera, al će se zato skupiti 'rpa fejk krpica, taški i cipela. nema tu nikakve realne društvene nadmoći, to je isti jad i beda, ne bi džaba stavili reč forsiranje u naslov da su stvarno uspeli™ u životu. pa realno, ako je taj stock fotograf nekakav odrođeni srednjostalež, pa onda treba i gomilu ovdašnjih forumaša da proglasimo odrođenom buržoazijom.imitation of life drugari.
izvanredno poentirano. sad si me podsetio na nase estradne "zvezde" koje tezgare za 300 evra i posle "demantuju da su dobile 40.000 evra, suma je malo manja ali ne mogu reci kolika je tacno", nose pozajmljene bunde, i zive od grebanja.
Link to comment
Otkud znaš, možda je htela da napiše na Japanskom - mu shi ma, 無死魔, nešto kao "besmrtni demon" :P
Posto je doticna osoba verovatno jedna od onih sto tetovira nesto na japanskom ili kineskom na ruku jer "izgleda kul" ne shvatajuci da se karakteri koje su ispisali citaju kao "prljava WC solja", ovaj, cisto sumnjam da je u pitanju "besmtrni demon" a ne musema. :D
Link to comment
ispada da je najveci blam nemati posao i pare bas u srbiji, koja grca u krizi vec 20 g, sa kratkim predahom.
zato sto kod nas posao nije nacin da zaradis pare ili se profesionalno ostvaris, bez toga se moze jer mladi srpski japiji ionako zive s roditeljima a platu trose na spa tretmane.biti zaposlen i placen 100 evara vise od proseka znak je da si dete iz dobre kuce, da su ti roditelji sposobni (da nadju vezu) i obezbede ti buducnost, sigurnost, kao sav pristojan svet. a ne tamo neka besposlena gologuzija, jelte
Link to comment
Ima vremena da pise, na zalost. :D
bloggingdemotivationalposter.jpgbiggrin.gifprva reakcija, i na deponiji i ovde, mi je bila ista kao vasina. sad čitam ovo što su ostali pisali i nekako naginjem ka maistoru. mislim, ako je tačno ono što ona japanska mušema piše o njihovom pomaganju u pravljenju biblioteke za sigurnu dečiju kuću, onda ajde brate štancaj loše osnovnoškolske sastave po netu koliko oćeš na konto toga. ostalo što su naveli se može podvesti i pod "poslao sam jednom mejl na gradonačelnikovu/ direktorovuu/xxx adresu tražeći zauzimanje za siromašne/kučiće/mačiće/xxx" for all we know. pa makar to sve spinovali do prekosutra.meh. jadnici koji kad porastu oće da budu elita. u međuvremenu su mukice i PRofesionalni vatači zjala (ha! znam i ja s klišeimas_w.gif). imitacija života, nogekako. Edited by Joshua
Link to comment
vidi se da nikad u rukama niste drzali predivni magazin sensa
Uh, ovoliku koncentraciju mudrosti nisam video jos od kada sam onomad citao Koeljovog Alhemicara. Evo, lepo je objasnjeno zasto su pesimisti siromasni (a ne obratno, kako bi mi naivni pomislili) i zasto je pozitivno razmisljanje kljuc uspeha:Uticaj emocija na materijalno stanjePoznato je da naš um kreira našu realnost. Bez obzira na to šta želimo na svesnom nivou, ukoliko su mentalni programi naše podsvesti u suprotnosti sa željama na svesnom nivou, podsvest gotovo uvek pobeđuje. Čak i ako podsvest ne pobedi istog trenutka, već u sledećem će snaga volje (svesnog dela) popustiti i mentalni program podsvesti izlazi kao pobednik. Mi to doživljavamo kao sindrom odlaganja i pronalaženja "izgovora koji para vredi".

Koji su to mentalni programi koji nas sabotiraju?Primere ovakvih programa možemo naći čak i u narodnim izrekama. Sigurno ćete prepoznati neke od njih kao deo programa koji kreiraju vašu realnost:"Nema hleba bez motike.""Samo teškim radom se može nešto steći.""Ko danas ima para, mora da je lopov.""Uspešni u biznisu sigurno su ojadili druge koji rade pošteno.""Kriza je, ne mogu očekivati da ću nešto postići dok to ne prođe.""Materijalno izobilje može imati samo onaj ko dobije veliko nasledstvo."Ovakve mentalne programe zovemo limitirajućim tj. ograničavajućim, i oni određuju naše iskustvo realnosti, kao i samu realnost. Kada imamo neki od njih, gotovo je nemoguće postići materijalno obilje. Ako bismo uspeli da dođemo do obilja, vrlo brzo bismo ga i izgubili. Poznato je da čak 95% onih koji dobiju na loto izvlačenju, u roku od 5 godina budu u lošijoj finansijskoj situaciji nego pre loto dobitka. Podsvest se pobrinula da budemo u skladu sa samim sobom.Rešenje je u menjanju takvih programa.Međutim, to je mnogo lakše reći nego učiniti. Mnogi neće ni da krenu u taj proces, jer kada imamo neki od ovih programa, to je naša apsolutna istina i nismo ni spremni da menjamo ovakvo uverenje.Zamislite, na primer, da neko ima u podsvesti program koji kaže „Ko danas ima para, mora da je lopov” i da pokušava da ostvari materijalno obilje. Ne samo da mu podsvest neće dozvoliti da ima pare, pod uslovom da je odrastao u uslovima gde se ceni poštenje, nego će podsvest imati i otpor da radi na takvom uverenju. Kada se oslobodimo limitirajućeg verovanja, tada stičemo veći stepen mudrosti i vidimo stvari iz drugačijeg ugla. Sećam se kada sam imala sličan slučaj u praksi, osoba je reagovala vrlo gnevno i na ideju da se promeni jedno takvo limitirajuće uverenje. Pošto uvek ima načina kako da željeni rezultat bude postignut, nakon oslobađanja ovakvog verovanja, osobi je bilo smešno što joj je uopšte palo na pamet da to automatski znači da je i ona lopov. Iz tog razloga promene nekih verovanja ne mogu da budu učenjene samostalno čak i sa posedovanjem znanja kako to uraditi. Jednostavno, podsvest nam neće dozvoliti da priđemo. U takvim uslovima neohodna je pomoć osobe koja zna šta radi i može vam pomoći da identifikujete vaša ograničavajuća uverenja kao i da postignete taj sklad svesti i podsvesti. Ima i uverenja koje možete sami promeniti ukoliko uspete da sagledate koja su to ograničavajuća verovanja koja imate, ukoliko ste spremni da ih prevaziđete i ukoliko znate kako. Tehnika Emocionalne Slobode (EFT) odličan je način za prevazilaženje ograničavajućih verovanja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...