Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

ali ovaj tekst je "pozitiva", uci te o tome kako da budes uspesniji u postizanju ciljeva. sta ima pozitivnije od uspesnog postizanja ciljeva? 

 

ali ovaj topik nije o pozitivi kao takvoj, nego o iscasenoj pozitivi koja se zasniva na negiranju problema - drugih. i pokusaju da ih se poduci da bi im zivot bio bolji ako bi zazmurili na jedno oko na sopstvene probleme. nisam citala bas sve, ali najsnazniji primer mi je bio neko ko se pitao zasto svet jede s nogu u pekari, onako nervozno, kad moze u pauzi za rucak da lepo ode u restoran. 

Link to comment
  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

ali ovaj topik nije o pozitivi kao takvoj, nego o iscasenoj pozitivi koja se zasniva na negiranju problema - drugih. i pokusaju da ih se poduci da bi im zivot bio bolji ako bi zazmurili na jedno oko na sopstvene probleme. nisam citala bas sve, ali najsnazniji primer mi je bio neko ko se pitao zasto svet jede s nogu u pekari, onako nervozno, kad moze u pauzi za rucak da lepo ode u restoran. 

 

:thumbsup:

Link to comment

kapiram ja da gomila ljudi živi loše i da je zemlja u suštini pseudodržava sa potpuno raspadnutim sistemom i da su ljudi  zbog toga ogorčeni te im ide na kurac kada neko tako isprazno poziva na pozitivu bez nekih konkretnih razloga zašto bismo bili pozitivni, to je ipak, realno, šuplja priča i svako s malo mozga to može da prepozna.

 

ipak, meni je paćenički da se neko oseti uvređeno zbog nečega što je neko drugi napisao a nije direktna prozivka. naročito kada su ovakve efemerne gluposti u pitanju. s druge strane, podržavam da neko ko tako flafuje okolo u 365lepodnevnom fazonu bude meta zajebancije. doduše, u forumskim reakcijama vidim u poslednje vreme uglavnom samo osudu, a ne i zajebanciju. valjda miloje nije vredan ni tog malog mentalnog napora da bude zajebavan...

Link to comment

ali ovaj topik nije o pozitivi kao takvoj, nego o iscasenoj pozitivi koja se zasniva na negiranju problema - drugih. i pokusaju da ih se poduci da bi im zivot bio bolji ako bi zazmurili na jedno oko na sopstvene probleme. nisam citala bas sve, ali najsnazniji primer mi je bio neko ko se pitao zasto svet jede s nogu u pekari, onako nervozno, kad moze u pauzi za rucak da lepo ode u restoran. 

 

pa znaci onda ne brines zaista o tome da li on pati. posto ne citam te tvitere ne znam, ali sta ako on nije cinican, nego zaista misli da svojim radom menja srbiju na bolje ili to radi zato sto se on licno bolje oseca kada je "pozitiva"?

Edited by rajka
Link to comment

pa dobro, ali sta je vise degutantno, kada oni kojima je dobro u zivotu potrose na fancy restoran prosecnu platu ili imaju na ledjima neku krpu koja kosta kao prosecna plata ili kada sire pozitivu i zasto? i da li bi bilo ok da on siri tu pozitivu kada bi stripovan tih privilegija?

 

Ja licno nemam nista protiv da svako trosi zaradjen/dobijen novac na sta god hoce, ja li su to krpe, putovanja, hrana, droga, kurve... tudj novac me ne interesuje u tom smislu, osim ako bas neko stalno namerno bode oci svojim bogatstvom. Takodje, pozitivu moze da siri i bogat i siromasan, i dobar i los, i zdrav i bolestan. 

Link to comment

zaboravilo se da je taj koncept sirenja pozitive izmislila mirjana markovic, zaboravilo se na njene tekstove u casopisu duga, to je bio arhetip sirenja pozitive

 

zena koja je u svom vrtu posekla sve neka tamna drveta. jer su tamna, i kojoj je sin mobilnim pet puta dnevno javljao da je voli. takvoj smo nasli da ne vjerujemo!

Link to comment

pa znaci onda ne brines zaista o tome da li on pati. posto ne citam te tvitere ne znam, ali sta ako on nije cinican, nego zaista misli da svojim radom menja srbiju na bolje ili to radi zato sto se on licno bolje oseca kada je "pozitiva"?

 

Ja, recimo, uopste ne mislim da su takvi likovi cinicni vec otvoreno bezobrazni. Zna on vrlo dobro i sta radi i koliko cemu/kome doprinosi, a taj neko nije ni Srbija niti drustvo u celni, doprinosi samo svom dzepu i mozda uzoj familiji. Da se odmah ogradim, ne znam ovog coveka licno te ne mogu da tvrdim za njega ali mogu da tvrdim za sve njemu slicne koje licno poznajem.

Link to comment

 

 

ipak, meni je paćenički da se neko oseti uvređeno zbog nečega što je neko drugi napisao a nije direktna prozivka.

 

ovde sam se našao prozvanim :D.  ne osećam se uvređenim, ali smatram za vrhunski bezobrazluk, kada se smanjuju i onako jadne plate i penzije, kada tabloidi pozivaju na linčove, kada se umire od grejanja, pozivati da se sve to ignoriše i širi pozitiva.

naravno, oni realno i nisu bitni, ali dok sam na ovom topiku - nerviraju me :(

Link to comment

Ja licno nemam nista protiv da svako trosi zaradjen/dobijen novac na sta god hoce, ja li su to krpe, putovanja, hrana, droga, kurve... tudj novac me ne interesuje u tom smislu, osim ako bas neko stalno namerno bode oci svojim bogatstvom. Takodje, pozitivu moze da siri i bogat i siromasan, i dobar i los, i zdrav i bolestan. 

 

znaci, ako sam dobro razumela, na kraju smo dosli do toga da ljude nervira miloje kao takav, a ne njegova pozitiva i novac. miloje bi isto tako mogao da bude perpetually konsterniran na tviteru i dalje bi bio iritantan.

Link to comment

Ja, recimo, uopste ne mislim da su takvi likovi cinicni vec otvoreno bezobrazni. Zna on vrlo dobro i sta radi i koliko cemu/kome doprinosi, a taj neko nije ni Srbija niti drustvo u celni, doprinosi samo svom dzepu i mozda uzoj familiji. Da se odmah ogradim, ne znam ovog coveka licno te ne mogu da tvrdim za njega ali mogu da tvrdim za sve njemu slicne koje licno poznajem.

 

zar to nije ono sto radi 99% ljudi, radi za sebe i familiji, a korist za drustvo je incidentna, a ne motivator njihovih delatnosti. 

Link to comment

zena koja je u svom vrtu posekla sve neka tamna drveta. jer su tamna, i kojoj je sin mobilnim pet puta dnevno javljao da je voli. takvoj smo nasli da ne vjerujemo!

 

kad smo baksuzi. takvoj zeni nismo verovali a ona je aktivno sirila pozitivu tj delala je, nije samo pricala o sirenju pozitive!

Link to comment

Ne treba da se bavimo Milojem i načinom na koji zarađuje. Nebitno je, osim ako nemate neki sočni detalj da je odradio neku AMP konsultantsku šljaku o trošku budžeta. U šta sumnjam.

 

Rekavši to, potpuno je neprimereno ikome sugerisati da se ne bavi komentarisanjem medijskih tekstova nego da se okrene pozitivi. Radi šta god hoćeš, širi pozitivu, jebe mi se, samo mislim da je štetno ljudima govoriti da treba da postanu politički idioti i da počnu da dele iskustva o šljapkanju po baricama. Kao, da se osećaju bolje. 

Edited by pacey defender
Link to comment

posto ne citam te tvitere ne znam, ali sta ako on nije cinican, nego zaista misli da svojim radom menja srbiju na bolje ili to radi zato sto se on licno bolje oseca kada je "pozitiva"?

 

pa valjda se zato zajebavamo na racun takvih ovde :D 

 

koliko sam uhvatila ovlas pracenjem (teme), utisak mi je da deo motivacije polazi iz neosetljivosti i nepoznavanja situacije materijalne nesigurnosti, deo iz licne promocije, jer se u krugovima slicnih to ceni i spada u nekakav preduzetnicki duh. kao ona riba koja je (procitah ovde) tvitnula da bi prosvetnim radnicima najbolje bilo da nadju posao sa strane umesto da kukaju, posto ionako rade samo 4 sata dnevno. a deo, cini mi se, potice iz obozavanja ideje uspona do zvezda na osnovu sopstvene ingenioznosti, od uverenja da svako moze da bude bogat kad bi samo bio malo kreativan i pozitivan.

 

 

(who the fuck is miloje?  :unsure: )

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...