Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

ništa, samo konstatujem. i nisam rekao da patim, otkud ti to? lepo sam napisao samo da je miloje takav.

 

inače se i sam manje-više takvog stava pridržavam u životu, mada ne širim to okolo po internetima.

Link to comment

znaci, ako si stalno u fazonu da si pozitivan, postaces pozitivan. i sta je tu tacno lose? ko pati zbog toga, on ili ti? i zasto?

 

zato što je retardirano. isključuje svaku kritiku postoječeg i okreće se glupostima. On neće patiti jer se uhlebio u McCann (valjda) i jebe mu se za sve živo. Međutim, ako neko manje srećan pokuša da ne razmišlja o problemima i samo govori kako je sve lepo i divno - neće se lepo provesti. A pri tome, ono što bi trebalo da promenimo - ostaje isto, jer zaboga, što bi trošili energiju na nešto loše, kada možemo širiti pozitivu.

Konkretno u ovom slučaju - nećemo govoriti da su tabolidi đubre (od kojih vrlo verovatno i Miloje zarađuje, ali to sada nije bitno), nego ćemo se koncentrisati na to što je ptice cvrkuću ispod prozora i živećemo srećno. Tabloidi će i dalje zagađivati, sranje će biti sve veće, ali širenje pozitive će tada biti još bitnije.

Edited by Lezilebovich
Link to comment

zato što je retardirano. isključuje svaku kritiku postoječeg i okreće se glupostima. On neće patiti jer se uhlebio u McCann (valjda) i jebe mu se za sve živo. Međutim, ako neko manje srećan pokuša da ne razmišlja o problemima i samo govori kako je sve lepo i divno - neće se lepo provesti. A pri tome, ono što bi trebalo da promenimo - ostaje isto, jer zaboga, što bi trošili energiju na nešto loše, kada možemo širiti pozitivu.

Konkretno u ovom slučaju - nećemo govoriti da su tabolidi đubre (od kojih vrlo verovatno i Miloje zarađuje, ali to sada nije bitno), nego ćemo se koncentrisati na to što je ptice cvrkuću ispod prozora i živećemo srećno. Tabloidi će i dalje zagađivati, sranje će biti sve veće, ali širenje pozitive će tada biti još bitnije.

 

znaci zadatak svakog ispravnog gradjanina je da menja ono sto bi trebalo da promenimo. a da nece narocito da menja, samo da "ne siri pozitivu", nego cuti kao 99% gradjanstva, onda bi bi to bilo bolje? a sta da "pozitivu" ne siri miloje, nego neka uciteljica ili medicinska sestra? da li vas bas tako ugrozava ta pozitiva ili se u srbiji pozitiva ne moze odvojiti od miloja i onoga sto on predstavlja?

Link to comment

znaci zadatak svakog ispravnog gradjanina je da menja ono sto bi trebalo da promenimo. a da nece narocito da menja, samo da "ne siri pozitivu", nego cuti kao 99% gradjanstva, onda bi bi to bilo bolje? a sta da "pozitivu" ne siri miloje, nego neka uciteljica ili medicinska sestra? da li vas bas tako ugrozava ta pozitiva ili se u srbiji pozitiva ne moze odvojiti od miloja i onoga sto on predstavlja?

 

Zato sto pozitivu u Srbiji u ovom obliku sire samo i iskljucivo ljudi poput ovog navedenog, te svaki put kad procitam ovako neku premudrost (kao ovaj citirani tvit) zamisljam scenu u kojoj me neko jase i bode mamuzama a usput mi objasnjava kako ne treba da kukam vec da imam pozitivan stav o svemu tome.

Link to comment

znaci zadatak svakog ispravnog gradjanina je da menja ono sto bi trebalo da promenimo. a da nece narocito da menja, samo da "ne siri pozitivu", nego cuti kao 99% gradjanstva, onda bi bi to bilo bolje? a sta da "pozitivu" ne siri miloje, nego neka uciteljica ili medicinska sestra? da li vas bas tako ugrozava ta pozitiva ili se u srbiji pozitiva ne moze odvojiti od miloja i onoga sto on predstavlja?

 

medicinska sestra kojoj su upravo smanjili platu ili učiteljica koja jedva spaja kraj sa krajem neće na ovaj način širiti pozitivu. neće tvitovati, boli me uvo što mi je plata manja 8.000, baš je lep dan.

ova milojevo nije širenje pozitive, nego širenje jedenja govana.

mislim, ne širi se pozitiva time što napišeš "širimo pozitivu", nego organizuješ +1 i kupiš ćebad. problem je što miloje od silne pozitive i ne zna da nekome treba ćebe.

Edited by Lezilebovich
Link to comment

znaci moze pozitiva, ali u svoja 4 zida.

 

Sto ovako, niko nije rekao da se ne sme biti pozitivan, samo da je malo degutantno kad na pozitivu prozivaju oni kojima je dobro u zivotu jer izrabljuju neke ljude ili su na sisi sistema koji tvrdi da nema novca za trudnice ali ima za njihove projekte ulepsavanja sumorne realnosti koji se svode na Potemkinova sela i punjenje njihovih dzepova.   

Link to comment

pa dobro, ali sta je vise degutantno, kada oni kojima je dobro u zivotu potrose na fancy restoran prosecnu platu ili imaju na ledjima neku krpu koja kosta kao prosecna plata ili kada sire pozitivu i zasto? i da li bi bilo ok da on siri tu pozitivu kada bi stripovan tih privilegija?

Link to comment

zaboravilo se da je taj koncept sirenja pozitive izmislila mirjana markovic, zaboravilo se na njene tekstove u casopisu duga, to je bio arhetip sirenja pozitive

 

@rajka

 

kada oni kojima je dobro u zivotu potrose na fancy restoran prosecnu platu ili imaju na ledjima neku krpu koja kosta kao prosecna plata ili kada sire pozitivu

 

 

previdjas da su u srbiji najcesce u pitanju isti ljudi koji rade i jedno i drugo, otud i taj ugodjaj odvratnosti kod pristojnog sveta kada citaju o sirenju pozitive

Edited by Pontijak
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...